سعادتمند: استراماچونی با ولاسکو مشورت کرد، او مربی شجاعی است/ علیپور شوخی کرد!

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، احمد سعادتمند رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در گفت و گو با برنامه «سه کنج شبکه سوم سیما» در خصوص اینکه استراماچونی با چه هزینه ای استقلالی شد گفت: چون خیلی از عزیزان رقم های زیادی را در رسانه ها اعلام کردند ولی من می‌گویم رقم پیشنهادی ما به وی نصف ارقامی است که عنوان شده است. او حدود 700 هزار یورو با 3 دستیارش برای یک فصل دریافت خواهد کرد.

وی در خصوص شایعه حضور حسینی در پرسپولیس و استوری علی علیپور گفت:او شوخی کرده است. شک نکنید حسینی به باشگاه استقلال تعلق دارد و یک استقلالی ناب است. ما بنا داریم قرارداد او را 2 سال به بالا تمدید کنیم.

سعادتمند در خصوص دلخوری مجیدی از خطیر و فتحی گفت: من علت این موضوع را نمی‌دانم. این دوستان کنار هم کار کرده اند و هدف آنها موفقیت استقلال بوده است. مجیدی پسر خوبی است و خیلی ها او را دوست دارند. من 5 ماه پیش گفتم مجیدی مربی بزرگی می‌شود و خیلی ها انتقاد کردند که چرا وقتی او سابقه مربیگری ندارد از وی حمایت کردید ولی خوشحالم بعد از ۵ ماه او الان سرمربی تیم امید ایران شده است. نگاه خیلی ها به تیم ملی امید است و امیدواریم به المپیک صعود کند.

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص اینکه چرا او از استقلال رفت گفت: جایگاه مجیدی الان قطعا ارتقا پیدا کرده است. هم مردم، هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک روی این تیم نظارت دارند. من اگر اشتباه نکنم 4 دهه است که تیم ما به المپیک نرفته است و امیدوارم حالا این اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجیدی از حضور در استقلال مکدر شده بود گفت:اگر کسی تکدر خاطر داشته باشد فرصتی را از دست می‌دهد ولی او یک فرصت ملی به دست آورد.در ورزش بالاخره مشکلات کوچکی به وجود می‌آید و بر طرف می‌شود.مجیدی الان سرمربی تیم ملی امید است و تار و پودش استقلال است.

سعادتمند در خصوص ماجرای مهدی رحمتی و اینکه ظاهرا وی در استقلال ماندگار شده است گفت:رحمتی یکی از ستون‌های اصلی استقلال بوده و هست. او یک استقلالی اصیل است و در تیم ملی هم زحمات زیادی کشیده است. قرارداد وی با استقلال تمام شده است ولی فکر می‌کنم گل‌محمدی و باشگاه پدیده با وی به توافق رسیده اند و بیش از 90 درصد کار وی با پدیده تمام شده است.

وی با اشاره به اینکه هواداران استقلال مقابل ساختمان باشگاه علیه وی حرف هایی زده بودند گفت: اینکه چند نفر حرف هایی زدند را شنیدم ولی این مسائل مهم نیست. او بازیکن بزرگی بوده و هست و طبیعتا رحمتی زحمات زیادی کشیده اما رفتن وی تصمیم خودش بوده است. من فکر می‌کنم او و باشگاه پدیده به توافق رسیده اند.

سعادتمند در خصوص وضعیت قرارداد ملی پوشان استقلال گفت: بازیکنان تیم ملی طی هفته گذشته در اردو بوده اند و اگر اشتباه نکنم روز گذشته به تهران برگشتند. در هیات مدیره هم قرار شد با ملی پوشان ارتباط برقرار شود که ظاهرا آقایان منزوی و فتحی این کار را کرده اند. فکر می‌کنم ما از این به بعد چون سرمربی تیممان مشخص شده برای تمدید قراردادها وارد عمل شویم. در مورد مربی جدید تیم هم بگویم استراماچونی 10 سال از من کوچکتر و شجاع است. او دقیقا در روزی که من به دنیا آمده ام متولد شده است. ما یک مربی اروپایی از ایتالیا را داریم که می‌تواند به ما کمک کند. پروسه قرارداد با یک مربی خارجی زمان می‌برد و طبعا تطبیق شدن فرهنگ ما و اروپا زمان‌بر است. او حتی با ولاسکو هم مشورت کرده و بارها اشاره کرده که ایران را خیلی دوست دارد.او مربی باهوشی است و خیلی بهتر از من می‌داند گلرها، دفاع چپ و … استقلال چه کسانی هستند و اطلاعات زیادی دارد. او خیلی حرفه ای عمل کرد و کمک‌هایش را به تهران فرستاد و با یک نظر کامل وارد کشور می‌شود.

