ستاره‌های بسکتبال فیلیپین برابر ایران بازی می‌کنند

با حساس‌تر شدن رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی بسکتبال همه کشورها تلاش می‌کنند تا با تمام قوا به میدان بیایند و سهمیه جهانی بگیرند و حالا فیلیپین اعلام کرده در پنجره پنجم از دو بازیکن نام‌ آشنای خود برابر ایران استفاده خواهد کرد.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

مسیر رسیدن تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۹ بعد از باخت برابر ژاپن سخت‌تر شده و رقابت‌های پیش‌رو دشوارتر هم خواهد شد. همه کشورها با تمام توان برای دیدارهای باقی مانده آماده می‌شوند و حالا فیلیپینی‌ها نیز اعلام کرده‌اند برای تقویت ترکیبشان برای دیدار خانگی با ایران از دو مهره کلیدی استفاده خواهند کرد.

جیسون کاسترو گارد راس توانمند فیلیپین که در سال ۲۰۱۵ بهترین بازیکن پست یک آسیا شد و برابر ایران هم فوق‌العاده بازی کرد قرار است در پنجره پنجم در ترکیب تیم ملی فیلیپین قرار بگیرد و بازی کند. در کنار او گرگ اسلادر بازیکن پست پنج فیلیپین هم اعلام آمادگی کرده تا بعد از هشت سال دوباره پیراهن فیلیپین را به تن کند و وارد زمین شود.

بعد از اتفاق‌های دیدار فیلیپین و استرالیا و محرومیت بازیکنان کلیدی این کشور، فرصت مهیا شده تا بازیکنانی که مدتی از ترکیب فیلیپین دور بودند بازگردند. سایت فدراسیون جهانی بسکتبال درباره بازگشت اسلادر به تیم ملی فیلیپین نوشته است: “تماشاگران فیلیپین شاید بعد از مدتی طولانی به آنچه که منتظرش بودند می‌رسند و می‌توانند جیسون کاسترو گارد راس و گرگ اسلادر سنتر تیم فیلیپین را در کنار هم ببینند. این دو بازیکن در پنجره قبلی انتخابی جام جهانی حضور نداشتند اما حالا قرار است به میدان بروند و بازی کنند.”

طبق اعلام فیبا اگر اسلادر در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی بازی کند برای نخستین‌بار است که پیراهن تیم ملی بزرگسالان فیلیپین را در رویداد رسمی فیبا به تن می‌کند. او در سال ۲۰۱۰ همراه فیلیپین در بازی‌های آسیایی گوانژو حضور داشت و پس از آن به دلیل مصدومیت یا تداخل‌های زمانی باشگاه و بازی‌های ملی نتوانست برای فیلیپین به میدان برود.

جیسون کاسترو نیز محرومیتش به پایان رسیده و حالا می‌تواند به ترکیب تیم ملی فیلیپین بازگردد. محرومیت او بعد از دیدار با قزاقستان از پنجره پنجم به پایان می‌رسد و برای دیدار با ایران می‌تواند بازی کند.

تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره پنجم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۹ به میزبانی چین، ابتدا برابر استرالیا بازی می‌کند و سپس به مصاف فیلیپین خواهد رفت.