دلیل اصلی جدایی رونالدو از رئال چه بود؟

مشکلات کریس با مقامات مالیاتی اسپانیا، بحث‌ها و اختلافات زیادی را به وجود آورد که در نهایت به رفتن او به تورین منجر شد.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از مشرق، رئال‌مادرید تابستان امسال با کریستیانو رونالدو خداحافظی کرد، اما داستان جدایی فوق‌ستاره پرتغالی از سانتیاگوبرنابئو از ماه می ۲۰۱۷ یعنی حدوداً اردیبهشت‌ماه سال گذشته کلید خورد.

مشکلات کریس با مقامات مالیاتی اسپانیا، بحث‌ها و اختلافات زیادی را به وجود آورد که در نهایت به رفتن او به تورین منجر شد. روزنامه اسپانیایی موندو دپورتیوو در این مورد گزارشی را منتشر کرده است.

این روزنامه نوشته رونالدو ماه می ۲۰۱۷ جلسه‌ای را در منزل ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های خود و با حضور مشاوران مالی اش برگزار کرد. رونالدو در این جلسه با اشاره به مشکلاتی که بابت مسائل مالیاتی برایش پیش آمده بود به مشاوران خود گفت: «قبلاً هم گفتم اصلاً نمی‌خواهم ریسک کنم. من خیلی مطالعه نکرده‌ام، چون تنها کاری که در زندگی‌ام انجام داده‌ام، فوتبال است، اما احمق هم نیستم و به هرکس اطمینان نمی‌کنم. به همین خاطر است که وقتی ارزیاب مالیاتی استخدام می‌کنم، ۳۰ درصد بیشتر از پولی که درخواست می‌کند را به او می‌دهم، چون نمی‌خواهم به دردسر بیفتم.»

کارلوس اوسوریو، وکیل رونالدو که در این جلسه حضور داشت توضیح داد او مسئول این ماجرای مالیاتی است و از رونالدو خواست نگران چیزی نباشد.
چند ماه بعد وقتی کریس مجبور شد به مقامات مالیاتی تعهدی بدهد بسیار عصبانی شده بود و به مشاورانش با فریاد گفت: «من هیچ وقت نگفتم مالیات پرداخت نمی‌کنم. می‌خواهم بدانم چه اتفاقی افتاده. اصلاً نمی‌فهمم، مالیات باید توسط اسپانسرها پرداخت می‌شده، پس چرا آن‌ها مرا متهم کرده‌اند؟»

رونالدو که مجبور بود مالیات معوقه خود را به سازمان مالیاتی کشور اسپانیا بپردازد انتظار داشت مقامات رئال‌مادرید در این شرایط به او پیشنهاد مالی بهتری را ارائه کنند، چون معتقد بود بارسلونا این کار را در مورد لیونل مسی انجام داده است.

با این وجود باشگاه مادریدی اصلاً نمی‌خواست خودش را درگیر مشکلات مالیاتی رونالدو کند و کریس این موضوع را نوعی خیانت از سوی باشگاه می‌دانست. رونالدو همچنین اینکه مسی دوبرابر او حقوق بگیرد و نیمار هم در لیست پردرآمدترین‌ها از او جلو بزند را بی‌احترامی به خودش می‌دانست. ناراحتی رونالدو وقتی بیشتر شد که فهمید زیدان هم از مدیران باشگاه خواسته مشکل رونالدو را حل کنند و مدعی شده این بازیکن بیش از حد در مورد مشکلاتش در رختکن تیم حرف می‌زند.

یکی دیگر از مسائلی که باعث ناراحتی رونالدو می‌شد این بود که در بیان نام بهترین بازیکن تاریخ رئال‌مادرید همیشه نام آلفردو دی استفانو بالاتر از نام او قرار می‌گرفت و به نزدیکانش گفته بود نمی‌دانم دیگر باید چه‌کاری انجام دهم که مرا پشت سر دی استفانو نگذارند.

همه این مسائل در نهایت منجر به جدایی ستاره پرتغالی از مادرید و پیوستن او به یوونتوس شد.