شجاعیان: روزهای مصدومیت خیلی سخت گذشت

داریوش شجاعیان، هافبک تیم فوتبال استقلال گفت که روزهای مصدومیت و دوری از مسابقات برای او خیلی سخت گذشته است.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از سایت باشگاه استقلال:

داریوش شجاعیان درباره شرایط خودش و استقلال صحبت‌هایی انجام داده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

* بعد از مدت‌ها به تمرینات بازگشتی …
از این بابت بسیار خوشحالم. شب قبل از تمرین روز گذشته خوشحالی خاصی داشتم، چون یک قدم به بازی کردن نزدیک‌تر شدم. در ماه‌های اخیر معمولاً به تمرینات می‌آمدم و طی چند هفته اخیر نیز با فیزیوتراپ تیم تمرینات اختصاصی داشتم. طبق برنامه‌ای که دکتر نوروزی برای من تهیه کرده است، از روز گذشته دور جدید تمریناتم را آغاز کردم.

* شرایط زانویت چطور است؟

خیلی بهتر از قبل شده است. هر روز فیزیوتراپی کردم و تمرینات اختصاصی انجام دادم و انگیزه‌ای که برای بازگشت داشتم، کمک کرد تا این مسیر بهبودی را با انرژی و به بهترین شکل طی کنم. در بازگشت به تمرینات نیز، همین برنامه را با جدیت و پشتکار ادامه می‌دهم تا با شروع نیم‌فصل دوم با بهترین فرم بدنی و آمادگی کامل در کنار تیم باشم.

* روزهای دوری از مسابقات چطور گذشت؟

خیلی سخت. شرایط من را فقط بازیکنانی درک می‌کنند که خودشان قبلاً چنین روزهایی را پشت سر گذاشتند و می‌دانند چقدر این روزها برای من سخت می‌گذرد. هر زمان بازی‌های تیم را می‌بینم، با همه وجود دلم می‌خواهد در زمین باشم و به استقلال کمک کنم. البته این را باید بگویم هر بازیکنی برای استقلال بازی می‌کند، با همه وجود به میدان می‌رود و با پیروزی‌های اخیر، من هم همانقدر خوشحال شدم که انگار در زمین بودم.

*در مورد وضعیت استقلال چه صحبتی داری؟

دو بازی در مسجدسلیمان گردنه بسیار سختی برای استقلال بود که خوشبختانه با موفقیت سپری شد. بازی با سایپا نیز بسیار سخت بود، اما خدا را شکر که استقلال در شرایطی برنده از زمین خارج شد که زمین مسابقه برای یک دیدار فوتبال هموار نبود. به نظر من سه برد در سه بازی اخیر، از نظر روحی و روانی به بازیکنان کمک زیادی کرد و فشارها از روی تیم برداشته شد تا بازیکنان با روحیه بهتر و آرامش بیشتر برای بازی‌های بهتر آماده شوند. امیدوارم تداوم پیروزی‌های استقلال 2 رقمی شود.

* آیا استقلال مستحق پیروزی برابر سایپا بود؟

برای تیم سایپا احترام زیادی قائلم. آنها تیم سختکوشی هستند، اما استقلال به طور کامل شایسته کسب سه امتیاز در این دیدار بود. از 90 دقیقه مسابقه، تیم ما حدود 80 دقیقه تیم برتر زمین بود و می‌توانست به جای دو گل، با اختلاف بیشتری برنده بازی باشد. از این پیروزی خیلی خوشحال شدم، چون هم از نظر روحی به تیم کمک کرد و هم اینکه در جدول برای تیم موثر بود.

* در بازگشت به فوتبال، چه هدفی را با استقلال دنبال می‌کنی؟

اصلی ترین هدف ما، خوشحال کردن هواداران است. ما باید کاری کنیم که هواداران، از دیدن بازی‌های تیم لذت ببرند و به تیم محبوب خود افتخار کنند. استقلال یکی از بزرگترین باشگاه‌های آسیا است و انتظار به حقی است اگر هواداران بخواهند این تیم بزرگ، همیشه روی نوار موفقیت گام بردارد. می‌خواهم نکته‌ای را درباره استقلال بگویم؛ همه می‌دانند تیم ما چقدر تغییرات داشته و بازیکنان جدید به استقلال آمدند. من و محسن کریمی نیز به دلیل مصدومیت در تیم نبودیم و به همین دلیل تغییرات زیادی ایجاد شد ولی همانطور که وینفرد شفر گفته بود، با گذشت زمان تیم ما بهتر و بهتر شد. الان بازیکنان با تجربه، خوب، کاربلد و جوان‌های پر انرژی و با انگیزه داریم و می‌بینید که هر چه از زمان بازی‌ها می‌گذرد، استقلال آماده و هماهنگ‌تر می‌شود. استقلال در هر دو جام مدعی است، ضمن اینکه ما لیگ قهرمانان آسیا را هم پیش رو داریم. یک درخواست هم از هواداران عزیز استقلال دارم. روند حمایتی خود از استقلال را به همین شکل ادامه دهند. برگ برنده و قوت قلب استقلال، هواداران تیم هستند و می‌توانند نقش بسیار مهمی در حفظ آرامش تیم داشته باشند. درخواست من از هواداران عزیز این است که با حمایت و پشتیبانی خود به تیم آرامش بدهند. در حال حاضر استقلال بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد. تیم روی غلطک افتاده و با حفظ آرامش و تمرکز می‌تواند بسیار هم بهتر شود.

* شفر چند بار با تو درباره دلتنگی برای حضورت در تمرینات صحبت کرده است!

او به من لطف دارد. شفر مربی بزرگ و کاربلدی است و من هم خیلی زود دلم برای او تنگ می‌شود، به همین دلیل به تمرین می‌روم تا سرمربی، مربیان و همبازیانم را ببینم. امیدوارم در بازگشت بتوانم لطف‌های او و باشگاه را در این مدت جبران کنم.

* در پایان صحبت خاصی مانده است؟

دوباره از همه هواداران تشکر می‌کنم که از اولین روز مصدومیت تا همین حالا پیگیر وضعیت من بودند، تشکر می‌کنم و امیدوارم در بازگشت دوباره، روزهای خوبی در کنار هم داشته باشیم. در حال حاضر مدیران باشگاه همه تلاش خود را برای حمایت از تیم به کار گرفته‌اند و با تلاش‌های بازیکنان و کادر فنی، استقلال بهتر و بهتر می‌شود. از دکتر نوروزی و همکاران ایشان هم کمال تشکر را دارم.