شب شیرین “کاپیتان کین” در لندن

هری کین به رکورد گلزنی جیمی گریوز در تاتنهام رسید.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه و به نقل از ساکرنت، هری کین در پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل فولام در لیگ برتر تنها گل اسپرز را به ثمر رساند تا او با این گل به رکورد جیمی گریوز اسطوره فراموش نشدنی تیم لندنی برسد و حالا هری کین همراه با او برترین گلزن تاریخ تاتنهام است.

تاتنهام در دیدار با همشهری خود فولام نمایش بهتری از خود ارائه داد و این هری کین بود که توانست با گلزنی در این دیدار تعداد گل‌های خود را در تاتنهام به عدد ۲۶۶ برساند. جیمی گریوز فقید ۲۶۶ گل را در ۳۷۹ بازی به ثمر رساند ولی کاپیتان تیم ملی انگلیس در ۴۱۵ بازی به این تعداد گل رسید.

کین حتی در نیمه دوم این شانس را داشت که رکورد را بشکند و از گریوز پیشی بگیرد ولی توپ او وارد دروازه نشد تا این دیدار در نهایت با یک گل به سود تاتنهام به پایان برسد. این پیروزی امیدهای تاتنهام را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا زنده کرد و آنها را با ۳۶ امتیاز در رده پنجم قرار داد. حالا تاتنهام سه امتیاز کمتر از نیوکاسل و منچستریونایتد دارد.

هری کین همچنین تنها به یک گل دیگر در لیگ نیاز دارد تا به سومین بازیکنی تبدیل شود که ۲۰۰ گل در لیگ برتر به ثبت رسانده است. پیش از او آلن شیرر و وین رونی تنها بازیکنانی بودند که در لیگ برتر موفق شدند بیش از ۲۰۰ گل به ثمر برسانند.

کین با اشاره به شکست تاتنهام مقابل آرسنال و منچسترسیتی به اسکای اسپورت گفت: بازی سختی بود، امروز سه امتیاز واقعا برای ما بعد از دو شکست اخیر مهم بود. اگر بخواهیم سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیریم باید این دیدارها را برنده شویم و ۳ امتیازهای بازی‌های خود را کسب کنیم.

بیشتر بخوانید:

 

انتهای پیام/