فتحی: بهتر بود ۶ استقلالی به تیم ملی دعوت نمی‌شدند

مدیرعامل باشگاه استقلال اعتقاد دارد که بهتر بود شش بازیکن از استقلال در این برهه زمانی که این تیم با السد در لیگ قهرمانان آسیا مسابقه دارد به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شدند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال اظهار کرد: این که شش بازیکن از باشگاه ما به تیم‌ ‌ملی دعوت می‌شوند، مایه خوشحالی است و نشان دهنده توانایی‌ها و پشتوانه باشگاه استقلال است اما بهتر بود در این برهه زمانی که استقلال یک بازی حساس با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا در پیش رو دارد، نام این شش بازیکن در لیست تیم‌ ‌ملی می‌بود اما برای آماده سازی برای بازی با السد در اختیار کادر فنی استقلال قرار می‌گرفتند و در اردوی بعدی تیم‌ ‌ملی به جمع ملی‌پوشان ‌اضافه می‌شدند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد بیانیه روز گذشته (جمعه‌) افتخاری، مدیرعامل سابق این تیم هم بیان‌ کرد: نمی‌خواهم صحبتی در این مورد داشته باشم. اهالی فوتبال از همه بهتر در این مورد قضاوت می‌کنند. این که می‌گویند مدیریت قبلی در ماجرای یازالده گومز تقصیر ندارند، صحیح نیست چرا که اگر آنها مقصر نبودند و اشتباهی صورت نگرفته بود، این بازیکن نمی‌توانست در مراجع قضایی بین‌المللی از باشگاه استقلال شکایت کند و شکایتش بررسی شود.

او که با برنامه “تهران ورزشی” رادیو تهران صحبت می‌کرد همچنان بر مواضع باشگاه استقلال در مورد  پیگیری ماجرای سوپرجام پافشاری کرد و گفت‌: باشگاه استقلال به رای کمیته‌ انضباطی و استیناف اعتراض دارد و این موضوع را در مراجع بین‌المللی به صورت قطعی پیگیری می‌کند. از نظر ما این بازی باید تجدید شود.

در ادامه‌ مجری برنامه از فتحی پرسید با توجه به این که تاریخ برگزاری سوپرجام از سه ماه قبل مشخص شده بود، آیا درخواست استقلال چند روز قبل از بازی مبنی بر عدم حضور در مسابقه کمی غیر منطقی نبوده است؟ فتحی پاسخ داد: من آن زمان مدیر باشگاه نبودم اما باید این را بگویم که در همان تاریخی که شما می‌گویید، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌هایش صراحتا اعلام می‌کرد که باشگاه پرسپولیس هم آمادگی حضور در سوپرجام در تیر ماه را ندارد اما بعد از این که فدراسیون فوتبال با سازمان لیگ ماجرای ۳ بر صفر شدن نتیجه‌ بازی به سود پرسپولیس را پیش کشیدند، آنها هم سوار این موج شدند و اعلام کردند که ما برای بازی در سوپرجام آماده هستیم.

مدیرعامل باشگاه  استقلال در پایان در مورد مجوز حرفه‌ای‌گری باشگاه استقلال هم گفت‌: با کسانی که پرونده‌هایشان در فدراسیون و AFC باز بود، تسویه حساب کردیم تا بتوانیم مجوز حرفه‌ای‌گری را بگیریم اما هنوز افرادی که از باشگاه طلب دارند در حال‌ مذاکره هستیم تا بتوانیم در اسرع وقت این بدهی‌ها را هم پرداخت کنیم.