عضو هیات مدیره استقلال در خصوص اینکه آیا شفر دلالی کرده که علی خطیر آن حرف‌ها را زده است گفت:شفر مربی خیلی خوبی بوده و زحمات زیادی کشیده است. به نظر من نباید در مورد این مباحث صحبت کرد. مطمئنا او به باشگاه دعوت می‌شود و با او توافق می‌شود. در مورد شایعه دلالی ان شاالله اینگونه نبوده و اصلا در موردش حرف نزنیم بهتر است.

وی در خصوص مدرک مربیگری پسر شفر گفت: ما در هیات مدیره باشگاه به مسائل ریز ورود نمی‌کنیم. باید در بحث مدرک سنجی فیفا این مسائل را بررسی کنیم. عزیزان ما در باشگاه آنقدر حرفه‌ای هستند که اگر مشکلی بوده حتما با او برخورد می کردند.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص جذب نفرات جدید این تیم و همچنین درخواست سنگین پاتوسی از این باشگاه گفت: در جلسه اخیر هیات مدیره باشگاه مصمم به حفظ پاتوسی شدیم، عزم ما حفظ این بازیکن است ولی این را در نظر بگیرید زمانی یک بازیکنی می‌گوید نمی‌خواهم بمانم. تمام هم و غم ما حفظ این بازیکن است و به نتایج مثبتی هم رسیدیم و قرار شد فتحی با مدیر برنامه‌های این بازیکن صحبت کند.

وی با تاکید بر اینکه این هیات مدیره 4.5 ماه است در باشگاه کار می‌کند گفت: در این مدت نزدیک به 31 میلیون تومان آورده داشتیم و قرار است در این هفته مجددا به بازیکنان پرداختی داشته باشیم. جا دارد از وزیر ارتباطات تشکر کنم که با ما همکاری کرد و وزیر ورزش هم با تماس با وی مقدمات کار را فراهم کرد.ان شاالله همه بازیکنان در ۳-۴ روز آتی مطالبات خود را دریافت خواهد کرد.

سعادتمند تاکید کرد: روز چهارشنبه استراماچونی در تهران حاضر شود و بلافاصله همه بازیکنان در کلینیک دکتر نوروزی حضور پیدا کنند و او وضعیت آنها را مورد بررسی قرار بدهد.

وی در خصوص شایعه پیشنهاد سنگین باشگاه های دیگر به غفوری گفت: طبعا بازیکنانی که در ترکیب اصلی ما هستند پیشنهادات خوبی دارند ولی روز گذشته در باشگاه با وی صحبت کردند و فکر می‌کنم اگر مشکلی وجود نداشته باشد غفوری در استقلال خواهد ماند. وقتی کادر فنی همه بازیکنان را می‌شناسد مطمئنا نظراتش را هم می‌دهد. مدیرعامل باشگاه حتی گزارش قد و وزن بازیکنان را به مربی جدید داده است.

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص اینکه چرا استرماچونی این همه تیم عوض کرده است گفت: ما بر اساس رزومه و نتایجی که در تیم های گذشته گرفته او را جذب کرده و طبعا عملکرد وی را بررسی کردیم.

سعادتمند در خصوص شایعه حضور رحمان رضایی در استقلال گفت: من هم این موضوع را شنیدم. من هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم ولی می‌دانم او هم در ایتالیا بازی کرده اما در مورد حضور وی نظر دقیقی ندارم.

