سرمربی “مقتصد” استقلال و ماجرای دستیار گریزی

ممانعت و مخالفت شفر با انتخاب یک دستیار جدید در کادر فنی این تیم در روانشناسی اقتصادی معنای “مقتصد” می‌دهد.

به گزارش شبکه لحظه:

با توجه به کسب نتایج ضعیف تیم فوتبال استقلال در رقابت های لیگ برتر فوتبال و حذف این تیم از دور مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی باعث شده تا صحبت هایی درباره اضافه شدن دستیار جدید به نیمکت استقلال شنیده شود.

طبق ادعای برخی از کارشناسان، تیم فوتبال استقلال برای حضور در ادامه رقابت ها نیاز به دستیار جدید دارد که  البته تا به امروز شفر زیر بار این موضوع نرفته و اجازه نداده مربی به کادرش ملحق شود

از طرفی مطرح شده که بندی عجیب در قرارداد شفر منعقد شده که در صورت اضافه شدن مربی جدید به کادر، سرمربی آلمانی باید هزینه دستمزد او را پرداخت کند! که البته با پیگیری از یکی از مدیران استقلال مشخص شد اگر قرار باشد دستیار جدیدی به کادر استقلال اضافه شود هزینه دستمزد مربی با باشگاه استقلال است و نه شفر.

با این وجود وینفرد شفر در صحبت های دورهمی خود به نوعی مطرح کرده که در صورت اضافه شدن مربی جدید به کادرش ترجیح می دهد از گزینه خارجی استفاده کند تا ایرانی، چرا که اگر ایرانی ها به کار استقلال می آمدند دیگر این تیم نیاز به مربی خارجی نداشت.

به هر ترتیب استقلالی ها بارها و بارها بحث اضافه شدن دستیار جدید از جمله مجتبی جباری ،فرهاد مجیدی ،روانخواه و نامجو مطلق و دیگر نفرات را به شفر پیشنهاد داده اند اما تا به امروز سرمربی آلمانی استقلال زیر بار جذب هیچ یک نرفته و این موضوع در حالی رخ می دهد که تیم استقلال هم نتوانسته نتایج خوبی را در رقابت ها کسب کند.

نوری:سرمربی تیم باید در انتخاب دستیار خود اختیار تام داشته باشد

** محمد نوری بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در مورد موضوع انتخاب دستیار شفر گفت: سرمربی تیم باید در انتخاب دستیار خود اختیار تام داشته باشد. به نظر می رسد خود شفر بیشتر تمایل دارد که با دستیار خارجی کار کند و علاقه ای به دستیار ایرانی ندارد.

سر مربی

او ادامه داد: در باشگاه استقلال برخی افراد سعی می کنند دستیار ایرانی را به شفر تحمیل کنند که این کار صحیح نیست و سرمربی باید در مورد این موضوع خودش تصمیم بگیرد تا بتواند جوابگوی مسائل فنی باشد.

مجتبی جباری و فرهاد مجیدی  فقط اسم هستند

** رضا رجبی پیشکسوت باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در مورد دستیاران خارجی در تیم فوتبال استقلال گفت: این موضوع تازه نیست و از زمانی شروع شد که شفر به تیم استقلال آمد. او در ابتدا تنها وارد استقلال شد اما به مرور کسانی که خودش می خواست به تیم اضافه کرد. در آن زمان چون تیم نتیجه می گرفت و از آن شرایطی که در دوران منصوریان داشت خارج شده بود کسی به این موضوع اعتراض نمی کرد.

او در مورد موضوع انتخاب دستیار ایرانی برای این تیم گفت: حال هم که بحث دستیار ایرانی مطرح شده است نام هایی مانند مجتبی جباری و فرهاد مجیدی بر سر زبان ها است که فقط اسم هستند و نمی توان آنها را دستیار سرمربی معرفی کرد. دستیار کسی است که بتواند به سرمربی تیم کمک کند تا تیمش را از نظر فنی بهبود بخشد. این اتفاق نیاز به تجربه ی بالایی دارد و تنها یک اسم نمی تواند برای استقلال کاری انجام دهد و این کار هم فقط به خاطر این است که به تماشاگران بگویند فلان کس به باشگاه اضافه شده است تا به شکل موقت اعتراضاتشان کم شود. مشکل تیم استقلال الان انتخاب دستیار جدید نیست و مشکلات بزرگتری در این تیم وجود دارد.

سر مربی

روشن: قرارداد شفر با استقلال کاملا یک طرفه تنظیم شده است

** حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد مدیران قبلی این باشگاه و عملکردشان گفت: این تیم استقلال را مدیران قبلی باشگاه بسته اند. اشخاصی مانند افتخاری و توفیقی که اصلا نمی دانستند فوتبال چه هست. این افراد اطلاعات کافی در مورد اینکه چگونه باید قرادادها را تنظیم کنند نداشتند.

او در مورد قرارداد شفر با باشگاه استقلال گفت: چون تیم سال گذشته نتیجه گرفته بود هرچه که شفر گفته است مدیران قبلی گفتند چشم. به همین علت قرارداد شفر با استقلال کاملا یک طرفه تنظیم شده است و این سرمربی در حال  حاضر در باشگاه  جولان می دهد.

روشن در مورد اضافه شدن دستیار خارجی به تیم گفت: در این برهه از فصل آوردن دستیار خارجی خوب محال است، چون اگر خوب باشد که دیگر بیکار نیست. مگر اینکه از این دستیاران بدرد نخور باشد که این وسط شفر هم پول دلالی خودش را بگیرد. دستیاران ایرانی که الان در تیم حضور دارند می توانند به شفر کمک کنند اما او اصلا اجازه هیچ دخالتی را به کسی نمی دهد. سرمربی خوب زمانی که به مشکل می خورد از همفکری دستیارانش استقبال می کند نه اینکه فقط کار خودش را بکند.

سر مربی

او در مورد سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: شفر چون دیگر به مانند سال گذشته نمی تواند نتیجه بگیرد از نظر ذهنی شرایط خوبی ندارد. این سرمربی مرد بحران نیست. او وقتی که می برد خوشحال است اما در شراط سخت نمی تواند اوضاع را بهبود بخشد.

روشن در مورد مقایسه تیم استقلال در فصل گذشته و این فصل گفت: شرایط سال گذشته تیم استقلال را نمی توان با وضعیتی که الان با آن درگیر است مقایسه کرد. فصل قبل بازیکنان کلیدی به مانند امید ابراهیمی  در تیم حضور داشتند که فهمیدند اگر تیم استقلال در میانه جدول لیگ باشد نه دیگر می توانند به تیم ملی بروند و نه پول میلیاردی بگیرند. نقش اساسی در نتیجه های سال گذشته برعهده بازیکنان تیم بود. در هر صورت باخت یا برد تیم استقلال کاملا برگردن شفر است.

یکی از مدیران کنونی  باشگاه استقلال در مورد بند قرارداد شفر گفت: چنین بندی در قرارداد شفر وجود ندارد و در صورت اینکه دستیار جدیدی به تیم اضافه شود باشگاه دستمزد آن را پرداخت می کند.

منبع : خبرگزاری پارس نیوز