شمشیربازی قهرمانی آسیا/ حذف تک‌نماینده فلوره مردان/ صعود بانوان سابر به جدول ۳۲ نفره

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا از امرور پنجشنبه به میزبانی توکیو ژاپن و در هر سه اسلحه سابر، فلوره و اپه مردان و بانوان آغاز شد و تا 28 خرداد ماه ادامه دارد. این رقابت ها در هر دو بخش انفرادی و تیمی برگزار می‌شود.

مسابقات قهرمانی آسیا در کنار مسابقات قهرمانی جهان از ضریب امتیاز بالایی برخوردار است و در مسیر کسب سهمیه المپیک 2020 دارای اهمیت زیادی است.

در روز نخست این مسابقات رقابت‌های انفرادی فلوره مردان و سابر زنان برگزار شد که در پایان مرحله مقدماتی فلوره مردان هادی رضوی نیا، تنها نماینده کشورمان در این بخش با 2 پیروزی برابر چین تایپه و استرالیا و شکست برابر نمایندگان کره جنوبی، ژاپن، فیلیپین و سنگاپور راهی دور حذفی شد. وی در نخستین دیدار در دور حذفی 15 بر 13 برابر  نماینده قطر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

در پایان دور مقدماتی سابر دختران نیز نتایج زیر به دست آمد.

فائزه رفیعی با پیروزی برابر  فیلیپین، استرالیا، ویتنام و برونئی و شکست برابر چین و هنگ کنگ راهی دور بعد شد. کیانا باقرزاده4 پیروزی برابر ازبکستان، سنگاپور، برونئی و کره جنوبی یک شکست برابر ژاپن به دست آورد. نجمه سازنچیان چین تایپه، هند و تایلند را از پیش رو برداشت و برابر  سنگاپور و ژاپن شکست خورد.

پریماه برزگر برابر نمایندگان سنگاپور و برونئی پیروز شد و مغلوب شمشیربازان هند، چین و قزاقستان شد. در دور نخست جدول حذفی  سازنجیان 15 بر 5 نماینده هند را شکست داد و حریف سابریست کره ای شد. پریماه بزرگر 15 بر 5 برابر نماینده قزاقستان شکست خورد،

فائزه رفیعی و باقرزاده در دور اول استراحت دارند. آنها در جدول 32 نفره با نماینده ژاپن و قزاقستان رو به رو می‌شوند.

منبع:تسنیم