دیدار اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی با سرپرست فدراسیون کشتی

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، در این جلسه که با حضور رحیم علی آبادی، محمد دلیریان و بهرام مشتاقی برگزار شد، اعضای شورای فنی نقطه نظرات خود را با سرپرست فدراسیون کشتی مطرح کردند.

بهروز نعمتی در این جلسه با تأکید بر اینکه از تمامی نظرات کارشناسات فن و بزرگان استفاده می‌کند گفت: تا زمانی‌که باشم به دنبال این هستم که از نظرات تمامی جامعه کشتی استفاده کنم و به دنبال یک اجماع در ورزش اول کشور  هستم.

وی ادامه داد: البته وظیفه مهم من برگزاری انتخابات است و تلاش خواهم کرد هرچه زودتر اینکار را انجام دهم، اما در این مدتی هم که در خدمت ورزش ملی کشور هستم، بعنوان عضو کوچکی از جامعه کشتی به این خانواده بزرگ متعهد هستم و از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد.

* نعمتی: دنبال اجماع در کشتی هستم

سرپرست فدراسیون کشتی، گفت: تا زمان برگزاری انتخابات، سه هدف را پیگیری می‌کنم، اولا اردوهای تیم‌های ملی طبق برنامه کادر فنی دنبال شود و هیچ کم و کاستی نباشد، ثانیا تمامی اعزام‌های تدارکاتی انجام شود و در نهایت اینکه مسائل جاری فدراسیون و پرسنل زحمتکش آن نیز به نحو مناسبی پیگیری شود.

نعمتی افزود: کار به گونه‌ای پیش خواهد رفت که رئیس فدراسیون کشتی فقط با رأی مجمع انتخاب شود و به شخصه از هرکسی که در رأس کار قرار گرفت نیز حمایت خواهم کرد، اما درخواست من از بزرگان کشتی و قهرمانان این است که در این مدت وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند تا خدای ناکرده به روند آماده سازی تیم‌های ملی برای حضور در مسابقات مهم پیش رو لطمه‌ای وارد نشود، از سوی دیگر نیز کشتی ورزش اخلاق و جوانمردی است و به وجود آوردن این چنین مسائلی در شأن این رشته پرافتخار نیست.

نعمتی در مورد جلسه امروز خود با اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی گفت: خود را شاگرد شما می‌دانم و معتقدم که نظرات کارشناسی می‌تواند به بهبود کار کمک کند. از شما عزیزان می‌خواهم در کنار کشتی باشید و دست شما را برای همکاری می‌فشارم. هیچ گاه قصدم این نبوده که در کار فنی دخالتی بکنم و در حال حاضر نیز از کادرهای فنی تیم‌های ملی حمایت همه جانبه خواهم کرد و هیچ تغییری در کادر فنی نخواهد بود، اما علاقمندم که تمام خانواده کشتی را کنار هم جمع کنم تا در جریان نظرات هم قرار بگیریم و کار به شکل خوبی پیش برود.

* علی‌آبادی: خودزنی جامعه کشتی به کشتی لطمه می‌زند

محمد علی آبادی نایب قهرمان المپیک 1972 مونیخ نیز در این دیدار گفت: خودزنی که خود جامعه کشتی انجام می‌دهند به کشتی لطمه می‌زند، در حال حاضر فضای مجازی باعث ایجاد حاشیه در کشتی شده است و امیدوارم با مدیریت شما این حواشی پایان یابد. شما جزئی از خانواده کشتی بودید و در این چند سال نیز بعنوان هیأت رئیسه در کنار کشتی بودید و از تمامی مسائل آن آگاهید و می‌توانید در این برهه به کشتی کمک کنید. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روی تدارکات و امکانات حساسیت دارد و امیدوارم با پیگیری‌های جنابعالی دغدغه‌های وی برطرف شود.

* دلیریان: دنبال دخالت و مخالفت با کادر فنی نیستیم

محمد دلیریان قهرمان بازی‌های آسیایی 1927 تهران در این نشست گفت: وظیفه ما بعنوان عضو کوچکی از جامعه کشتی، کمک به رشد و ارتقاء این ورزش باستانی و پهلوانی است و اگر از ما درخواست همکاری شود قطعا قبول می‌کنیم. اصلا به دنبال دخالت و مخالفت با کادرهای فنی نیستیم، اما در هرحال نظرات فنی داریم که انتقال می‌دهیم و اگر شرح وظایفی باشد کار بهتر پیش می‌رود.

وی ادامه داد: چه خوب است که تنوعی به اردوها داده شود و محل برگزاری اردوها به صورت مقطعی در جاهای دیگر که امکانات رفاهی و ورزشی مناسبی دارد، برگزار شود و در کنار آن نیز برنامه های فرهنگی و تفریحی برای ملی پوشان درنظر گرفته شود تا شرایط تمرینی سخت برای آن ها قابل تحمل تر باشد.

* مشتاقی: در چند سال گذشته همیشه بعنوان شورای فنی مورد انتقاد قرار می‌گرفتیم

بهرام مشتاقی نیز در این دیدار گفت: وظیفه داریم که کمک کنیم، اما باید پذیرای انتقادات ما هم باشید. از شما تشکر می‌کنم که با روی باز پذیرای ما بودید و از نظرات اهل کشتی بهره می‌برید و این نشان دهنده این است که به همه جوانب کار واقفید. دوستان ما در شورای فنی همگی در زمانی سرمربی، سرپرست و مربی تیم‌های ملی کشتی بودند اما در چند سال گذشته همیشه بعنوان شورای فنی مورد انتقاد قرار می‌گرفتیم و اگر تیم‌ها به نتیجه دلخواه نمی‌رسیدند انتقادات به سمت ما بود و تا بحال هیچ کس از ما یک تشکر هم نکرد، اما با همه این اوصاف بعنوان عضوی از جامعه کشتی احساس دین به این رشته داریم و از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهیم کرد. فرق نمی‌کند چه مدت در کشتی خواهید بود، همین که آبروی خود را وسط گذاشته و پا در این عرصه گذاشتید جای خوشحالی دارد و ما آمده ایم هر کمکی بتوانیم انجام دهیم.

منبع: فارس