فاجعه در مجموعه ورزشی آزادی؛درختان پلاک دار را قطع کردند و آتش زدند!

به گزارش خبرنگار شبکه لحظه،‌ بر اساس تصاویر دریافتی ازمجموعه ورزشی آزادی اخیرا درخت‌های پلاک شده و قدیمی اطراف پیست اتوموبیلرانی وموتور سواری قطع  و سپس سوزانده شده‌اند.  ظاهر قضیه این است که خشک شدن درخت‌ها علت قطع آنها است اما وقتی موضوع را بررسی می‌کنیم و با برخی کارگران مجموعه ورزشی آزادیکه به خاطر ترس از اخراج شدن تاکید ندارند نامشان محفوظ بماند،‌ آنها تاکید می‌کنندکه خیلی از مواقع به درختان از عمد رسیدگی نمی‌شود تا بتوانند بعد از خشک شدن آنرا قطع کنند.

اگر در اینترنت یک جست‌وجو ساده درباره قطع درختان مجموعه ورزشی آزادی داشته باشید با هزار و چند لینک خبری درباره این اتفاق تلخ مواجه می‌شوید. در این رابطه گزارش‌های مختلفی در سال‌های اخیر در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی کشور منتشر شده و هر بار هم مدیران آزادی  و شرکت توسعه و تجهیز به آن واکنش نشان داده‌اند.منتهی به نظر می‌رسد با وجود تمام جنجال‌های که در این رابطه در گذشته وجود داشته،‌باز هم حادثه تلخ قطع درختان در آزادی تکرار می‌شود.

در سال‌های اخیر هم بارها در رسانه‌ها خوانده‌ایم که شهرداری،‌ شرکت توسعه و تجهیز را به خاطر بلایی که سر درختان مجموعه می‌آید ودر نهایت قطع می‌شوند جریمه کرده است. اما این روال گویا هم چنان ادامه دارد  و اخیرا هم درخت‌های اطراف پیست اتوموبیلرانی همان‌ طور که اشاره شد قطع و سوزانده شده‌اند.

البته برای پیگیری این اتفاق با یکی از کارمندان روابط عمومی ورزشگاه آزادی تماس گرفتیم و این مقام مسوول در شرایطی که تاکید داشت هیچ اسمی از او به میان نیاید اعلام کرد:« مجموعه هیچ وقت خودسرانه اقدام به قطع درختان نمی‌کند. بر اساس صحبتی که شما مطرح کردید پیگیری کردیم و در اطراف پیست اتوموبیلرانی هیچ قطع درخت و سوزانده شدنی نداشته ایم. تمام درخت های مجموعه ورزشیآزادی پلاک دارند و اگر هم زمانی درختی خشک شود،‌ زیبا سازی شهرداری اقدامات لازمبرای قطع و از رده خارج کردن آنها را انجام می‌دهد. با این حال شاید اطلاعات شماغلط باشد. چون هیچ قطع و سوزانده شدن درختی در قسمتی که گفتید انجام نشده است»

این مقام مسوول در شرایطی چنین توضیحاتی را ارائه داد که تصاویر به خوبی نشان می‌دهد که قطع و سوزانده شدن درختان در مجموعهورزشی آزادی اتفاق افتاده است.