ساکت رفت؛ ابراهیم شکوری سرپرست موقت دبیر کل شد

به گزارش خبرنگار ورزشی لحظه؛ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ارگان‌های دولتی و نهادهای ذی‌ربط، بحث تغییر و تحول در فدراسیون ورزشی و به ویژه فوتبال را نیز طی هفته‌های اخیر به وجود آورد ولی با این حال هیچ جابه‌جایی انجام نشده و هیچ فردی در این فدراسیون از سمت خود استعفاء نداده بود.

موضوع تعلیق فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا به دلیل دخالت دولت در امور مدیریتی این فدراسیون، موجب شده بود تا تغییراتی در پست مدیران طی هفته‌های گذشته شاهد نباشیم، تا اینکه در نهایت امروز رسما این اتفاق رخ داد و محمدرضا ساکت که به نوعی دست راست مهدی تاج هم محسوب می‌شد از سمت دبیر کلی استعفاء داد تا فرد جدیدی جانشین او شود.

محمدرضا ساکت که اواسط تیرماه ۹۶ جانشین علیرضا اسدی در فدراسیون فوتبال شد و به‌عنوان سرپرست دبیر کلی منصوب شده بود، دو ماه پس از شروع فعالیت‌اش به طور رسمی حکم گرفت و در یک سال و سه ماه اخیر در پست دبیر کلی فعالیت داشت. اما قانون منع به کارگیری بازنشستگان موجب شد تا داوران حضور محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال خیلی ادامه‌دار نباشد و در نهایت او به‌عنوان اولین مدیر فدراسیون فوتبال لقب بگیرد که به دلیل این قانون از سمت خود استعفاء دهد. مهدی تاج با قبول درخواست محمدرضا ساکت، دبیر کل فدراسیون فوتبال و ضمن تقدیر از زحمات وی، بنا به اهمیت عدم توقف فعالیت‌های اداری و اجرایی روزمره فدراسیون فوتبال از امروز پنج‌شنبه، مورخ ۹۷/۹/۱۵ ابراهیم شکوری را به‌عنوان سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال منصوب کرد.

بنابر نوشته سایت فدراسیون فوتبال، در قسمتی از حکم شکوری آمده است: «امید است با اتکال به خداوند بزرگ نسبت به انجام فعالیت‌های تعیین شده اقدامات لازم را به عمل آورید.» ابراهیم شکوری، مدافع چپ سابق تیم‌های سایپا، پیام مشهد و پرسپولیس که 34 سال سن دارد، ازجمله فوتبالیست‌های تحصیل کرده محسوب می‌شود و دارای مدرک دکترا است، هفت ماه قبل با حکم محمدرضا ساکت به‌عنوان معاونت برنامه‌ریزی دبیر کلی فدراسیون فوتبال منصوب شد و حالا با استعفای دبیر کل، جای او را در این پست گرفت.

مهدی تاج، محمدرضا ساکت و محمود اسلامیان سه چهره سرشناس اصفهانی فدراسیون فوتبال محسوب می‌شدند که امروز یکی از آنها استعفاء داد و به نظر می‌رسد در روزهای آینده تغییر و تحولات بعدی برای خداحافظی بازنشستگان با پست‌های خود در فدراسیون فوتبال نیز اتفاق بیافتد ولی مشخص نیست این مهم برای مهدی تاج رخ بدهد یا خیر؛ تصمیمی که به نظر وزارت ورزش و جوانان بستگی دارد.