شطرنج جایگاه ۲۷ جهان و سوم آسیا

در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج پرهام مقصودلو در رده پنجاه و هشتم برترین شطرنج‌بازان جهان قرار دارد.

به گزارش لحظه وبه نقل از ایسنا: در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه اکتبر سارا سادات خادم الشریعه  با ۲۴۳۱ واحد ریتینگ با یک پله سقوط در رده سی و هفتم برترین شطرنجبازان بانوی جهان جای گرفته است.
در این بخش هو یفان با ۲۶۵۸ واحد همچنان صدرنشین است.

در بخش استاندارد شطرنجبازان جهان نیز پرهام مقصودلو با ۲۶۸۵ واحد ریتینگ در رده پنجاه و هشتم  قرار دارد.

در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان ایران نیز پرهام مقصودلو در رده نخست قرار دارد. علیرضا فیروزجا با ۲۶۰۰ واحد ریتینگ در رده دوم و پویا ایدنی با ۲۵۸۸ واحد در جایگاه سوم ایستاده اند.
سید محمد امین طباطبایی،  امیررضا پوررمضانعلی، احسان قائم مقامی، مسعود مصدق پور ، آرین غلامی، شاهین لرپری زنگنه و سید خلیل موسوی در رده های بعدی جای گرفتند.

در بخش استاندارد شطرنجبازان دختران ایران سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۳۱ واحد ریتینگ در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان با ۲۳۳۳ واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد و غزل حکیمی فرد با ۲۲۷۰ واحد در جایگاه سوم ایستاد.

میترا حجازی پور، مبینا علی نسب، مطهره اسدی،  هانیه خلجی ، آناهیتا زاهدی فر،  مینو عسگری زاده و رعنا حکیمی فرد در رده های بعدی جای گرفتند.

ایران در این ماه با میانگین ۲۵۵۰ یک پله بالا تر نسبت به ماه گذشته در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت و همچنان در آسیا در رده سوم قرار دارد.