راهیابی 5 کشتی گیر نوجوان به فینال قهرمانی آسیا

  در پایان رقابت های مقدماتی کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا ملی پوشان کشورمان با شکست حریفان خود به فینال و رده بندی رسیدند.

  به گزارش گروه ورزشی شبکه لحظه؛ در پایان مسابقات مقدماتی (صبح) عرفان مرادی در وزن 45 کیلوگرم، محمدمعراج مهمدی در وزن 51 کیلوگرم، محمدرضا غلامی در وزن 55 کیلوگرم، علی اکبر اصغری در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین عبدولی در وزن 110 کیلوگرم به دیدار فینال و علی دزفولی نژاد در وزن 60 کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافتند.

  نتایج کشتی گیران 7 وزن نخست کشورمان به شرح زیر است:

  در وزن 45 کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر هانبیول جانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر کانتا یاماگوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مرادی در دیدار فینال به مصاف مارلان آبدیساماتوف از قرقیزستان می رود.

  در وزن 48 کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه 3 بر صفر مغلوب بکنور موکان از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت ها کنار رفت.

  در وزن 51 کیلوگرم محمدمعراج مهمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر 1 آرنات ژارلیکاسین از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل داستان بک اوریپوف از ازبکستان با نتیجه 1 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. مهمدی در دیدار پایانی به مصاف یریسبک خامداموف از قرقیزستان می رود.

  در وزن 55 کیلوگرم محمدرضا غلامی در دور نخست با نتیجه 7 بر 1 مقابل تاکوما ناکاشیما از ژاپن به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مصطفی السعیدی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی دراین مرحله با نتیجه 4 بر 3 از سد کوبانیچ آرینوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. غلامی در دیدار فینال به مصاف سوراج از هند می رود.

  در وزن 60 کیلوگرم علی دزفولی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 1 اوگابک موکیموف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر 10 مغلوب کازیبک کالماگابیتوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. دزفولی نژاد در این دیدار با وارون هند پیکار می کند.

  در وزن 92 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، علی اکبر اصغری در در گروه دوم در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر صفر یچان پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر آیومیو ماتسوموتو از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اوکراینتسیف از قزاقستان نفر دوم گروه اول با نتیجه 5 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. اصغری در دیدار نهایی با سرداربک رستم اف از ازبکستان مبارزه می کند.

  در وزن 110 کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل یازو لیو از چین با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دیدار بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روناک از هند با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در دیدار پایانی به مصاف بکجان ایسماگولوف از قزاقستان می رود.

  مسابقات فینال و رده بندی اوزان فوق از ساعت 15:30 امروز برگزار می شود.

  رقابت های 3 وزن باقی مانده فردا برگزار می‌شود.

  انتهای پیام/