شروع ایده آل جوانان ووشوی ایران در قهرمانی آسیا

تیم ووشوی جوانان ایران در نخستین روز رقابت های قهرمانی آسیا به یک مدال طلا و ۳ برنز دست یافت و در هر ۲ مبارزه مستقیم با چینی ها صاحب برتری شد تا شروع ایده آلی داشته باشد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، دهمین رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از امروز (دوشنبه) به میزبانی برونئی آغاز شد و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

۴۰۰ ووشوکار از ۲۰ کشور در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند و تیم ایران در ۲ بخش ساندا و تالوی دختران و پسران به مصاف حریفان رفته است.

در روز نخست این مسابقات تیم ایران به یک مدال طلا توسط «سهیل موسوی» در ساندای نوجوانان و ۳ برنز توسط تیم دوئلین دختران، نازنین بازدار و شاهین بنی طالبی دست یافت.

نتایج روز نخست نمایندگان ایران:

تالوی دختران/

تیم دوئلین ایران با ترکیب فاطمه جزینی و منیره پناهی با امتیاز ۹.۲۳ به مقام سوم و مدال برنز دست یافت. در این بخش تیم برونئی با امتیاز ۹.۳۳ به مدال طلا رسید و هنگ کنگ با ۹.۳۰ به نشان نقره دست یافت.

نازنین بازدار در فرم نن دائو رده سنی ۱۲ الی ۱۵ سال دختران با امتیاز ۹.۳۰ به مدال برنز رسید. نمایندگان هنگ کنگ و چین تایپه با امتیازات ۹.۳۳ و ۹.۳۲ اول و دوم شدند.

در فرم چانگ چوان رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال دختران، فاطمه جزینی و منیره پناهی به رقاب پرداختند که جزینی با امتیاز ۹.۲۶ پنجم شد و منیره پناهی با امتیاز ۹.۲۳  در رتبه هفتم قرار گرفت.

تالوی پسران/

شاهین بنی طالبی در فرم نن دائو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال با امتیاز ۹.۲۲ به مقام سوم و مدال برنز رسید. ووشوکار اهل مالزی با امتیاز ۹.۳۶ به مدال طلا رسید و نماینده چین تایپه با امتیاز ۹.۳۰ دوم شد.

تیم دوئلین پسران ایران با ترکیب محمدعلی مجیری، طاها بدیعی و علی شکروی با امتیاز ۹.۲۵ به مقام ششم رسید.

در فرم چانگ چوان رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال پسران «طاها بدیعی» با امتیاز  ۹.۰۳ از رسیدن به مدال بازماند.

حسین قبله نمای در فرم گون شو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال به مقام پنجم رسید.

ساندای پسران/

نوجوانان:

«یونس شهرکی» در وزن ۴۵ کیلوگرم، «هدایت محمد» از اندونزی را در ۴۵ ثانیه ناک اوت کرد تا شروع مقتدرانه ای داشته باشد و در روزهای آینده به مصاف نماینده هند می رود.

«آرین افراز» در وزن ۵۲ کیلوگرم با اقتداربرابر «های هونگ» از هنگ کنگ به پیروزی رسید و راهی دور بعدی شد.

در وزن ۵۶ کیلوگرم ساندای نوجوانان، چهار ووشوکار از ایران، چین، افغانستان و فلسطین ثبت نام کرده بودند که نمایندگان افغانستان و فلسطین در این مسابقات  شرکت نکردند.

تیم افغانستان به دلیل مشکلات داخلی و تیم فلسطین نیز به دلیل صادر نشدن به موقع روادید از حضور در رقابت های آسیایی بازماندند.

با این اوصاف رقابت «سهیل موسوی» و «چان هانگ ژائو» از چین برای کسب مدال طلا برگزار شد که موسوی با شایستگی در ۲ راند متوالی حریف خود را شکست داد و نخستین مدال طلای تیم ایران را ضرب کرد.

جوانان:

«علی ظفری» در وزن ۵۲ کیلوگرم برابر «چان وای وونگ» از ماکائو در ۲ راند متوالی به پیروزی رسید و راهی دور بعدی شد تا به مصاف قرقیزستان برود.

«حسن لطفی» در وزن ۸۰ کیلوگرم مقابل «ژان گینگ وانگ» از چین در مبارزه ای نزدیک که ۳ راند به طول کشید صاحب برتری شد. وی در دور بعدی با نماینده هند مصاف می دهد.

منبع: ایرنا