صادر نشدن مجوز حرفه‌ای ۲۰۱۹ خطری متوجه تراکتورسازی نمی‌کند

باشگاه تراکتورسازی تاکید کرد که عدم صدور مجوز حرفه‌ای برای سال ۲۰۱۹ خطری را متوجه این باشگاه نمی‌کند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل ازایسنا:

در پی صدور اطلاعیه کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در رابطه با وضعیت ‏باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای و اعلام این که باشگاه تراکتور سازی، در بخش ‏ممیزی اسناد و ثبت مدارک در سیستم CLAS‏ در موعد مقرر قانونی، نسبتاً مطلوب عمل نموده ولی به ‏دلیل نقص مدارک و مستندات، در موعد قانونی، حائز شرایط جهت اخذ مجوز حرفه‌ای یا ملی در فصل ‏جاری ۲۰۱۹ نیست، معاونت ورزشی باشگاه تراکتورسازی گفت: مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌هایی که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند حائز اهمیت است و اگر باشگاهی نتواند این مجوز را کسب کند از لیگ قهرمانان کنار گذاشته می‌شود.

وی در این ارتباط گفت: به طور مثال نفت تهران که به عنوان قهرمانی جام حذفی دست یافت به علت مشکلات مالی و بدهی نتوانست مجوز را در زمان قانونی کسب کند و باشگاه ذوب‌آهن جایگزین این تیم شد.

علی دهقانی در ادامه گفت: در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که از بهمن ماه امسال آغاز می‌شود، تیم‌های پرسپولیس و استقلال، قهرمانان لیگ و جام حذفی به همراه ذوب آهن و سایپا در این مسابقات شرکت خواهند کرد در نتیجه عدم کسب مجوز حرفه‌ای تهدیدی را متوجه تیم تراکتورسازی نمی‌کند.

وی در پایان گفت: اگر در مسابقات این فصل لیگ برتر که اردیبهشت ماه تمام می‌شود بتوانیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را کسب کنیم، تا مردادماه ۹۸ فرصت داریم که پرونده بدهی‌های داخلی و بین المللی بازمانده از گذشته باشگاه را حل و فصل کنیم. در غیر این صورت فرصت حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ را از دست خواهیم داد.