دیدار صالحی‌امیری با رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن

در خلال اجلاس المپیزم رئیس کمیته ملی المپیک ایران با دکتر تاکِدا دیدار کرد.

به گزارش  شبکه لحظه و به نقل ازخبرگزاری تسنیم  صالحی‌امیری نیز ضمن ابراز خوشحالی از برپایی این نشست با مسئول ورزش یکی از موفق‌ترین کشورهای آسیا و جهان اظهار داشت: میزبانی ژاپن برای رویداد بزرگ المپیک پیش رو اتفاق بزرگی برای این کشور و کشورهای قاره آسیاست و شکی ندارم که شاهد برگزاری موفق آمیز این دوره از بازی‌ها خواهیم بود, البته از کشوری چون ژاپن، چیزی جز این انتظار نمی‌رود.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه از میزبانی خوب ژاپن در یازدهمین دوره رقابت‌های کاراته دانشجویان جهان که مرداد ماه در شهر کوبه برگزار شد، تشکر کرد.

وی به سابقه برگزاری اردوی‌های مشترک ایران و‌ ژاپن اشاره کرد و تداوم تشکیل این اردوها و همچنین تبادل مربی و برگزاری دوره‌های آموزشی را خواستار شد که البته با استقبال خوب و قول همکاری ویژه دکتر تاکِدا مواجه شد.

در ادامه نشست و‌ با توافق طرفین مقرر شد به منظور همکاری بیشتر کمیته‌های ملی المپیک ایران و  ژاپن، تفاهمنامه ای فی‌مابین این دو کمیته در خلال اجلاس انوک که ماه نوامبر در توکیو برگزار خواهد شود، منعقد گردد.

در پایان نشست دکتر تاکِدا رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گزارش کاملی از اقدامات انجام شده برای آماده‌سازی سالن‌های تمرینی و مسابقه‌ای المپیک 2020 ارائه دادند و با دعوت وی مقرر گردید در خلال اجلاس انوک صالحی امیری از تاسیسات ورزشی بازی‌های المپیک 2020 بازدیدی به عمل آورند.

صالحی‌امیری نیز از ایشان دعوت به عمل آوردند تا سفری به تهران داشته باشند تا از امکانات ورزشی ایران در حاشیه برپایی اجلاس آتی هیئت اجرایی شورای المپیک آسی بازدید به عمل آورند.

ایشان نیز  در خصوص تامین برخی تجهیزات و امکانات ورزشی مورد نیاز رشته‌های مختلف قول همکاری دادند.