شجاعیان: از تلویزیون به السد گل می‌زنم!

به گزارش “ورزش سه”،‌ دوری بلند مدت از فوتبال برای هر فوتبالیستی بدترین دوران زندگی است؛ خصوصا آنکه این دوری به دلیل مصدومیت سخت و پارگی رباط صلیبی باشد. بدشانسی بزرگی که همواره کابوس فوتبالیست‌های مختلف بوده و حالا داریوش شجاعیان ستاره سال گذشته استقلال دچارش شده است. او که خودش را برای حضور در اردوی تیم ملی قبل از جام جهانی آماده می‌کرد، در دیدار با ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا بدشانسی آورد و حالا بعد از چند ماه خودش را برای بازگشت آماده می‌کند. بازگشتی که امیدوار است با قدرت باشد و بتواند روزهای پرفروغ گذشته را تکرار کند.

داریوش شجاعیان در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره روزهای سخت مصدومیت، دوری بلند مدت از فوتبال، حسرت‌های این مدت، آینده و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

رویای حضور در جام جهانی را بافته بودم

روزهای اولی که رباطم پاره شد، خیلی ناراحت بودم. در بازی‌ای که نباید مصدوم می‌شدم. دوست داشتم در بازی برگشت با ذوب‌آهن هم به تیمم کمک کنم و با روحیه خوب به جام جهانی بروم. برای خودم کلی رویا بافته بودم، اما قسمت این بود که به آنها نرسم. فقط خداراشکر می‌کنم که غیبتم در بازی برگشت با ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا به ضرر تیم نشد. دو روز بعد از بازی برگشت با ذوب‌آهن عمل جراحی کردم و طول درمانم شروع شد. مدت‌ها است در کلینیک باشگاه استقلال رفت و آمد دارم و دوران نقاهت را سپری می‌کنم.

4 ماه سخت به من گذشت

پس فردا که بشود، 4 ماه از دوران مصدومیتم گذشته است؛ 4 ماهی که خیلی سخت گذشت. شما می‌دانید که چقدر برای یک فوتبالیست دشوار است نتواند در زمین باشد، اما خداراشکر که بازگشتم نزدیک است. فکر می‌کنم از یکماه دیگر به فوتبال و تمرینات استقلال برگردم و این بزرگ‌ترین دلخوشی‌ام است. تلاش می‌کنم تا خیلی زود به ترکیب استقلال برگردم.

آن روز انگار دنیا روی سرم آوار شده بود

قبل از اینکه مصدوم شوم، در لیست بازیکنان تیم ملی حضور داشتم و بدترین اتفاق ممکن چند هفته مانده به جام جهانی همین مصدومیت بود. آنروز انگار دنیا روی سرم آوار شده بود. خیلی شرایط بدی بود اما الان که فکر می‌کنم با خودم می‌گویم قسمتم این بوده است. به هر حال مصدومیت هم جزو مشکلات زندگی فوتبالیست‌ها است و فقط امیدوارم با سربلندی برگردم و دوباره همان بازیکنی شوم که همه انتظار دارند.

 

هواداران همیشه به من دلگرمی دادند

از هواداران خوب استقلال تشکر می‌کنم که در این مدت خیلی به من لطف داشتند. آنها همیشه به من دلگرمی دادند و چشم انتظار هستند تا برگردم و به تیم محبوبم کمک کنم. امیدوارم در بازگشت به فوتبال آنقدر خوب باشم که جواب محبت شان را بدهم.

هیچ‌گونه کم محبتی از مسئولان استقلال ندیدم

از مدیریت باشگاه استقلال نهایت تشکر را دارم. مدیران قبلی و فعلی باشگاه در همه مدتی که گذشت حمایتم کردند و پشت من ایستادند. آنها به خوبی درک کردند که به خاطر استقلال مصدوم شدم و به همین خاطر هیچ ناراحتی و دلخوری از مسئولان باشگاه ندارم. امیدوارم با انگیزه برگردم و به تیمم کمک کنم. خوشبختانه روابط مان با باشگاه هم بسیار خوب است و هیچ‌گونه کم محبتی از مسئولان استقلال ندیدم.

