رکورددار پرش ارتفاع ایران : لیگ دو و میدانی باید تقویت شود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، «کیوان قنبرزاده» که از شرایط این روزهای دو و میدانی رضایت ندارد درباره تازه ترین مرحله لیگ دو و میدانی در فصل جاری که هفته آینده برگزار خواهد شد گفت: مسئولان فدراسیون دو و میدانی برای بهبود وضعیت لیگ این رشته المپیکی بسیار تلاش می کنند و شرکت های توانمند اقتصادی را برای تیم داری در این ورزش ترغیب می کنند، اما حضور این شرکت ها نیز کمکی به سطح فنی رقابت های لیگ نکرده است.


وی افزود:

از سوی دیگر انتظار داشتیم با حضور شرکت های توانمند اقتصادی در لیگ مبالغ قرارداد ورزشکاران با باشگاه ها نیز افزایش یابد که نه تنها اینگونه نشد، بلکه به نسبت گذشته شاهد کاهش رقم قراردادها نیز هستیم.


رکورد دار پرش ارتفاع ایران با گلایه مندی از این وضعیت اظهار داشت:

ورزشکاران با سابقه در دو و میدانی از این شرایط خسته و از ادامه کار نا امید شده اند.


به گفته وی روزگاری نه چندان دور دو و میدانی برای ورزشکاران شغل محسوب می شد و مشکلی زیادی نداشتیم، اما امروزه این رشته برای بسیاری از ورزشکاران حرفه ای به شغل دوم تبدیل شده است.


به اعتقاد وی اگر این روند ادامه یابد درآینده با کمبود ورزشکار در این رشته مواجه شده و این یک خطر جدی است که باید به آن توجه کرد.


قنبرزاده اضافه کرد:

امیدوارم از این پس شاهد  اتفاقات مطلوبی دراین رشته باشیم و ورزشکاران همانند گذشته با جان و دل درآن فعالیت کنند.


دارنده چهار مدال نقره پرش ارتفاع آسیا درپاسخ به این سوال که در فصل جدید رقابت های دو و میدانی به عضویت کدام تیم درآمده است، پاسخ داد: 

در فصل جدید رقابت های دوو میدانی با باشگاه سپاهان قرارداد امضا کرده و با پیراهن این باشگاه مسابقه خواهم داد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از میزان قراردادی که با باشگاه سپاهان به ثبت رسانده رضایت دارد، عنوان کرد: بله راضی هستم البته پیش از این اعلام کرده بودم، اگر قراردادم نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته باشد در لیگ حاضر نخواهم شد.


قنبرزاده با این همه ادامه داد:

مبالغ قرارداد ورزشکاران در دو و میدانی به هیچ وجه در  شأن ورزشکاران این رشته نیست.


دارنده رکورد پرش ارتفاع ایران درباره اینکه آیا هنوز هم در تیم ملی عضویت دارد یا خیر، گفت:

همچنان رکورد دار پرش ارتفاع ایران هستم و امسال نیز در یکی از بهترین فرم های بدنی خودم قرار داشتم، اما با بی مهری که پس از مسابقات قهرمانی آسیا صورت گرفت، بیشتر از فعالیت در این رشته، خانه نشین بودم.


وی با گلایه مندی از مدیریت فدراسیون دوو میدانی ادامه داد:

امسال سال کسب ورودی المپیک است و انتظار دارم حالا که به هر دلیل شرایط حضور در مسابقات جهانی برای من فراهم نشد، این امکان و فرصت را داشته باشم که در مسابقات ورودی المپیک شرکت کرده و با کسب سهمیه در یکی از این رقابت ها در بازی های المپیک  ۲۰۲۰ توکیو به میدان بروم.


قنبرزاده که مهرماه در بازی های المپیک ارتش های جهان شرکت خواهد کرد درباره وضعیت جسمانی و ذهنی خود نیز گفت:

شرایط خوبی دارم و اکنون نیز به شدت تمرینات آماده سازی را برای شرکت در این بازی ها دنبال می کنم و به کسب رکورد ورودی به بازی های المپیک در این بازی ها نیز بسیار امید دارم.


قنبرزاده که پیش از شرکت دربازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در روسیه تمرینات آماده سازی خود را برگزار کرده بود در پاسخ به این سوال که چرا دیگر در برنامه های برون مرزی فدراسیون جایی ندارد، اظهار کرد:‌

پس از شرکت در اردوی چند ماهه روسیه در فینال پرش ارتفاع بازی های آسیایی نتوانستم مدال بگیرم و شاید به همین دلیل مرا کنار گذاشتند.


وی با انتقاد از این برخورد، اضافه کرد:

کجای دنیا از ورزشکاری که پنج ماه تمرینات آماده سازی خود را با مربی جدید شروع کرده، انتظار کسب مدال در مسابقات مهمی همانند بازی های آسیایی را دارند؟ مربی بسیار خوبی در روسیه داشتم و مطالب زیادی از او آموختم، اما این زمان به هیچ وجه برای قهرمان شدن کافی نبود و باز هم به این اردو نیاز دارم.


فدراسیون دو و میدانی چهارشنبه گذشته برای چهارمین سال متوالی با شرکت آسان پرداخت به عنوان حامی اصلی دو و میدانی کشور در حالی قرارداد همکاری را به ثبت رساند که این شرکت در لیگ دو و میدانی نیز تیم داری خواهد کرد.
لیگ دو و میدانی کشور در فصل جاری با شرکت ۹ تیم در بخش مردان و ۲ تیم در بخش زنان برگزار خواهد شد و باشگاه های سپاهان و مس کرمان نیز برای شرکت در بخش مردان این لیگ اعلام آمادگی کرده اند.

منبع:ایرنا