سطح کشتی آسیا مثل گذشته نیست /کشورها در تمامی اوزان مدعی شده‌اند

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، ناصر نوربخش در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا گفت: روند تمرینات بسیار مطلوب و رضایت‌بخش است و فرنگی کاران اردونشین در حال پشت سر گذاشتن مراحل پایانی تمرینات قبل از اعزام به آسیایی هستند. البته این تمرینات چندان سبک نیست و فشار نسبی تمرینات همچنان ادامه دارد.

وی در خصوص سطح پیکارهای امسال قهرمانی آسیا تصریح کرد: سطح کمی و کیفی رقابتهای امسال به دلیل محاسبه نتایج طبق طرح سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی به مراتب از دوره‌های قبلی بالاتر خواهد بود. تمامی مدعیان با توجه به کسب امتیاز در رنکینگ اتحادیه جهانی برای رسیدن به رقابتهای جهانی و المپیک از هیچ تلاشی برای کسب پیروزی دریغ نخواهند کرد و مطمئناً باید منتظر کشتی‌های حساس و سختی با رقبای آسیایی باشیم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان افزود: بر خلاف تصور بسیاری از اهالی کشتی که معتقدند پیکارهای آسیایی از حساسیت و فشار کمتری نسبت به پیکارهای جهانی برخوردار است باید گفت اصلاً اینگونه نیست. چند سالی است کشورهای آسیایی در بسیاری از اوزان پیشرفت قابل توجهی داشتند و دیگر نمی‌توان ملی پوشان ایرانی را از پیش برنده دانست. آسیایی‌ها حتی در اوزان سنگین هم مدعی شده اند و این مساله در بسیاری از تیم‌ها دیده می‌شود.

نوربخش خاطر نشان کرد: ما هم اکنون با ۱۶ تیم شرکت کننده آسیایی روبرو هستیم که اکثر این تیم‌ها در ترکیب خود از نفرات توانمندی استفاده می‌کنند و نمی‌توان هیچکدام از این رقبا را دست کم گرفت.

وی در پایان گفت: مهمترین هدف ما از حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا علاوه بر کسب امتیازات در رنکینگ اتحادیه جهانی، کسب بهترین عنوان در قاره کهن است. تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان سال گذشته نتیجه خوبی در رقابتهای قهرمانی آسیا نگرفت و این ناکامی باید با بهترین نتایج در پیکارهای امسال جبران شود.

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: رضا خدری

۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی یا شیرزاد بهشتی طلا

۶۳ کیلوگرم: سامان عبدولی

۶۷ کیلوگرم: حامد تاب

۷۲ کیلوگرم: محمدرضا گرایی

۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی

۸۲ کیلوگرم: سعید عبدولی

۸۷ کیلوگرم: حسین نوری

۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه در شهر «شی‌آن» چین برگزار می‌شود.

منبع: مهر