رضا حسن زاده : علی پروین و ناصر حجازی برای ما به فرود گاه آمده بودند

در این مسابقات نفرات بسیار خوبی داشتیم. تیم ما واقعا رویایی بود. قشنگترین جام بعد از انقلاب را آن تیم کسب کرد. بازی‌ها در آن دوره متمرکز بود و با پشت سرگذاشتن دور مقدماتی، در ادامه راهی فینال شدیم.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، رضا حسن زاده پبشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص سالگرد قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت : فینال آسیا شوخی نیست. حریف بسیار سرعتی بود. مشکل تاکتیکی تکنیکی در آن مسابقات نداشتیم. مرحوم پورحیدری خیلی تلاش کرد تا به لحاظ روحی و روانی ما را آماده کند و البته که موفق بود. من با ۲۱ سال سن انقدر اعتماد به نفس پیدا کردم که رفتم جلو و گل زدم. ارزش آن رقابت‌ها بالا است. افتخار اصلی قرار گرفتن روی قله آسیا است که به آن دست یافتیم. واقعا سطح تیم ما بالاتر از آسیا بود.

استقبال در فرودگاه؟

به هرحال این جام انقدر معتبر بود که هواداران زیادی به فرودگاه آمده بودند. از علی پروین متشکرم که آن روز به فرودگاه آمده بود. مرحوم حجازی هم آمده بود. این نشان از ارزش آن جام دارد.

خاطره از آن جام؟

چیزی که خیلی قشنگ بود، رفاقت حاکم در تیم بود. همه با هم رفیق بودیم. مگر می‌شد یک هم تیمی دریبل بخورد و دیگران کاری نکنند؟ بقیه آن بازیکن را به صورت فوتبالی اذیت می‌کردند. اصلا خود من یکی از کارهایم در زمین همین موضوع بود . کسی که بخواهد ارزش آن جام را پایین بیاورد، من با او برخورد می‌کنم. آن موقع هم بقیه تیم ها بودند ولی چرا ما قهرمان شدیم و آن‌ها نشدند؟ نخبه‌ها خود را آنجا نشان می‌دهند. ما سال بعدش هم می‌شد قهرمان شویم ولی حیف شد. ان‌شاءالله به زودی استقلال ستاره سوم را هم بدست آورد.