صانعی: بازیهای دشواری پیش رو داریم

به گزارش لحظه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی صانعی، سرمربی تیم ملی فوتسال المپیک گفت: پس از برگزاری تمرینات مختلف و اجرای برنامه های تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان با آمادگی خوبی به این مسابقات اعزام می شوند. تمرینات و اردوهای مستمری را با حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته فوتسال و سازمان تیم های ملی برگزار کرده و در بازیهای ایتالیا که اردیبهشت ماه برگزار شد با تیم های اکراین و بلاروس مسابقه انجام دادیم.
وی گفت: همانطور که اطلاع دارید همیشه در المپیک بهترین‌های جهان حضور دارند و در آنجا کار واقعاً سخت است.
وی افزود: علیرغم تلاشهای مکرر، بازی‌های تدارکاتی مناسبی نداشتیم؛ بازی با برزیل به خاطر مسائل اقتصادی و بازی با روسیه به دلیل هم‌گروهی بودن با آنها بازی انجام نشد. البته تیم‌های دیگری هم پیشنهاد داده بودند از لحاظ سطح تیمی با ما یکسان نبودند. به این دلیل که بازی کردن با آنها زیاد مناسب تیم ملی نبود.کارمان سخت است، اما بازیکنان از لحاظ تاکتیکی و آمادگی جسمانی آماده و سرحال هستند؛ فقط بحث تجربه بازی است که بازیکنانم ندارند.
صانعی در پایان گفت: وضعیت تیم خوب است تنها چیزی که ما را نسبت به تیم های برتر دنیا نگران می کند  این است که وضعیتمان نسبت به تیم های دیگر نمی دانیم. چون با تیمهای در حد بالا بازی نکرده ایم و نمی دانیم در چه سطحی هستیم.به جز بازی با ایتالیا، دنبال این بودیم که حداقل چند بازی با تیم های برتر دنیا انجام دهیم و بدانیم کجای فوتسال جوانان در دنیا قرار داریم. نقاط ضعف و قوت خود را بدانیم و برنامه ریزی کنیم.بحث تمرین و مسابقه کاملا متفاوت است. در شرایط تمرینی بازیکنان وضعیتشان بسیار متفاوت تر از شرایط مسابقه است و ما نیاز داریم تا بازیکنان در شرایط مسابقه مرتبا قرار بگیرند.به هر حال امیدواریم بازیکنانی که انتخاب کردیم و با بازی های داخلی و تمریناتی که انجام می دهیم، بهترین عملکرد را در رقابتهای 2018 آرژانتین داشته باشند.