شفر مشغول تنظیم نامه برای فیفا!

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، وینفرد شفر منتظر است تعلیقش تمام شود و بعد از آن به صورت رسمی علیه استقلال اقدام کند. این را یکی از افرادی می‌گوید که هم به باشگاه استقلال نزدیک است و هم به وینفرد شفر. او به صورت دائم با این مربی و پسرش در ارتباط است. این فرد آگاه می‌گوید: «شفر منتظر است تعلیقش تمام شود و رسماً نامه شکایت خود را به فیفا ارسال کند.» ظاهراً او به این نتیجه رسیده که باشگاه استقلال نمی‌تواند یا نمی‌خواهد پولش را بدهد. او حتی آمار درآمد‌های خارجی استقلال را هم گرفته و به این نتیجه رسیده که باشگاه فعلاً دلار آنچنانی ندارد تا پرداخت کند. شفر به وکیلش گفته نامه شکایت را تنظیم کند تا همه چیز برای شکایت آماده باشد. شاید این یک بازی روانی از سوی وینفرد شفر است ولی چیزی که این مربی روی آن تأکید دارد این است که با توجه به رفتار صورت گرفته، می‌خواهد تا دلار آخر قراردادش را دریافت کند.
اخیراً مسئولان استقلال گفتند شفر باید با آن‌ها توافق کند، چون ظاهراً قصد دارد به باشگاه جدیدی برود. علی خطیر معاون ورزشی باشگاه هم گفت در صورتی که شفر بخواهد با آن‌ها توافق کند، یک ماه دستمزد مانده او را هم پرداخت می‌کنند. ولی این فرد آگاه فاش کرد استقلال نه یک ماه که سه ماه به وینفرد شفر بدهکار است. یعنی باشگاه استقلال سه ماه حقوق قبلی این مربی را پرداخت نکرده و آن گونه که شفر می‌گوید باید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار هم بابت سال آینده به او بپردازند. رقم هنگفت است و قطعاً اگر باشگاه استقلال با مرد آلمانی به توافق نرسد، برای پرداخت آن با مشکل زیادی روبه‌رو می‌شود. نکته اینجاست که فتحی هنوز اقدامی برای حل مشکل نکرده و حتی جلسه‌ای با شفر نداشته است. بی‌شک اگر شفر شکایت کند و پرونده آن برای آینده استقلال بماند، این باشگاه یکی دو سال بعد با مشکلات بسیار بزرگی روبه‌رو خواهد شد. از نظر پیشکسوتان استقلال باشگاه باید سریعاً توافقات لازم را با این مربی انجام دهد. هادی طباطبایی یکی از پیشکسوتان باشگاه در این باره می‌گوید: «به نظر من کلاً بهتر بود ابتدا شفر را دعوت می‌کردند باشگاه، با او درباره توافق مالی صحبت می‌کردند و بعد برکنارش می‌کردند نه اینکه اول مربی را برکنار کنند و بعد تازه سراغش بروند.»
در همه جای دنیا هم اصول کار این است که ابتدا با مربی توافق می‌کنند و بعد جدایی اش اعلام می‌شود ولی باشگاه استقلال به شکل دیگری عمل کرد و حالا با مشکلی بزرگ روبه‌رو شده است. میرشاد ماجدی عضو هیئت‌مدیره استقلال در واکنش به نگرانی‌ها می‌گوید: «قطعاً باید مشکل حل شود. این مسئله‌ای است که هیئت‌مدیره روی آن حساسیت خواهد داشت که مبادا شفر شکایت کند و در آینده باشگاه استقلال لطمه ببیند.» فتحی هم به تازگی گفته هواداران نگران نباشند و یک ریال غرامت اضافه به شفر نمی‌دهند ولی حداقل در ظاهر خبری از توافق بین طرفین نیست. وزارتخانه هم از باشگاه استقلال توضیحاتی در این باره خواسته و تأکید داشته نباید کار به شکایت و شکایت‌کشی بکشد.

منبع: خبر ورزشی