سرمربی تیروکمان معلولان: اول به مدال جهانی فکر می‌کنیم بعد سهمیه پارالمپیک

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مجید کهتری درباره ۱۰ کماندار معلول اعزامی به مسابقات جهانی هلند برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: مسابقات جهانی هلند در بخش معلولان برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از ۱۳ خرداد آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت که برای آماده‌سازی تیم جهت شرکت در این مسابقات تلاش کردیم. از ابتدای سال تا به الان ۳ اردوی تدارکاتی در کارخانه الیاف شهریار برپا کرده‌ایم. البته در این مدت رکوردها راضی‌کننده بود و امید زیادی به کسب مدال در هر سه رشته ریکرو، کامپوند و W1 داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در اعزام کمانداران معلول به مسابقات جهانی هلند کمیته ملی پارالمپیک نیز نقشی دارد یا خیر؟ گفت: مسابقات جهانی هلند چون برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است، کمیته ملی پارالمپیک در بحث اعزام از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده و حمایت‌های لازم را به عمل آورده است. در حقیقت این اعزام با همکاری فدراسیون تیروکمان و کمیته ملی پارالمپیک انجام می‌شود.

سرمربی تیم ملی تیروکمان معلولان از زهرا نعمتی در بخش ریکرو بانوان، راضیه شیرمحمدی در کامپوند بانوان، هادی نوری، رمضان بیابانی و علی سینا منشازاده در کامپوند مردان، اصغر زارعی نژاد، غلامرضا رحیمی و پوریا جلالی پور در ریکرو مردان و مجید کاکوش و محمدرضا زندی (W1) به مربیگری جبرائیل عبادی و لیلا سخایی فر و امید نجاری (سرپرست)به عنوان نفرات اعزامی به مسابقات جهانی هلند نام برد و گفت: در هر سه رشته اولویت نخست ما کسب مدال و سپس سهمیه است.

کهتری اضافه کرد: متأسفانه بعد از بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برخلاف افراد غیر معلول از هیچ تورنمنت برون مرزی برخوردار نبودیم و تنها با برپایی اردوهای داخلی تیم را برای مسابقات جهانی هلند آماده کردیم. به هر صورت با همین امکانات محدود نیز تمام تلاش تیم بر این است که بهترین عملکرد را در هلند داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی هلند یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین تورنمنت‌ها برای کسب سهمیه است که در این مسابقه ۳۲ سهمیه در بخش ریکرو و کامپوند زنان، ۲۴ سهمیه در کامپوند مردان و ۱۶ سهمیه در ریکرو مردان و ۸ سهمیه در W1 توزیع خواهد شد که امیدوارم با دست پر از این مسابقات بازگردیم.

سرمربی تیم ملی تیروکمان معلولان در پایان در خصوص وضعیت زهرا نعمتی برای کسب سهمیه پارالمپیک در هلند افزود: نعمتی چون باید در هر دو رویداد کسب سهمیه پارالمپیک و المپیک رقابت کند کار سختی را پیش رو دارد و این مسابقات قطعاً برای او خسته کننده خواهد بود. البته وی کماندار باتجربه و خوبی است و برای کسب سهمیه از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهد کرد. البته ما زهرا نعمتی را برای مدال جهانی هلند آماده کرده‌ایم و شرایط وی از نظر رکوردی راضی‌کننده است. امیدوارم او جزو یکی از فینالیست‌های جهانی باشد.

منبع:ایسنا