رونالدو چطور خارج از فوتبال پول پارو می‌کند؟

مهاجم پرتغالی یوونتوس همواره حضور فعالی در تبلیغات داشته و درآمد هنگفتی در این عرصه به جیب زده است.

به گزارش شبکه لحظه :

کریستیانو رونالدو را به عنوان فوق ستاره فوتبال جهان می‌شناسیم که توانسته است در یک دهه گذشته عملکرد بسیار خوبی در مستطیل سبز داشته باشد و بارها سطح بالا و مهارت گلزنی خود را ثابت کرده است. حضور در تیم‌های بزرگی چون منچستریونایتد، رئال مادرید و حالا یوونتوس باعث شده درآمد هنگفتی نصیب رونالدو شود ولی همه چیز برای رونالدو به اینجا ختم نمی‌شود.

به نقل از دیلی میرر، مهاجم پرتغالی در عرصه تبلیغات توانسته است حضور گسترده‌ای داشته باشد و در یک دهه گذشته در دنیای مدلینگ و تبلیغات فعال بوده تا نشان دهد خارج از مستطیل سبز هم مهارت دارد  و پول هنگفتی به جیب زده است

 

درآمد یک ساله فوتبالی رونالدو طبق ادعای فوربس ۸۲.۱ میلیون پوند و غیرفوتبالی (۱۰۸ میلیون یورو) بوده است.

در زیر جزئیات قراردادهای تبلیغاتی او را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

کاسترول

رونالدو در سال ۲۰۰۹ با قراردادی دو ساله با شرکت کاسترول، سفیر تبلیغاتی این کمپانی شد. او ۹ میلیون دلار طبق این قرارداد به دست آورد. در سال ۲۰۱۱ این قرارداد تمدید شد ولی مبلغ آن رسانه‌ای نشد.

شرکت فولاد مصر

یکی از جالب‌ترین قراردادهای تجاری رونالدو مربوط به شرکت فولاد مصر است. او در سال ۲۰۱۷ با این شرکت قرارداد تجاری امضا کرد. مبلغ این قرارداد تجاری نیز اعلام نشد.

نایک

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۶ یک قرارداد مادام العمر با این کمپانی امضا کرد. او اولین فوتبالیست تاریخ و سومین ورزشکار بعد از لبرون جیمز و مایکل جردن است که چنین قراردادی امضا می‌کند. رونالدو از سال ۲۰۰۳ با این شرکت همکاری کرده و حتی وقتی بازنشسته هم شود، این قرارداد ادامه دارد. مبلغ قرارداد نایک با رونالدو یک میلیارد دلار است.

شامپو کلیر

رونالدو در سال ۲۰۱۴ با این شرکت قرارداد همکاری بست و در تبلیغات تلویزیونی آن حاضر شد. این بازیکن ۲ میلیون دلار از این تبلیغ به دست آورد.

ابزار تمرینی سیکس‌پک

این بازیکن در تبلیغات عجیبی حاضر بوده اما هیچ‌کدام به اندازه این تبلیغ عجیب نبوده است. او برای یک شرکت ژاپنی که ابزار تمرینی سیکس‌پک تولید می‌کند تبلیغ کرده است که مبلغ آن اعلام نشد.

شرکت مسافرتی

کریستیانو رونالدو با شرکت مسافرتی American Tourister قرارداد همکاری بست. از این تبلیغ، ۳۱۲ هزار پوند معادل ۴۰۰ هزار دلار عاید رونالدو شد.

بازی‌های کامپیوتری

عکس لیونل مسی چهار سال بر روی کاور EA اسپورت قرار داشت تا این که در سال ۲۰۱۷ با نظر هواداران عکس مارکو رویس روی جلد رفت. در سال ۲۰۱۸ و در ادامه در سال ۲۰۱۹ عکس کریستیانو رونالدو روی جلد بازی‌های رایانه‌ای EA قرار دارد. این شرکت مبلغ قرارداد را اعلام نکرده است ولی به طور حتم رقمی میلیونی است.

شرکت محافظ گوشی

شرکت محافظ گوشی PanzeerGlass اعلام کرد با گذاشتن عکس کریستیانو رونالدو بر روی محصولات خود ۱ میلیون دلار به این بازیکن خواهد داد تا قرارداد تجاری دیگر برای این بازیکن ثبت شود.

ساعت مچی Jacob & Co

این بار کمپانی ساعت مچی Jacob & Co به استقبال رونالدو رفت و طی قراردادی که مبلغ آن رسانه‌ای نشد، از این بازیکن به عنوان مدل تبلیغاتی خود استفاده کرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا