فخیم: کمیته فوتسال، بله‌قربان‌گو می‌خواهد/ حیدریان برکنار شد چون باج نداد

کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون در مصاحبه‌ای تند علیه مسئولان کمیته فوتسال موضع گرفت و گفت‌: فوتسال به مدیر با انرژی نیاز دارد در حالی که مدیران فعلی تنها به فکر خودشان هستند

به گزارش شبکه لحظه

فرهاد فخیم، کاپیتان تیم مس سونگون گفت‌ با اشاره به مصاحبه عباس ترابیان در مورد او و محمد کشاورز مبنی بر این که باید از فوتسال خداحافظی کنند، توضیح داد: تا زمانی که بتوانم تمرین و بازی کنم، قصد خداحافظی ندارم. در این مورد هر کسی نظر خودش را دارد اما این‌هایی که این حرف را می‌زنند بهتر است خودشان کنار بروند تا خون تازه‌ای در رگ‌های فوتسال تزریق شود. اگر آنها کنار بروند، فوتسال تکان می‌خورد. آقایان با این افکار قدیمی که دارند باید خداحافظی  کنند.

ملی پوش سابق فوتسال اضافه کرد: چرا قبول نمی‌کنید که توپ‌های لیگ ایراد دارد؟ می‌گویند توپ‌ها قابل تغییر نیست. حتما پول هنگفتی پشت این قضیه است که نمی‌خواهند توپ‌ها را عوض کنند. کل تیم‌ها می‌گویند توپ امسال استاندارد نیست. چرا پارسال این اعتراض‌ها نمی‌شد؟

فخیم همچنین اذعان کرد: قرارداد بازیکن‌ها ۳۰ میلیون تومان شده است و تیم‌ها با اتوبوس سفر می‌کنند. در چنین شرایطی کمیته فوتسال نمی‌تواند حتی یک اسپانسر برای فوتسال بیاورد، پس بهتر است خودشان از فوتسال خداحافظی کنند. این‌ طور کارها، نیاز به یک مدیر جوان و پر انرژی دارد در حالی که مدیران فعلی فقط به فکر خودشان هستند و فقط می‌خواهند در فوتسال باشند و تکان نخورند.

کاپیتان مس سونگون ادامه‌ داد: از قدیمی‌های فوتسال می‌خواهم وارد کار شوند و کار را به دست بگیرند تا وضعیت فوتسال تغییر کند. وضع اقتصادی مملکت ما خوب نیست و در چنین شرایطی فوتسال از بین می‌رود. نسل قدیم توانستند بازیکنان امروز تیم ملی را تربیت کنند اما در حال‌ حاضر مربی‌ای نیست که بخواهد بازیکن تربیت کند. کدام بازیکن جوانی را سراغ دارید که در لیگ بازی کند و به تیم‌ ‌ملی دعوت شود؟ مربی نداریم که بخواهد بازیکن جوان بیاورد. می‌گویند استعدادیابی کرده‌ایم و بازیکن ساخته‌ایم. شما مدیریت و مربیگری بلد نیستید و به همین دلایل هم تیم ما در المپیک نتیجه نگرفت.

فخیم در ادامه انتقادهای تند و تیزش به کنار گذاشتن حیدریان از تیم ملی نیز واکنش نشان داد و افزود: این‌ها دنبال کسانی هستند که بله‌قربان‌گو باشد. معلوم است حیدریان نمی‌تواند با این‌ها کار کند چون به آنها باج نمی‌دهد. کمیته‌ فوتسال به دنبال کسانی است که هر چه می‌گوید، بگویند چشم! نه این که در حال‌ حاضر حمید شاندیزی باج می‌دهد و بله‌قربان‌گو است. من در مورد کمیته فوتسال صحبت می‌کنم. زمانی که علی روزبهانی بود کسی نمی‌توانست در امور تیم ملی دخالت کند. بازیکنان تیم ملی جوانان کجای لیگ بودند؟ سرمربی تیم جوانان هر جا می‌رفت مفت و مجانی کار می‌کرد و بله‌قربان‌گو بود. آدم‌هایی مثل وحید شمسایی، رضا حیدریان کاظم محمدی و سیامک داداشی باید بیایند و کار را در دست بگیرند. آقایانی که هم اکنون در تیم ملی هستند، هر تیمی پیشنهاد می‌شود، می‌روند و نه نمی‌گویند. چرا از امثال محمد کشاورز استفاده نمی‌کنید؟ شما آقایان دنبال این هستید که من و کشاورز را از فوتسال بیرون کنید اما این خودتان هستید که به زودی مجبور به خداحافظی خواهید شد.

او همچنین درباره شکایت محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی از او به دلیل مصاحبه علیه‌اش، گفت‌: مشکلاتی وجود داشت ولی حل شد. من در مصاحبه‌ای راجع به انتخاب بهترین بازیکن‌های فصل پیش گفته بودم ناظم الشریعه در این زمینه دخالت کرده است اما زمانی که او به تبریز آمد، با هم گپ زدیم و سوءتفاهم‌ها برطرف شد. ناظم الشریعه گفت‌ از طرف او فشاری برای انتخاب بهترین بازیکن وارد نشده و در نهایت این سوءتفاهم با میانجی‌گری محمد هاشم زاده (مربی تیم ملی) حل شد.

فخیم در پایان درباره علت این که در نیم فصل قصد جدایی از تیمش را داشت، توضیح داد: از باشگاه مس ناراضی نبودم ولی چون باشگاه قبلی من در اندونزی پیشنهاد مالی بهتری داده بود، می‌خواستم  از مس جدا شوم. با باشگاه برای جدایی به مشکل برخوردم و رضایت‌نامه ندادند. در نهایت با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم و قرار شد در ایران بمانم.

منبع:خبرگزاری ایسنا