رضایی: برخی پول را انتخاب کردند، من پیشرفت را

لژیونر ایرانی شاغل در لیگ بلژیک درباره پیوستنش به بروخه و زندگی شخصی‌اش به صحبت پرداخت.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از اخبار فوتبال بلژیک، کاوه رضایی، با ۶۶۰ هزار دنبال کننده از بازیکنان معروف و پر طرفدار در لیگ بلژیک محسوب می‌شود. این بازیکن ۲۶ ساله در حال‌ حاضر به امید اول تیمش تبدیل شده است. بازیکنی که با رکورد پنج میلیون یورو از شارلوا جدا شد و به بروخه پیوست؛ تیمی که در حال‌ حاضر در لیگ قهرمانان اروپا حاضر است.

رضایی فوتبالش را از اسلام آباد غرب شهری به اندازه بروخه در غرب ایران آغاز کرد که در نزدیکی‌های مرز عراق است. او چهار سال بعد از پایان جنگ متولد شده است.

رضایی مصاحبه خود را این طور شروع می‌کند. در ایران همه علاقه زیادی به ورزش دارند، کشتی و وزنه‌برداری محبوب هستند ولی فوتبال اهمیت زیادی در ایران دارد. من در کوچه و خیابان با دوستان و  اعضای خانواده‌ام بازی کرده‌ام. از همان ابتدای کودکی تیری آنری، الگوی من بود. همیشه سعی می‌کردم بازی‌های آرسنال را ببینم؛ تیمی که آنری بازیکن بزرگ آن بود. متاسف هستم که آرسنال امسال در لیگ قهرمانان اروپا حضور ندارد (با خنده).

وقتی کاوه رضایی یازده ساله بود به فولاد رفت در آن زمان فولاد از تیم‌های بزرگ ایران محسوب می‌شد که امکانات زیادی برای تیم‌های پایه داشت. در همین رابطه این بازیکن، ‌اضافه کرد: من به آکادمی فولاد در جنوب ایران رفتم. جایی که استعدادهای زیادی شروع به فعالیت فوتبالی‌ کردند. وقتی ۱۳ سال سن داشتم به تیم نوجوانان ایران دعوت شدم و از همان زمان نیز رویاپردازی‌های من شروع شد. به یاد دارم به یک اردو در آلمان رفتیم و پنج بازی در شهر هامبورگ انجام دادیم. خیلی زود متوجه شدم که باید در اروپا بازی کنم. در طول این سال‌ها پیشنهادات خوبی به دستم رسید و رویای من برای حضور در فوتبال اروپا بیشتر و بیشتر به واقعیت تبدیل شد. حضور در فوتبال اروپا و لیگ قهرمانان اروپا  همیشه هدف اصلی من بود. خیلی خوشحال هستم که در حال‌ حاضر این جا حضور دارم و به این مرحله رسیده‌ام و می‌توانم در فوتبال اروپا و همین طور تورنمنت معتبری همچون لیگ قهرمانان اروپا حاضر باشم.

این لژیونر ایرانی شاغل در لیگ بلژیک  بعد از حضور تیم‌هایی همچون فولاد، سایپا و ذوب آهن به تیم استقلال آن هم در ۲۳ سالگی پیوست که یکی از دو باشگاه بزرگ پایتخت محسوب می‌شود.

داربی استقلال و پرسپولیس ۱۰۰ هزار تماشاگر را به ورزشگاه می‌کشاند. در همین رابطه رضایی، اظهار کرد: در تهران همه یا قرمز هستند یا آبی. در روز بازی همه از این مسابقه صحبت می‌کنند. وقتی با کسی صحبت می‌کنید چیز دیگری جز صحبت درباره داربی شنیده نمی‌شود. من داربی‌های زیادی را با حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر تجربه کرده‌ام. در این شرایط حتی نمی‌توانید با هم تیمی‌تان صحبت کنید چرا که سر و صداهای زیادی در ورزشگاه وجود دارد.

کاوه رضایی در ادامه‌ صحبت خود، ‌اضافه کرد: در ایران والیبال هم در کنار فوتبال محبوب است. همسر من فرنوش شیخی بهترین بازیکن والیبال در ایران محسوب می‌شود، به همین خاطر وقتی جایی می‌رویم باید هر دو عکس و امضا بدهیم. فوتبال و والیبال در چشم مردم است. این جا همه کار ما را تعقیب می‌کنند و انگیزه زیادی به ما می‌دهند که بتوانیم بهتر و بهتر شویم.

دعوت به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران باعث شد رضایی پیشنهاداتی از چین و قطر دریافت کند. در نهایت این بازیکن تصمیم گرفت که به اروپا برود.

در همین رابطه بازیکن ایرانی گفت: من پیشنهادات خوب زیادی داشتم ولی وقتی تصمیم گرفتم به شارلوا بیایم، به مسائل مالی فکر نکردم در واقع در شارلوا کمتر از ایران پول گرفتم ولی هیچ وقت حسرت نخوردم و نمی‌خورم چون هدف من پیشرفت در فوتبال اروپا بود. عده ای پول را انتخاب کردند ولی من تصمیم گرفتم به اینجا بیایم.

کاوه رضایی موفق شد ۱۶ گل قبل از جام جهانی در لیگ بلژیک به ثمر برساند که سه تای آن برابر بروخه بود. با این حال او برای جام جهانی روسیه انتخاب نشد مهاجم ایرانی در همین رابطه اضافه کرد: برای من خط خوردن از جام جهانی بدترین اتفاق فوتبالی من بود (با حسرت). من به دیگران که حضور داشتند حسادت نمی‌کنم. همه آنها عملکرد خیلی خوبی داشتند و در کل ایران عملکرد خوبی در این جام داشت. وقتی آنها در جام جهانی بازی می‌کردند من هم که در تیم نبودم خیلی زیر ذره‌بین بودم و از تلویزیون مثل یک هوادار بازی‌ها را می‌دیدم. با دوستان و خانواده‌ام در ایران بازی‌ها را می‌دیدم. من هیچ وقت به دیگران حسودی نکردم. به من نگاه کنید اینجا برای بهترین تیم بلژیک بازی می‌کنم. یک مرد چه چیز بیشتر می‌خواهد؟

قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا فردا (پنج‌شنبه) برگزار می‌شود و بروخه نیز یکی از ۳۲ تیم حاضر در این مرحله است. کاوه بازیکن شماره ۱۰ بروخه امیدوار است درخشش خوبی در این رقابت‌ها داشته باشد. او اضافه کرد: اگر مردم ایران بخواهند انتخاب کنند، دوست دارند تیم من با رئال مادرید یا بارسلونا هم‌گروه شود و من بتوانم گلزنی کنم. اینجوری هیجان بیشتری دارد. من با دو جلسه تمرین توانستم بفهمم که مربی از من چه می‌خواهد. از بچگی آرزوی بازی در لیگ قهرمانان را داشتم و الان خیلی به این آرزو نزدیک شدم و دوست دارم بهترین عملکردم را در این رقابت‌ها داشته باشم.