عباس ترابیان: نتوانستیم بازی‌های دوستانه خوبی برای تیم فوتسال المپیک مهیا کنیم

عباس ترابیان گفت که کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی، نتوانست بازی‌های دوستانه خوبی برای تیم فوتسال المپیک کشورمان مهیا کند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره عملکرد ملی‌پوشان در رقابت‌های جوانان المپیک 2018 آرژانتین گفت: تیم فوتسال زیر 18 سال را در شرایطی به آرژانتین اعزام کردیم  که متناسب با شرایط سنی این تیم و زمان برنامه‌ریزی شده برای این مسابقات، کشورهای زیادی را برای انجام بازی دوستانه پیدا نمی‌کردیم. چه از لحاظ سنی و چه از لحاظ مقارن بودن با فصل تابستان و تعطیلی تیم‌های ملی فوتسال در کشورهای مختلف در رده جوانان، نتوانستیم بازی‌های دوستانه را برای این تیم مهیا کنیم.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تمام تلاش خود را به کار گرفت تا این تیم در بهترین شرایط تمرین کند. همچنین بازی دوستانه برابر تیم اوکراین در تهران و شکست اوکراینی‌ها از ایران، قهرمانی در تورنمنت ایتالیا بازی‌هایی بود که ملی‌پوشان برگزار کردند و در این مسابقات دوستانه و تورنمنت بین‌المللی نشان دادند تیم بسیار خوب و قابل احترامی هستند.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: اما از بدشانسی بسیار زیاد، این تیم در قرعه بسیار سخت و وحشتناک در رقابت‌های المپیک 2018 آرژانتین افتاد. فکر می‌کنم برزیل قهرمان این دوره از مسابقات خواهد بود و بعید می‌دانم آرژانتین حریف برزیل شود و این تیم را شکست دهد. ما از تیم برزیلی شکست خوردیم که به روسیه 6 گل زده و ما با نتیجه 4 بر صفر بازی را واگذار کردیم. تیم روسیه در رده‌های پایه همیشه جزو بهترین‌های دنیا بوده و اگر بازی ایران و روسیه را تماشا می‌کردید، متوجه می‌شدید که در اثر یک اشتباه بسیار کوچک بازیکن ایران، گل دوم را در آخرین ثانیه بازی دریافت کردیم.

ترابیان خاطرنشان کرد: از لحاظ فنی، بازیکنان توانایی‌های خود را خوب نشان دادند و این بی‌انصافی است که هیجان‌زده درباره این جوانان که می‌خواهند آینده فوتسال ایران باشند، صحبت شود. این بازیکنان تک به تک آینده فوتسال ایران را رقم خواهند زد و جایگزین ستاره‌های امروز فوتسال خواهند بود.