عضو هیات‌مدیره باشگاه استقلال خوزستان: کسر 6 امتیاز تقصیر مدیر برنامه ساکونی بود

محمد رحیمی گفت: توافق با ساکونی صورت گرفته بود ولی با توجه به این‌که مدیربرنامه او در ارسال نامه توافق به فیفا دیر اقدام کرد، باعث شد رای فیفا کسر شش امتیاز از استقلال خوزستان باشد.

به گزارش شبکه لحظه:

محمد رحیمی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال خوزستان درباره کسب شش امتیاز از استقلال خوزستان با رای فیفا به دلیل عدم پرداخت مطالبات ساکونی، هافبک دو فصل پیش این تیم، اظهارکرد: از روزی که این قضیه را متوجه شدیم، موضوع را دنبال کردیم و برای ما نگران کننده بود. همچنین مجموعه گروه ملی را هم در جریان موضوع گذاشته بودیم و توانستیم پیش از اتمام مهلت مشخص شده برای پرداخت مطالبات این بازیکن، مبلغ قسط اول را تهیه کنیم.

وی با بیان این که جریمه ما در این زمینه بسیار بود و باید مبلغ ۱۹۲ هزار دلار را به ساکونی پرداخت می‌کردیم، افزود: سلطانی مدیرعامل سابق باشگاه نیز بسیار تلاش کرد که این مشکل حل و فصل شود و پس از او هم اسد مسجدی، سرپرست جدید باشگاه تلاش‌های بسیاری داشت و موضوع را پیگری می‌کرد. به هر حال با توجه به مشکلات مالی‌ که باشگاه دارد، تهیه این پول بسیار سخت بود ولی با هر سختی که بود و توافقی که با مدیر برنامه این هافبک خارجی صورت گرفت، تقریبا دو روز قبل از اتمام مهلت‌ مشخص شده، نامه‌نگاری‌های لازم نیز با سازمان لیگ صورت گرفت.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال خوزستان گفت: تنها مانده بود که آقای ساکونی توسط مدیربرنامه‌هایش نامه‌ای در زمینه توافقمان به فیفا ارسال کند. ما توافق کرده بودیم که در قسط اول، مبلغ ۷۰ هزار دلار به ساکونی پرداخت کنیم و این پول نیز تهیه شده بود و نامه‌نگاری صورت گرفته بود و حتی تاریخ نامه‌نگاری مربوط به این توافق به یک روز پیش از اتمام مهلتمان برمی‌گردد. به هر حال با توجه به این که مدیر برنامه ساکونی در ارسال این نامه به فیفا دیر اقدام کرد، همین کوتاهی باعث شد که رای فیفا کسر شش امتیاز از استقلال خوزستان باشد.

وی خاطرنشان کرد: تمام نامه‌نگاری‌ها و مکاتباتی که بین روابط بین‌المللی باشگاه استقلال خوزستان و مدیر برنامه ساکونی صورت گرفته، موجود است. به نظرم اگر این مدیر برنامه در ارسال نامه به فیفا کوتاهی نمی‌کرد، اکنون این اتفاق برای استقلال خوزستان رخ نمی‌داد.

رحیمی بیان کرد: با توجه به صحبت‌هایی که با دوستان داشتیم، قرار شد به فیفا اعلام شود که این توافق پیش از اتمام مهلت مشخص شده برای پرداخت مطالبات ساکونی صورت گرفته است و باید دید می‌شود بر این اساس مشکل حل شود و امتیازات به استقلال خوزستان برگردد یا خیر. من فکر می‌کنم بتوان در این زمینه کاری کرد و امیدوارم امکان تغییر رای وجود داشته باشد. به هر حال این خبر بدی برای استقلال خوزستان و فوتبال استان بود.

وی گفت: این مشکل به مدیریت‌های قبلی باشگاه استقلال خوزستان برمی‌گردد. دو سال پیش می‌توانستند با پرداخت ۱۵ هزار دلار به ساکونی، مشکل را حل و فصل کنند ولی اقدامات لازم صورت نگرفت و مبلغ پرداخت این بازیکن ۱۹۲ هزار دلار شد. همان طور که می‌دانید تمام بودجه فصل جاری استقلال خوزستان ۴ میلیارد تومان است و اگر بخواهیم دو میلیارد تومان را هم برای این قضیه بگذاریم، باید کل مجموعه را تعطیل می‌کردیم ولی با توجه به حساسیت موضوع واقعا سرپرست باشگاه بسیار تلاش کرد و با رایزنی‌های مختلف توانستیم بر سر پرداخت ۷۰ هزار دلار در قسط اول توافق کنیم. ما با توجه به نامه‌نگاری‌هایی که پیش از اتمام مهلت پرداخت مطالبات ساکونی صورت گرفته است، به حل شدن موضوع خوشبین هستیم.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال خوزستان گفت: همه ما نیز از این موضوع ناراحت هستیم و با توجه به مشکلاتی که اکنون دامن‌گیر تیم است، سختی کار زیاد شده است ولی نباید ناامید شویم و ان‌شاءالله این مشکل حل خواهد شد. ما بر اساس این رای از نقل و انتقالات زمستانی نیز محروم شده‌ایم و ممکن است با کمبود بازیکن نیز مواجه شویم که همین نیز کار را سخت‌تر می‌کند. البته تا پیش از آغاز نقل و انتقالات زمستانی می‌توانیم بازیکن آزاد جذب کنیم.

وی با بیان این‌که تیم‌های شهرستانی مانند تیم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال تهران نیستند که اسپانسرهای آنچنانی داشته باشند یا مورد توجه باشند، عنوان کرد: من معتقدم با توجه به پتانسیل و نفرات خوبی که در استان داریم، هیچ نیازی به مربی و بازیکن خارجی نیست و در گذشته اشتباه بود که بازیکن خارجی برای استقلال خوزستان جذب شد. به نظرم موضوع ساکونی تجربه‌ای خواهد بود که حتی اگر بازیکن خارجی هم جذب کردیم و چنین مشکلی پیش آمد، وقتی می‌توان با حداقل مبلغ با او تسویه حساب کرد، نگذاریم کار به چنین جاهایی کشیده شود. به هر حال فیفا با کسی شوخی ندارد.

رحیمی عنوان کرد: اگر حتی این رای قطعی شود و نتوانیم فیفا را در خصوص این‌که توافقاتمان با این بازیکن یک روز پیش از پایان مهلت مشخص شده صورت گرفته است، متقاعد کنیم نباید ناامید شویم و باید با یک برنامه‌ریزی خوب و انگیزه‌ای دو چندان و همچنین تامین مسائل مالی بازیکنان و مربیان و استفاده از تمام منابع استانی، بتوانیم امتیازات از دست رفته را جبران کنیم. تیم‌های پایین جدول فاصله امتیازی چندانی با یکدیگر ندارند و با یکی دو برد، می‌توان به جدول بازگشت. با توجه به غیرت، شجاعت و مدیریتی که در فوتبال خوزستان است، این تیم در لیگ می‌ماند و نگران نیستیم.