شاهین بیانی : قهرمانی آسیا خاطرات ماست ولی آرزوی خیلی از تیمهاست

تیم خیلی خوبی داشتیم. در هر پست دو بازیکن داشتیم. آن زمان از هر کشور یک تیم در مسابقات شرکت می‌کرد و ما بعد از پیروزی دو بر یک مقابل پرسپولیس، قهرمان ایران و راهی جام باشگاه‌های آسیا شدیم.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،شاهین بیانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص سالروز قهرمانی در آسیا گفت : آن موقع تازه از مسابقات آسیایی و پکن آمده بودیم. ۸ بازیکن استقلال فیکس تیم ملی بودند. تیم ۹۰ استقلال واقعا رویایی بود. اولین تیمی بودیم که ۲-۵-۳ را پیاده کردیم. به جز قهرمانی، چند عنوان دیگر مثل بهترین دروازه‌بان، تکنیکی‌ترین بازیکن، آقای گل و … هم از ما انتخاب شد. نشان دادیم که تیم ملی هم اتفاقی قهرمان بازی‌های آسیایی نشده بود. نشان دادیم تیم اول آسیا ما یعنی ایران هستیم. ما سال بعد هم باید قهرمان می‌شدیم.

استقلال سابقه حضور در ۴ فینال آسیا را دارد. عدد ۴ ما نشان از ۴ بار حضور در فینال آسیا هم هست. تا ۴۰ سال بعد هم هیچ تیم ایرانی در ۴ فینال آسیا نمی‌تواند حاضر شود. هنوز که هنوز است، ما پر افتخارترین تیم ایرانی در آسیا هستیم.

بازی‌ها؟

نماینده چین سال قبل هم قهرمان شده بود. آمده بودند دوباره قهرمان شوند. تمام ۸ تیم مرحله دوم مسابقات، به نوعی تیم ملی بودند. تیم چینی ۹ تا ملی پوش داشت. ۱۱ بازیکن محمدان و تیم تایلندی هم همینطور بود. مسابقات سطح بالایی داشت. از اول با قدرت وارد شدیم. یک رکرود هم آن سال داشتیم. ۴۲ بازی در ۴ جام بی شکست بودیم. در فینال استادیوم پر از جمعیت بود. تنها افسوسم سال بعدش بود که مقابل الهلال باختیم.

بالا بردن جام قهرمانی؟

لحظه بالا بردن جام خودم را نماینده ایران می‌دانستم. من افتخار بزرگی برای خودم می‌دانم که کاپیتان آن تیم بودم. با کمترین امکانات راهی بنگلادش شدیم. حتی در اردوی سالار دره، در زمین خاکی تمرین می‌کردیم. با انگیزه زیادی بازی کردیم. وقتی هم که برگشتیم، استقبال عالی مردم را دیدیم. بزرگان تیم پرسپولیس و هواداران در فرودگاه بودند. من امیدوارم آن روزها دوباره تکرار شود. این خاطرات ماست ولی آرزوی خیلی از تیمهاست. در بازی با محمدان بنگلادش سرم رو جلوی شوت بازیکن حریف گذاشتم و چند ساعت بیمارستان بودم. آن تیم خیلی یکدست و همدل بود. واقعا بچه‌ها از جان و دل برایش کار می‌کردند. قهرمانی حق ما بود.

بیشتر بخوانید :

بیانی : از حسینی بعید بود در آن شرایط چنین گلی را از آن فاصله دریافت کند

بیانی: استقلال و فولاد از قبل از تعطیلی لیگ آماده تر نیستند

رضا حسن زاده : علی پروین و ناصر حجازی برای ما به فرود گاه آمده بودند