سرمربی برزیل: مقصر منم

وریوال جونیور با افسوس از نتیجه کسب شده برابر اروگوئه عنوان کرد هدف تیمش اکنون صعود به جام جهانی است.

به گزارش شبکه ورزشی لحظه؛  در حساس‌ترین بازی یک چهارم نهایی کوپا، دو تیم اروگوئه و برزیل به مصاف هم رفتند. تقابل دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی این اروگوئه بود که توانست با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی برسد تا برزیل وداعی تلخ و زود هنگام با این رقابت‌ها داشته باشد.

به گزارش ساکرنت، دوریوال جونیور، سرمربی برزیل، پس از شکست مقابل اروگوئه ۱۰ نفره در ضربات پنالتی گفت که مسئولیت کامل حذف تیمش  را بر عهده می گیرد. او در صحبت‌هایی بعد از این بازی گفت: من باید اذعان کنم که نتایج اخیر تیم ملی برزیل اصلا مورد انتظار نبوده و مسئولیت کامل آنها را بر عهده می‌گیرم اما همچنین فکر می‌کنم که این تیم فضای زیادی برای رشد، تکامل و پیشرفت دارد.

در ضربات پنالتی، ادر میلیتائو و داگلاس لوئیز نتوانستند دروازه اروگوئه را باز کنند و مانوئل اوگارته ضربه پنالتی تعیین کننده را به گل تبدیل کرد تا اروگوئه را به جمع چهار تیم پایانی برساند و برزیل حذف شود.

این نتیجه همچنین نشان دهنده افت فاحش برزیلی‌ها پس از نایب قهرمانی در سال (۲۰۲۱) و قهرمانی در سال (۲۰۱۹) است.

دوریوال که تیمش در مرحله یک چهارم نهایی بدون وینیسیوس جونیور محروم بازی کرده بود، در بخش بعدی افزود: تغییر یک شبه ایجاد نمی‌شود.  به طور کلی، هنگام ایجاد یک تیم با مشکلاتی روبرو می شوید و نیاز به زمان می‌برد. این اولین تورنمنت رسمی ما بود و نتیجه دور از انتظار بود. هدف اصلی ما اکنون صعود به جام جهانی است.

دوریوال که تنها ۸ بازی روی نیمکت برزیل نشسته است در بخش بعدی افزود: بسیاری از بازیکنانم پس از فصل‌های طولانی به ما پیوستند. با توجه به آنچه که در جلسات تمرین و هر روز دیدیم، فکر می‌کنم هنوز هم می‌توانیم رشد کنیم. فراز و نشیب‌هایی که الان در تیم می‌بینیم طبیعی است.

این دومین باخت متوالی سلسائو مقابل اروگوئه و مارچلو بیلسا است. این دو تیم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ نیز اکتبر سال قبل به مصاف هم رفتند که که طی آن بازی نیمار ستاره برزیلی به شدت مصدوم شد و برزیل با دو گل شکست خورد.

در دور نیمه نهایی این رقابت‌ها آرژانتین و کانادا به مصاف هم می‌روند و دو تیم آماده اروگوئه و کلمبیا نیز دیگر بازی حساس این مرحله را برگزار می‌کنند تا چهره دو تیم صعود کننده به دیدار نهایی مشخص شود.

انتهای پیام/