دیدگاه‌ها برای حضور بانوان در ورزشگاهها سخت گیرانه است

استاندار اصفهان می‌گوید مشکلاتی که در زمینه حضور بانوان در ورزشگاهها وجود دارد ناشی از دیدگاههای سخت گیرانه است که ایجاد شده که می‌توان آن‌ها را حل کرد.

محسن مهرعلیزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در حاشیه بازدید از نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا، گفت: برپایی چنین فضاهایی کار بسیار ارزشمند است. این که افرادی که به عکاسی علاقمند هستند از زاویه نگاه خود به مسائل مختلف موجود در در جامعه وارد می‌شوند، آن‌ها را می‌بینند و موجب یاد آوری به افراد می‌شوند. مسائل مختلف در مورد هنر، زندگی مردم، مشکلات و حتی مسائل سیاسی که در جامعه وجود دارد.

وی افزود: به هر جهت هنر ما در این است که از هر طریقی که می‌توانیم از طریق عکاسی، نقاشی و یا هر چیز دیگری بتوانیم واقعیات جامعه به اقشار جامعه را نشان دهیم و سطح آگاهی جامعه را بالا ببریم و در ادامه جامعه را تحریک کنیم برای اقدام کردن در جهت بهبود. به عنوان مثال دیدن این عکسها به من چند مورد را در زمینه هنر و آثار تاریخی یاد آوری شد و در ذهنم ماند. آثاری که در حال از بین رفتن است که پیگیری آن را انجام دهم و یا مسائل اجتماعی که در ذهن ماندگار است خیلی مؤثر است و همین قدر که با سلیقه و حسن انتخاب این گونه چیده شده خوب است. کار ارزشمندی که امیدوارم حداکثر تأثیر و استفاده کافی و وافی را جامعه توانسته باشد از آن ببرد.

استاندار اصفهان در خصوص جایگاه ایسنا و تأثیر گذاری آن اظهار کرد: به نظر من ایسنا خوب متولد شده و خوب پیش می‌رود. باتوجه به اینکه رسانه‌ها زیاد شده‌اند باید بتوانند خوب رقابت کنند، و همچنان چون رسانه دانشجویی بوده به جوانان اهمیت می‌دهد و هم موضوعاتی که مطرح می‌کند در این فضاها است به اضافه این که مقدار خیلی زیادی با خبرگزاری‌های دیگر که متفاوت بودند خوب درخشیده و هنوز هم می‌درخشد و الان هم با همین شیوه در حال حرکت است و من فکر می‌کنم حرکت بیشتری هم داشته است.

مهرعلیزاده همچنین در خصوص ورزش بانوان تصریح کرد: طی صحبت کوتاهی که با نایب رییس فدراسیون فوتبال داشتم، شنیدم که باشگاه‌های اصفهانی در زمینه فوتسال همکاری نکردند، البته کار مختصری انجام شده و قول پیگیری در این زمینه داده شد. شاید این حرف تکراری باشد، زمانی که در پست ورزش فعال بودم، گفتم هنوز هم آن را می گویم که بانوان علاوه بر آن که نصف جمعیت هستند، نصف مؤثر جمعیت هستند بدون تعارف. منتهی زمانی که دیدگاه مردانه‌ای در جایی حاکم شود و جلوگیری کند و یا ناخوداگاه به آن بی تفاوت باشد به خود، خانواده خود و آینده فرزندانش جفا می‌کند.

وی ادامه داد: بین سالهای 80 تا 84 که در رأس ورزش کشور بودم این قانون را گذاشتم که هر رئیس فدراسیونی که انتخاب می‌شود حتماً باید دو نایب رئیس داشته باشد که یکی از آن‌ها بانوان باشد که به قدر عادلانه در هر زمینه‌ای که می‌توانند و توانمندی دارند، بتوانند یک رقابت سالم انجام دهند و امروز می‌بینیم که این فضا باز شده در زمینه‌های مختلف از جمله رزمی، فوتبال و فوتسال. امیدوارم به همین سرعت هم پیش برود.

وی افزود: در دانشگاهها، در مسائل علمی خانم‌ها نشان دادند که می‌توانند بسیار توانمند عمل کنند. امیدوارم در زمینه ورزش نیز بتوانند موفق‌تر عمل کنند. البته یکسری محدودیت‌های خاص فرهنگی واجتماعی داریم که به نظر اگر محکم باشیم، می‌توانیم آن‌ها را حل کنیم، کما اینکه در زمینه فوتبال بانوان این گونه بود و الان نیست و منعی وجود ندارد. باید بتوانیم محیطی را که مناسب بانوان است ایجاد کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه مشکلی برای حضور بانوان در ورزشگاهها نیست، گفت: حضور بانوان در ورزشگاهها با توجه به اینکه خیلی از مسائل شرعی و اجتماعی رعایت می‌شود علی القاعده نباید این دیدگاهها که بیشتر هم سخت گیرانه هستند عملی شود.

مهرعلیزاده حضور عکاسان ورزشی آقا برای انعکاس بانوان را بدون اشکال عنوان و تاکید کرد: این موضوعاتی است که جزیره‌ای در مورد آن تصمیم گیری و رفتار می‌کنیم و در خصوص عکاسان هیچ قانون و منعی نیست. از دیدگاه من عکاسان به راحتی می‌توانند به ثبت وقایع ورزش بانوان بپردازند تا به ورزش بانوان کمک شود.