اگر کی‌روش قرارداد دارد، چرا به ایران نمی‌آید؟

با وجود تاکیدی که مهدی تاج برای حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران دارد، هنوز هیچ تحرکی برای برگزاری اردوی تیم ملی در چند روز آینده صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، اردوی تیم ملی فوتبال بزرگسالان طبق برنامه اعلام شده از نهم شهریور آغاز و تا ۲۱ شهریور ادامه خواهد داشت. در خلال این اردو تیم ملی در تاریخ ۱۵ و ۲۰ شهریورماه دو دیدار دوستانه برگزار می‌کند.

این‌ها اطلاعاتی است که فدراسیون فوتبال یک ماه قبل در اختیار رسانه‌ها قرار داده و از آماده‌سازی تیم ملی فوتبال با حضور کارلوس کی‌روش خبر داده است.

با وجود گذشت یک ماه از این موضوع هنوز فردی از کادر فنی تیم ملی بزرگسالان در هیچ کدام از ورزشگاه‌های فوتبال ایران آفتابی نشده است تا بازی‌ها را زیر نظر بگیرد. کارلوس کی‌روش سکوت طولانی مدتی را پیش گرفته و فقط در این مدت بدون نام بردن از تیم ملی با گوشه و کنایه از آماده بودن یا نبودن صحبت کرده است.

از سوی دیگر مهدی تاج اخیرا مدعی شده که هواداران نگران تیم ملی بزرگسالان نباشند چرا که تمرین‌های این تیم طبق تاریخ اعلام شده و با حضور کارلوس کی‌روش برای کسب آمادگی کامل تا جام ملت‌ها برگزار می‌شود و اولین قهرمانی فوتبال ایران بعد از ۴ دهه به دست می‌آید.

سوال اصلی از مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال این است که چرا با وجود قطعی شدن حضور کی‌روش در تیم ملی ایران او به ایران نمی‌آید و هیچ کدام از دستیارانش که در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته بودند در ورزشگاه‌ها حضور ندارند؟

۵ هفته از لیگ برتر گذشته و کمابیش تیم‌ها شکل و شمایل خود را پیدا کرده‌اند. در همین مدت تعدادی از بازیکنان توانسته‌اند توانایی‌های خود را ارائه دهند که در صورت وجود کادر فنی به تیم ملی دعوت شوند. پروسه تغییر نسل در تیم ملی بزرگسالان قبل از جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا کلید خورد و انتظار می‌رود برای جام جهانی آتی نیز تغییراتی در تیم ملی بزرگسالان صورت بگیرد اما تاکنون هیچ فعل و انفعالی در این راستا رخ نداده و همه نگران آینده تیم ملی ایران هستند.

این تیم با نتایج خوب در جام جهانی بذر امید برای قهرمانی در آسیا را پس از ۴ دهه در دل هواداران کاشته اما خیلی زود و به دلیل نبود برنامه‌ریزی جای خود را به نگرانی و احتمالا ناامیدی از قهرمانی خواهد داد. با توجه به اظهارات مهدی تاج در مدت زمان اخیر انتظار می‌رود کارلوس کی‌روش با صراحت کامل نظرات خود را در قبال این سخنان مطرح کند و اگر با تیم ملی قرارداد دارد در تهران حاضر شود و فعالیت‌هایش را از سر بگیرد. در غیر این صورت او می‌تواند نظرات رییس فدراسیون فوتبال را رد کند.

انتظار از مهدی تاج نیز این است که اگر قراردادی را با کی‌روش منعقد کرده است، بر اساس آن این مربی را به ایران فرابخواند تا بیش از این زمان علیه فوتبال ایران از دست ندهد.