فرزام: شادی هنوز تمام نشده است/ روئینگ مردان در بازی‌های آسیایی انتظارات را برآورده نکرد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه،افشین فرزام درباره تست انتخابی تیم ملی روئینگ مردان، اظهار داشت: از زمانی که من هدایت مردان را برعهده گرفتم، این سومین مرحله انتخابی تیم ملی است که در این اردو ریزش ما بیشتر خواهد بود تا 90 درصد تیم ارنج خود را پیدا کند. در حال حاضر 20 ورزشکار در اردو هستند و در صورتی که فدراسیون موافقت کند 10 قایقران را در اردو نگه خواهیم داشت. این تست انتخابی 28 فروردین برگزار می‌شود.

وی درباره اینکه قرار است ملی‌پوشان روئینگ در چه مسابقات و کاپ‌هایی شرکت کنند، عنوان کرد: اول باید تست انتخابی برگزار شود تا اردونشینان مشخص شوند. رئیس فدراسیون هم تازه مشخص شده و به خاطر تعطیلات نتوانستم با او جلسه‌ای داشته باشم. ما 2 مسابقه اصلی داریم؛ قهرمانی آسیا و مسابقه قاره‌ای کسب سهمیه المپیک.

فرزام ادامه داد: اگر بتوانیم قبل از مسابقات به کاپ جهانی برویم یا اردوی برون‌مرزی داشته باشیم کمک می‌کند به اهداف‌مان برسیم. ما 6 ماه پاییز و زمستان را به خاطر تغییرات از دست دادیم اما رقبا بعد از بازی‌های آسیایی تمرینات را شروع کرده‌اند.

سرمربی روئینگ مردان درباره اینکه مسابقات قهرمانی آسیا آبان‌ماه و مسابقات کسب سهمیه المپیک سال آینده برگزار می‌شود بنابراین به نظر می‌رسد فرصت برای تمرین هست، خاطرنشان کرد: فرصت هست اما تیم مردان آنطور که باید در بازی‌های آسیایی انتظارات را برآورده نکرد. تعطیلی تمرینات نیز باعث شد تا ما فرصت زیادی را از دست بدهیم.

وی همچنین درباره اینکه اوایل شهریور مسابقات جهانی ارتیش برای کسب سهمیه المپیک برگزار می‌شود، عنوان کرد: باید ببینیم شرایط حضورمان چطور است. هدفگذاری کنیم بد نیست که در این مسابقات شرکت کنیم. الان 4-5 سالی است که تمرکز ما به دلایل مختلف در آسیا بوده و تیم‌های ما از آسیا خارج نشده‌اند. رقبای آسیایی ما در مسابقات جهانی و کاپ‌های جهانی شرکت دارند اما شرایط مالی ما در این سالها باعث شده بین رفتن به مسابقه جهانی یا اردو یکی را انتخاب کنم که اردو بوده است. 

فرزام در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سوالی دیگر مبنی براینکه محسن شادی پیش از این یک بار از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده بود اما بازگشت و در بازی‌های آسیایی نتیجه نگرفت، در زمان مربیگری شما هم به اردو دعوت شده، عنوان کرد: محسن شادی جزو ورزشکاران خوب ما بوده و هست. به تصمیم خودش بستگی دارد که دوباره به تمرینات پرفشار برگردد یا خیر. او پتانسیل خوبی دارد و می‌تواند نتایج خوبی بگیرد اما در بازی‌های آسیایی نتوانست به نتیجه‌ای که می‌خواهد برسد. محسن شادی هنوز تمام نشده است اما باید خودش تصمیم بگیرد.

سرمربی روئینگ درباره اینکه در 3 اردوی برگزار شده شادی در تمرینات شرکت داشته یا خیر، گفت: او با هماهنگی من و فدراسیون در ارومیه تمریناتش را پیگیری می‌کند. من اعتقادم براین است هر کدام از ورزشکاران که می‌توانند کمک کنند باید تلاش کنیم به خواسته خود برسند.

منبع: فارس