دوست ندارم مثل اکثر آنهایی باشم که رباط صلیبی پاره می‌کنند

معمولا بازیکنانی که رباط صلیبی پاره می‌کنند، در بازگشت به فوتبال نمی‌توانند دوران خوب قبل را تکرار کنند، اما من دوست ندارم چنین شرایطی داشته باشم. با تلاش های کادرپزشکی باشگاه استقلال سعی می‌کنیم که بهترین عملکرد را در بازگشت داشته باشم.

 

باورتان نمی‌شود چقدر انگیزه برای بازگشت دارم

طبیعی است وقتی 6 ماه در زمین فوتبال نباشی، شرایط بدنی ات تغییر کند اما من نهایت کوششم را انجام می‌دهم تا چنین شرایطی را تجربه نکنم. باورتان نمی‌شود چقدر انگیزه دارم که دوباره پیراهن استقلال را بپوشم و هواداران را خوشحال کنم.

دلم برای حضور در ورزشگاه آزادی تنگ شده است

ناراحتی دیگر فایده ندارد. افسوس روزهای قبل را می‌خوردم اما دیگر همه چیز را به خدا سپردم. قسمت من هم این بوده اما به این فکر می‌کنم که هنوز سنی ندارم و جوان هستم. می‌توانم برگردم و دوباره همان بازیکنی شوم که هواداران می‌خواهند. دلم برای هواداران استقلال خیلی تنگ شده، دلم برای حضور در ورزشگاه ازادی و شنیدن صدای هوادارانی که همیشه حامی‌ام بودند. از خدا می‌خواهم آنقدر به من توان بدهد که در بازگشت به فوتبال شرمنده شان نشوم.

می‌شد جلوی بازیکنانی که از استقلال رفتند را گرفت

 

هواداران استقلال حق دارند درباره نتایج امسال ناراحت باشند. تیمی که پارسال داشتیم را می‌شد حفظ کرد. می‌شد طوری رفتار شود که بچه ها بمانند و امسال هم نفرات قبلی دور هم جمع باشند و با تیم قدرتمند در لیگ قهرمانان بازی کنیم. مردم در جریان هستند که چه اتفاقاتی افتاد که باعث شد امسال هم در حال پوست‌اندازی باشیم. طبیعی است وقتی تعداد بازیکنان جدید زیاد می‌شود، برای هماهنگی نیاز به زمان است. با این حال انشاالله شرایط بهتر می‌شود و از ته دل امیدوارم بچه ها از قطر هم با دست پر برگردند و مردم را خوشحال کنند. من نیز از پای تلویزیون برای موفقیت تیم دعا می کنم و به نوعی از پای تلویزیون گل می زنم.

بازی‌های استقلال را می‌بینم، حسرت می‌خورم که چرا نیستم

برخی هواداران به من می‌گویند اگر تو بودی ما راضی می‌شدیم؛ آنها به من لطف دارند ولی باور کنید خودم هم که بعضی بازی‌ها را از تلویزیون می‌بینم ناراحت می‌شوم که نمی‌توانم به تیم کمک کنم. گاهی اوقات صحنه‌ای پیش می‌آید که فکر می‌کنم اگر بودم فلان کار را می‌کردم و برای تیم خوب می‌شد اما این ها حسرت است. امیدوارم برگردم و بتوانم کمک کنم.

 

شفر کارش را بلد است، انتقاد برای چیست؟

من نمی‌دانم چرا به آقای شفر انتقاد می‌شود. همه می‌دانند که او سال گذشته چه کارهایی در استقلال کرد. هوادارانی که ناراحت بودند، با تلاش‌های شفر خوشحال شدند و با کمک کادرفنی و بچه ها ما توانستیم در پایان فصل جایگاه خوبی به دست آوریم. شفر کارش را بلد است و شک نکنید امسال هم می‌توانیم هواداران را خوشحال کنیم.

می‌خواهم به جام جهانی 2022 بروم

بعید می‌دانم بتوانم به جام ملت‌های آسیا برسم. اگر مشکلی پیش نیاید از نیم فصل دوم می‌توانم برای استقلال بازی کنم. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و نه تنها برای استقلال بدرخشم و نیم فصل گذشته را جبران کنم که بازهم به تیم ملی برسم و به آرزویم که حضور در جام جهانی است، در سال 2022 دست پیدا کنم.