دین‌محمدی: با این روند سهمیه هم نمی‌گیریم

پیشکسوت باشگاه اسقلال می‌گوید که شفر نباید به جوانان تیمش از ابتدای بازی میدان بدهد.

به گزارش شبکه لحظه:

سیروس دین‌محمدی پیشکسوت باشگاه استقلال درباره وضعیت این تیم بیان کرد: استقلال وضعیت خوبی ندارد و نتیاج این فصل استقلال این موضوع را نشان می‌دهد. شفر باید تیمش را آنالیز کند و پاسخگوی این نتایج باشد. شان استقلال رده هفتم جدول نیست.

وی ادامه داد: در ابتدای فصل و رفتن بازیکنان کلیدی استقلال، مدیریت خوب عمل نکرد و در ادامه نیز شفر خریدهای خارجی نه چندان مناسبی داشت که باید درباره آن‌ها پاسخ بدهد. طارق بازیکن بدی نیست اما نویمایر و گرو به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشتند و کادرفنی باید ببیند اگر آن‌ها به در نمی‌خورند، از لیست کنارشان بگذارد. تا اینجا هیچ کمکی به استقلال نکرده‌اند و شایسته حضور در این تیم نبوده‌اند.

دین‌محمدی درباره شایعه بازگشت تیام و جپارف به استقلال گفت: اگر مدیران و مربیان استقلال بتوانند این دو بازیکن را برگردانند، خیلی خوب می‌شود. تیام فصل پیش گل‌های زیادی برای استقلال زد و جپارف هم در وسط زمین هرکاری که می‌خواست را انجام می داد و یکی از بهترین بازیکن‌های استقلال بود. جذب این دو بازیکن به همراه یکی دو وینگر کمک می‌کند تا استقلال با قدرت نیم فصل دوم را شروع کند.

پیشکسوت استقلال درباره پست‌هایی که آبی‌ها در نیم‌فصل نیاز به تقویت دارند تصریح کرد: در خط دفاع بازیکنان خوبی داریم و هافبک‌های ما نیز بد نیستند اما استقلال مشکل وینگر و مهاجم دارد. به جز تبریزی استقلال وینگر خوب دیگری ندارد و حتما باید در این پس یکی دو بازیکن جذب کند. کناره‌های استقلال فعال نیست و حملات زهرداری از کناره‌ها صورت نمی‌گیرد. شفر باید فکری به حال این پست بکند. همچنین به یک دفاع چپ هم نیازمندیم و شفر هم باید تنغییراتی در چیدمان بدهد. مثلا زکی‌پور و وریا غفوری جلوتر از دفاع‌های کناری بازی کنند و خسرو حیدری نیز به پست خود برگردد.

او درباره عملکرد جوانان استقلال اظهار کرد: ترکیب قائدی و صیادمنش مثبت نبوده است. در تیمی مثل استقلال شفر نیاید از ابتدا به جوانان بازی دهد و تجربه کسب کردن آن‌ها باید برای 10 -15 دقیقه پایانی بازی‌هایی باشد که از پیروزی در آن‌ها تا حدودی مطمئن شدیم. به طور مثال در بازی این هفته منچسترسیتی و منچستریونایتد، گواردیولا زمانی که تیمش گل سوم را زد و خیالش از پیروزی راحت شدف به دو بازیکن جوان خود در 10 دقیقه پایانی این دیدار، بازی داد. به نظر من شفر هم باید همچنین رویکردی را پیش بگیرد.

هافبک سابق استقلال درباره واکنش این باشگاه به بی‌انضباطی چشمی و اسماعیلی گفت: من نمی‌دانم چه کاری در تمرین صورت گرفته است اما اگر واقعا بی‌انضباطی کرده‌اند، شفر کار درستی انجام داده که آن‌ها را فعلا بیرون گذاشته است. من سال‌ها برای استقلال بازی کرده‌ام و همیشه این بازیکنان بوده‌اند که احترام باشگاه را رعایت کرده‌اند. استقلال جایی نیست که یک بازیکن دلش بخواهد هر کاری بکند و باید تابع باشگاه و مربی‌اش باشد.

وی در پایان درباره بازگشت استقلال به کورس قهرمانی و کسب سهمیه‌ آسیایی توضیح داد: اگر قرار باشد استقلال با همین روند پیش برود، ما نه سهمیه‌ای می‌گیریم و نه به جامی دست پیدا می‌کنیم. جام حذفی از دست رفته و حالا استقلال باید زودتر خود را جمع و جور کند تا دو جام دیگر را از دست ندهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا