سیلی دایی اشک آبی‌ها را درآورد

دیدار تیم‌های استقلال و سایپا پس از تساوی در ۱۲۰ دقیقه با برتری شاگردان علی دایی در ضربات پنالتی خاتمه یافت.

به گزارش  شبکه لحظه و به نقل از خبرگزاری تسنیم:

تیم‌های استقلال و سایپا در چارچوب رقابت‌های جام حذفی و در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها از ساعت 16:30 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در 90 دقیقه با تساوی 2 – 2 خاتمه یافت و به وقت اضافه کشیده شد. این بازی در وقت‌های اضافه هم گلی به دنبال نداشت تا سايپا در ضربات پنالتی 3 بر یک موفق به پیروزی شود.

گل‌های این بازی را فرشید اسماعیلی (17 – پنالتی) و الحاجی گرو (34 – پنالتی) برای استقلال و مهدی ترابی (28) و امین حاج‌محمدی (41) برای سایپا به ثمر رساندند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، فرشاد محمدی‌مهر، میلاد زکی‌پور (آرمین سهرابیان – 104)، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مارکوس نیومایر (مهدی قائدی – 54)، رضا آذری (اللهیار صیادمنش – 68)، طارق همام و الحاجی گرو (روح‌الله باقری – 99).

ترکیب سایپا: محمد حسین اکبرمنادی، عبدالله ناصری، رضا علیاری، ساموئل سارفو، آرش رضاوند، مهدی ترابی، علی دشتی (محمدرضا سلیمانی – 98)، رضا اسدی، امید خالدی، آرمان رمضانی و محمد صادق بارانی (امین حاج‌محمدی – 36).

نیمه اول
دقیقه 2:
کرنر ارسالی روی دروازه سایپا، ضربه سر خطرناک روزبه چشمی را به دنبال داشت که البته ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 12: ارسال روی دروازه استقلال با اشتباه سیدحسین حسینی همراه شد که آرمان رمضانی در این شرایط قصد باز کردن دروازه او را داشت، اما ضربه‌اش راهی اوت شد.

دقیقه 15: محمدحسین منادی، دروازه‌بان سایپا با خطا روی الحاجی گرو یک پنالتی را به استقلالی‌ها هدیه کرد.

دقیقه 17: فرشید اسماعیلی ضربه پنالتی استقلال را در خلاف جهت حرکت منادی تبدیل به گل کرد.

دقیقه 19: عبدالله ناصری با شوتی سنگین قصد باز کردن دروازه استقلال را داشت که شوت این بازیکن به شکلی خطرناک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 23: ساموئل سارفو از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 28: پاسکاری کوتاه بازیکنان مقابل خط دفاعی استقلال در فضای خالی به مهدی ترابی رسید تا این بازیکن با شوتی محکم دروازه آبی‌پوشان را باز کند.

دقیقه 32: محمد دانشگر پیش از رسیدن به توپ روی ارسال نیومایر توسط ساموئل سارفو در محوطه جریمه متوقف شد، اتفاقی که باعث شد داور پنالتی دوم را برای استقلال اعلام و با نشان دادن کارت زرد دوم به سارفو، این بازیکن را از زمین اخراج کند.

دقیقه 34: الحاجی گرو این بار پشت ضربه پنالتی ایستاد و پنالتی دوم آبی‌پوشان را تبدیل به گل کرد.

دقیقه 35: رضا آذری از پشت محوطه جریمه سایپا اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او به شکلی خطرناک از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 38: مهدی ترابی روی حمله‌ای سریع در موقعیت تک به تک با سیدحسین حسینی قرار گرفت که دروازه‌بان استقلال ضربه کاپیتان سایپایی‌ها را به کرنر فرستاد.

دقیقه 41: کرنر ارسالی روی دروازه استقلال با ضربه سر امین حاج محمدی تبدیل به گل شد.

دقیقه 44: توپ ارسالی روی دروازه سایپا توسط زکی‌پور، الحاجی گرو را در موقعیت بسیار مناسبی برای گلزنی قرار داد، اما این بازیکن نتوانست به توپ ضربه بزند تا این موقعیت خطرناک از دست برود.

دقیقه 45: استقلالی‌ها توپی را روی دروازه سایپا ارسال کردند که مدافع سایپا به شکلی مشکوک توپ را دور کرد که شاگردان وینفرد شفر معتقد به خطای پنالتی بودند.

نیمه دوم
دقیقه 48:
علی دشتی در میان غفلت مدافعان تیم فوتبال استقلال، وارد محوطه جریمه شد. دشتی پاس رو به بیرونی برای آرمان رمضانی مهیا کرد که ضربه رمضانی پس از برخورد به تیر دروازه، روی خط دروازه فرود آمد و وارد دروازه حسینی نشد.

دقیقه 50: فرشید اسماعیلی درون محوطه جریمه سایپا پس از برخورد با یکی از مدافعان نارنجی‌پوش متوقف شد که بیژن حیدری اعتقاد به تمارض اسماعیلی داشت و به او کارت زرد نشان داد.

دقیقه 54: محمد دانشگر پس از خطا روی مهدی ترابی، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 60: الحاجی گرو در شلوغی محوطه جریمه سایپا پاس خوبی را برای طارق همام فراهم کرد که ضربه این بازیکن با اختلاف زیادی به اوت رفت تا استقلالی‌ها حسرت از دست رفتن این موقعیت را بخورند.

دقیقه 64: میلاد زکی‌پور با خطا روی علی دشتی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 66: ضربه ایستگاهی سایپا را مهدی ترابی به صورت مستقیم به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 75: دفع اشتباه رضا اسدی در محوطه جریمه سایپا، توپ را در اختیار فرشید اسماعیلی قرار داد، اما هافبک تیم استقلال قدر این موقعیت را ندانست.

دقیقه 77: طارق همام از پشت محوطه جریمه استقلال اقدام به شوتزنی کرد که شلیک او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 81: رضا اسدی به دلیل خطا روی سیدحسین حسینی با کارت زرد جریمه شد.

 

دقیقه 87: ارسال مهدی ترابی روی سر بازیکنان سایپا، موقعیت خوبی برای گلزنی این تیم ایجاد کرد، اما بازیکنان پیش‌تاخته سایپا نتوانستند از این فرصت بهره‌ای ببرند.

وقت‌های اضافه
دقیقه 92:
امید خالدی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 100: استقلال در محوطه جریمه سایپا در آستانه رسیدن به موقعیتی خطرناک و گل برتری بود که آرش رضاوند با تکلی به موقع مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه 101: ارسال طارق همام روی دروازه سایپا ضربه سر فرشید باقری را به دنبال داشت که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 107: مهدی قائدی در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داشت که ضربه آرام او را منادی در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 113: فرشید اسماعیلی ضربه ایستگاهی را از راهی دور به قصد باز کردن دروازه سایپا به سمت دروازه شلیک کرد که منادی با وجود غافلگیری توانست توپ را راهی کرنر کند.

دقیقه 114: کرنر ارسالی روی دروازه استقلال با ضربه سر چکشی دانشگر همراه شد که توپ پس از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 120: ضد حمله تند و تیز برای سایپایی‌ها با حرکت ترابی همراه شد و در نهایت به محمدرضا سلیمانی رسید، هرچند ضربه بی دقت این بازیکن نتوانست گلی برای سایپا به دنبال داشته باشد.

با این نتیجه سایپا حریف تیم صنعت نفت آبادان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی شد.