طلایی: بعضی از اعضای خانواده کشتی حرمت نگه نداشتند

محمد طلایی گفت: افتخار می کنم که در این چند سال در کنار رسول خادم کار کردم و باید بگویم که در این مدت جزء پاکدستی، کار، تلاش و دلسوزی از وی چیز دیگری ندیدم.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

محمد طلایی دارنده مدال طلای کشتی آزاد جهان با بیان این مطلب افزود: تیم ملی کشتی آزاد نسبت به رقابت های سال گذشته پیشرفت نسبتا خوبی داشت و فقط اگر می توانستیم یک مدال طلا کسب کنیم و یا عزت اله اکبری راهی دیدار فینال شده بود نتایج قابل قبولی بدست می آمد.

وی ادامه داد: درادوار گذشته مسابقات جهانی نیز ما نهایتا ۳ یا ۴ مدال می گرفتیم و در بوداپست نیز به اعتقاد من ما تنها یک مدال طلا کم داشتیم و اگر اشتباهات برخی از کشتی گیران نبود نتایج مطلوبی بدست می آمد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد کناره گیری رسول خادم تصریح کرد: خادم به دلیل نتایج رقابت های جهانی بوداپست کنار نرفت بلکه دلیل کناره گیری وی حمایت هایی بود که باید از کشتی می‌شد و در این چند سال نشد و قطعا ورزش ملی کشور نیازمند حمایت های مادی و معنوی بود و شاید به خاطر حضور خادم این حمایت ها از آن نمی شد.

طلایی در مورد انتقادهایی که از عملکرد رسول خادم در فدراسیون کشتی می شود اظهار داشت: رسول خادم پنج سال در کشتی بود که در این مدت تیم های ما در تمامی رده های سنی به عنوان قهرمانی رسیدند و تیم های پایه ما نیز امسال بسیار خوب عمل کردند و همزمان قهرمان شدند. قطعا اگر مدیریت وی ناکارآمد بود این افتخارات بدست نمی آمد.

وی ادامه داد: بعضی ها می گویند رسول خادم در کشتی اتلاف هزینه کرده اما من می گویم که رسول خادم تمام این هزینه ها را برای انجام اردوهای تیم های ملی و مسابقات مختلف انجام داد و تماما این هزینه ها صرف کشتی شد حتی برای تشویق رده های سنی پایه با برگزاری یک مراسم جوایز خوبی را به آن ها اهداء کرد. اینکه یک فرد این توانمندی را دارد که می تواند به این اندازه برای کشتی تلاش کند جای قدردانی دارد.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی جوانان تصریح کرد: در این چند سال شاهد این بودم که رسول خادم صبح زود در محل کارش حاضر بود و آخرین نفر از فدراسیون خارج می شد و تمامی وقت خود را برای کشتی گذاشت اما متأسفانه برخی طوری کار را جلوه می دهند که انگار وی در این چند سال کمر به نابودی کشتی بسته بود و هیچ کاری نکرد و حتی پا را فراتر می گذارند و به وی تهمت های ناروا نیز می بندند اما اگر رسول خادم زره ای خطا داشت در مدت حضورش در شورای شهر مشخص می شد، در حالی که از وی بعنوان فردی پاکدست یاد می شود.

طلایی در مورد اینکه رسول خادم به خاطر همزمانی کارها نتوانست آن طور که باید به تیم ملی کشتی آزاد کمک کند افزود: تمرینات ما به موقع برگزار می شد و وی همیشه در اردوها حاضر بود. خادم بسیار برای آماده سازی کشتی گیران وقت گذاشت اما ما انتظارمان از این تیم جوان و بعضا بی تجربه کسب ۴ مدال بیشتر نبود و در ترکیب ما نیز تنها ۴ کشتی گیر سابقه مدال آوری در رقابت های جهانی را داشتند.

وی درباره اینکه تیم کشتی آزاد تمرینات باستانی انجام می داد تصریح کرد: حضور کشتی گیران ما در زورخانه به دلیل بدنسازی کشتی نبود، ما در سال های گذشته نیز تمرینات زورخانه را انجام می دادیم چراکه رسول خادم معتقد بود که کشتی گیران باید با فرهنگ پهلوانی که ریشه در سنت و آیین ما دارند آشنا شوند و وی به دنبال این بود که یک قهرمان، پهلوان هم باشد و خادم تمام سعی اش در این چند سال این بود که کشتی گیران علاوه بر کشتی گرفتند در مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز قهرمان باشند.

طلایی خاطرنشان کرد: متأسفانه در این چند روز گذشته بعضی از اعضای خانواده کشتی حرمت نگه نداشتند و صحبت هایی کردند که دور از مرام پهلوانی بود. انتقادات می‌توانست فنی باشد اما بعضی ها به دنبال تخریب بودند و این رسم بدی است که تا یک نفر نتیجه نمی گیرد تمامی زحمات و تلاش های وی نادیده گرفته شود و فقط نیمه خالی لیوان را می بیینند.