شمسایی: هدفمان قهرمانی نبود

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: از روز اول گفته بودم هدف ما در تورنمنت برزیل قهرمانی نبوده و هدف یادگیری و پیدا کردن نقاط ضعف تیم ملی است.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه، وحید شمسایی پس از نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در تورنمنت شش‌جانبه برزیل اظهار داشت: خدا را شکر تورنمنت بسیار خوبی برای من، کادر فنی و بازیکنان تیم بود و به هدفی که دنبالش بودیم رسیدیم. در همین ابتدا یک خسته نباشید به بازیکنانم می‌گویم. من از روز اول گفته بودم هدف از حضور تیم ملی در این تورنمنت قهرمانی نبوده و هدف اصلی ما محک زدن و پیدا کردن نقاط ضعف قوت تیم ملی است. ما می‌خواستیم بازیکنان جوان را در یک تورنمنت سخت ارزیابی کنیم.

شمسایی گفت: در این تورنمنت توانستیم با 3 تیم برتر مسابقات کوپا، تیم‌های دوم، سوم و چهارم این مسابقات بازی کنیم. ژاپن که حریف سنتی ما بوده و با برزیل، پاراگوئه، اروگوئه بازی کردیم. اگر آرژانتین در این تورنمنت حضور داشت پازل ما کامل می‌شد. بازیکنانم در این تورنمنت با بازیکنان رده بالای جهان که از لحاظ تاکتیک و فیزیکی حرف اول را می زنند، به خوبی تنه به تنه شدند و قطعا تجربه خوبی بدست آوردند. تنها 2 بازیکن ما یعنی طیبی و سنگ سفیدی سابقه بازی در مقابل این تیم‌ها را داشتند و 12 بازیکن دیگر برای اولین بار بود که با چنین تیم‌هایی بازی می‌‌کردند.

 سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: تورنمنت برزیل دستاورد بسیار خوبی برای فوتسال کشورمان داشت. از روز اول هم گفته بودم هدف ما از حضور در این تورنمنت قهرمانی نبود. هدف یادگیری و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت تیم ملی بوده است. هنوز خیلی کار داریم و تازه اول راه است. همه باید به تیم ملی کمک کنند. چه فدراسیون فوتبال، چه پیشکسوتان و…همه باید دست در دستان یکدیگر دهیم و به این تیم کمک کنیم. در این مسابقات 8 بازیکن  زیر 26 داشتیم و ۶ نفر از این بازیکنان زیر ۲۳ سال بودند. همه دیدید که امروز در مقابل برزیل، بازیکنان ۲۰ و ۲۱ ساله بازی کردند. همه باید به بازیکنان جوان اعتماد کنیم و آنها به خوبی جواب اعتماد کادر فنی را دادند و به آنها خسته نباشید، می‌گویم.

وی ادامه داد: همیشه بازی کردن با برزیل دنیای متفاوتی است. من بارها مقابل برزیل بازی کردم و هیچ زمان هم یادم نمی‌رود. امروز من به هر ۱۴ بازیکن خود اجازه ورود به زمین دادم تا آنها بتوانند حداقل تجربه تنه به تنه با بازیکنان بزرگ و تیم‌های فیزیکی و تکنیکی را داشته باشند. از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تشکر و قدردانی می‌کنم که با وجود شرایط سخت، این تورنمنت را آماده کردند. به این دلیل که ما 2 بار در مقابل برزیل بدقولی کردیم و اگر بار سوم می‌شد اعتبارمان از دست می رفت. من به همراه کادر فنی همچنان لیگ را زیر نظر دارم و تصمیم دارم در برخی پست‌ها از لیگ بازیکن انتخاب کنم.

پایان پیام/