عطایی: می‌خواهیم نتیجه‌ای کسب کنیم که تا به حال اتفاق نیفتاده است

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، اولین مرحله اردوی تیم جوانان پسر ایران برای حضور در مسابقات جهانی از روز چهارشنبه آغاز شد. بهروز عطایی، سرمربی تیم جوانان ایران در این باره گفت: در آغاز اردو توجه ما روی بررسی وضعیت آمادگی جسمانی بازیکنان است و در حال محک زدن آنها هستیم. کارهای تاکتیکی را نیز در تمرینات مرور می‌کنیم و از هفته آینده تمرینات شکل بهتری خواهد گرفت. فعلاً فشار تمرینات بالا نیست و می‌خواهیم درصد آمادگی جسمانی تیم را بسنجیم.

وی در ادامه درباره برنامه‌ریزی انجام گرفته برای آماده‌سازی تیم جوانان گفت: برنامه‌های ما برای این است که در تاریخ 27 تیرماه به اوج آمادگی برسد و بالاترین بازدهی را داشته باشیم. در اردوهایی که در نظر گرفتیم، بازی تدارکاتی نیز گنجانده شده است که از اواسط خردادماه آغاز می‌شود و قبل از آن تمرکز روی تمرینات درون اردویی است. از بازی‌های تدارکاتی بازخوردی خواهیم داشت که باعث می شود طراحی تمرینات تغییر کند تا با حداقل خطا و اشتباه برای مسابقات آماده شویم.

عطایی درباره تعامل با فدراسیون و تیم ملی اضافه کرد: در سال‌های اخیر فدراسیون خواسته‌های ما را تامین کرده است و داوری نیز تمامی خواسته‌های تیم را برآورده کردند و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. همیشه بین کادر تیم‌های پایه و تیم ملی، آقایان کولاکوویچ و خوش‌خبر تعامل بوده و ما نیز در هفته‌های گذشته با یکدیگر گفت و گو کردیم تا بازیکنان به صورت مرحله‌ای به تیم ما اضافه شوند.

او با تاکید بر اهمیت حضور بازیکنان با تجربه در تیم جوانان ایران، بیان کرد: برخی از بازیکنان ما در اردوی تیم ملی بزرگسالان هستند و این وجه تمایز تیم ما خواهد بود. تجربه آنها می‌تواند به آمادگی ذهنی ما کمک کند. 10 بازیکن ما تجربه مسابقات جهانی نوجوانان  و یک نفر نیز تجربه حضور در مسابقات جوانان جهان را دارد و بازیکنان زیادی نیز در مسابقات جهانی بزرگسالان به میدان رفته اند. این موضوع به ما کمک می کند در شرایط سخت تحت فشار قرار نگیریم و کارهای فنی خود را اجرا کنیم. بازیکنان ما باید در اوج آمادگی قرار داشته باشند تا با تجربه ای که دارند، به موفقیت نزدیک شوند.

سرمربی تیم جوانان در واکنش به این موضوع که انتظارات از تیم ایران در مسابقات بحرین بسیار بالا است، عنوان کرد: در تمامی سال های اخیر تنها یک مرتبه روی سکوی جوانان جهان ایستادیم و در دیگر دفعات تیم ما روی سکو نرفته است. با قدرت تمام به این مسابقات می رویم اما توقعات باید معقول باشد. تمام توان و تلاش خود را انجام می دهیم تا خواسته مردم را اجابت کنیم و امیدوارم نتیجه ای کسب کنیم که تا به حال اتفاق نیفتاده است. توانایی تیم خود را می شناسیم و امیدوارم بازیکنان نیز به این باور برسند و تمام تلاش خود را انجام بدهند.

منبع: فارس