فتاحی:‌غیبت سرمربیان در نشست‌ها غیرواقعی شده است/نمی‌توانیم جام را زودتر از هفته سی‌ام بدهیم

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، سعید فتاحی در گفت‌وگو با برنامه زنده تهران ورزشی و در خصوص برگزاری مسابقات لیگ برتر در دو هفته پایانی گفت: باید خودمان را با این شرایط وفق بدهیم. ان‌شاءالله در این دو هفته مسابقات با کمترین حاشیه برگزار شود ، کارگروهی که با حضور کمیته انضباطی، کمیته اخلاق و کمیته داوران تشکیل داده بودیم کار خودش را می‌کند و هر هفته جلسه داریم. با توجه به اینکه تمام مسابقات در لیگ‌های دست یک، دست دو و دست سه به پایان رسیده تمرکزمان را روی لیگ برتر گذاشته‌ایم.

فتاحی در خصوص اعتراض هواداران پدیده در مورد جام گفت: حق با آنها بوده است ما سه جام ساختیم، یک جام هم از قبل داشتیم ان‌شاءالله اگر جدول به همین منوال بماند به 4 شهر جام می‌بریم. شاید دوستان به اهمیت بازی پدیده وسپاهان توجه نداشتند و حواس‌شان به جدول نبوده است. اشتباه شده و از این بابت از هواداران پدیده عذرخواهی می‌کنم.

فتاحی در مورد برگزار نشدن بازی این هفته استقلال خوزستان در ورزشگاه فولاد گفت: قرار نبوده که بازی‌های استقلال و خوزستان در فولاد برگزار شود. بازی‌های این تیم در ورزشگاه غدیر برگزار می‌شود. ما در چند بازی به خاطر بارندگی و سیل و جهت رفاه حال هواداران بازی‌های این تیم را در فولاد برگزار کردیم، اما حالا که آب فروکش کرده بازی‌های این تیم در همان ورزشگاه غدیر برگزار خواهد شد.

مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر در مورد غیبت سرمربیان در کنفرانس‌های پیش از مسابقات گفت: طبق آئین‌نامه‌ای که ما داریم برای این غیبت‌ها جریمه‌ای تعیین شده اما ما کمی ملاحظه حال مربیان را کردیم.  با این حال این غیبت‌ها به دلیل مشکلات پروازی و یا کسالت غیر واقعی شده است ما طبق قانون جریمه می‌کنیم و به کمیته انضباطی ارجاع می‌دهیم تا در آنجا بررسی شود. جریمه غیبت سرمربیان در آئین‌نامه وجود دارد. سازمان لیگ به خطر مشکلات مالی تیم‌ها ملاحظه می‌کرد، اما اکنون طبق قانون دو سه هفته است که جریمه می‌کنیم.

فتاحی در ادامه گفت: البته در لیگ قهرمانان آسیا چون تیم‌ها دو روز قبل از مسابقه به محل بازی می‌رسند و همه حضور دارند در کنفرانس خبری شرکت می‌کنند اما در ایران پروازها اگر در تهران نباشد ممکن است شوند.از دوستان رسانه‌ای هم تقاضا می‌کنم کمی زمان خودشان را تنظیم کنند. درست است آنها باید خبرها را برسانند و حق دارند. ما در فصل آینده تلاش می‌کنیم این زمان را تنظیم کنیم.

وی در خصوص اهدای جام قهرمانی به پرسپولیس در بازی امروز گفت:‌ چون قهرمانی پرسپولیس قطعی نشده باید آن را هفته سی‌ام به این تیم بدهیم. این دست ما نیست و بر اساس آئین‌نامه است. سال قبل پرسپولیس قهرمان شد و ما جام را زودتر از پایان لیگ در حضور هوادارانش به این تیم اهدا کردیم، اما الان نمی‌شود این کار را کرد چون شاید روی جدول تأثیر بگذارد. بر اساس آئین‌نامه باید جام را هفته سی‌ام بدهیم مگر اینکه قهرمانی زودتر از موعد مسجل شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اعلام محل فینال جام‌حذفی گفت: محل قطعی فینال جام‌حذفی را آخر این هفته اعلام می‌کنیم. بازی نیمه‌نهایی را بعد از شب‌های قدر و بازی فینال را روز 12 خرداد برگزار می‌کنیم. با توجه به گرمای هوا در این روز نمی‌توان بازی را در خرمشهر برگزار کرد.

فتاحی در پایان و در خصوص برنامه فصل آینده گفت:‌ برای برنامه فصل بعد مسائل مختلف زیاد است باید بعد از هفته سی‌ام مانند سال‌های گذشته جلسه آسیب‌شناسی را با سرمربیان برگزار کنیم. نظرات آنها را بشنویم و تقویم را تنظیم کنیم امسال سال سختی داشتیم.جام جهانی بود جام ملت‌ها بود، لیگ قهرمانان بود که 4 تیم ما درگیر آن بودند. باید امسال مسائل مختلف را در جلسه آسیب‌شناسی بررسی کنیم. ان‌شاءالله سرمربی تیم ملی که مشخص شد با او حتماً جلسه می‌گذاریم و در مورد اردوهای تیم ملی و بازی‌های تیم ملی صحبت می‌کنیم تا آنها را در تقویم اعمال کنیم.

منبع: فارس