وی در خصوص اینکه در مصاحبه ای ادعا کرده بود وزارت بین استقلال و پرسپولیس تفاوت قائل می‌شود گفت: این برداشت اشتباه بوده است، من گفتم اسپانسر به ما پرداختی کمتری داشته است. دیدید که بلافاصله بعد از عرایض من اسپانسر ورود کرد و مبلغی را پرداخت کرد. در همین جا هم اعلام می‌کنم حدود 12 میلیارد تومان از بانک کوثر و اتکا طلبکار هستیم و خواهش می‌کنم وزیر دفاع دستور بدهند این مبلغ هم پرداخت شود. وقتی ما پاتوسی را می‌خواهیم باید مطالباتمان را وصول کنیم که در پرداختی ها به مشکل نخوریم.

وی ادامه داد: بخشی از مطالبات ما از ایرانسل مانده که قطعا آن هم پرداخت خواهد شد.وقتی کسی اسپانسر 2 باشگاه می‌شود قطعا باید پرداختی هایش روی روال باشد. وقتی تعهدات انجام می‌شود هواداران هم حمایت خواهد کرد.مگر ما چند منبع داریم که اعتباراتمان را دریافت کنیم؟

رئیس هیات مدیره استقلال در خصوص حضور یزدانی و منتظری در استقلال گفت: من واقعا از این موضوع خبر ندارم.

وی در خصوص شایعه حضور برانکو در تیم عربستانی گفت: من هم مثل شما شنیده ام ولی خبر دقیقی ندارم.

سعادتمند در پایان گفت: ما باید به پردرآمدترین باشگاه های جهان نگاه کنیم و باید به آن سمت و سو برویم. مثلا باشگاه اول جهان رئال مادرید حدود 11 هزار و 100 میلیارد تومان درآمد داشته است. اگر همه تیم های لیگ را جمع کنیم شاید 10 درصد درآمد باشگاه رئال در سال 2019 را داشته باشند. در بخش در‌آمدی بیش از 80 درصد باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی استفاده می‌کنند که ما این بحث را در ایران نداریم. حتی کریستال پالاس تا 91 درصد از حق پخش تلویزیونی استفاده می‌کند. نمایندگان محترم مجلس همه عزیزان ما هستند اما همه گفتند وزارت ورزش کمک مالی به باشگاه ها نکند و این موضوع حتی پیگرد قانونی دارد. فوتبال در حال حاضر یک منبع بزرگ اقتصادی است. امیدوارم قوانینی وضع شود که از حق پخش استفاده کنیم. مثلا از وام‌های بلاعوض استفاده کنیم. زمین های خوب به باشگاه ها واگذار شود. مگر ما به باشگاه ها چه اختیاری داده ایم که جلوی کمک به آنها هم گرفته می‌شود. در اصل 44 باید به باشگاه های خصوصی کمک شود.

وی تاکید کرد: ما اگر قوانین محکمی داشته باشیم باشگاه ها به سمت در آمدزایی می‌روند. خواهش من از نمایندگان مجلس این است که به بخش خصوصی کمک کنند. از آقای تاج نیز خواهش می‌کنم  با توجه به اینکه 850 هزار دلار سهم ما در فیفا است  را پیگیری کند که این مبلغ مشکل پروپیچ را حل خواهد کرد. این بازیکن 30 هزار دلار قرارداد داشت ولی الان به 400 هزار دلار رسیده است. ما با 850 هزار دلار  هم پاتوسی را حفظ می‌کنیم و هم مشکل پروپیچ حل می‌شود. از وزارت امور خارجه نیز می‌خواهم که این مشکل را حل کند. خود فدراسیون که الان با ویلموتس قرارداد دارد دچار مشکل است. من از فدراسیون می‌خواهم که علاوه بر پیگیری این موضوعات حق تبلیغات محیطی را هم پیگیری و پرداخت کند.

رئیس هیات مدیره استقلال تاکید کرد: ما تا 40 روز دیگر فرصت داریم تا  طلب پروپیچ را پرداخت کنیم. این را هم بگویم که امسال نوبت ما است و تمام هم و غم ما این است که امسال کار را برای قهرمانی استارت بزنیم.

منبع: فارس