فغانی؛ چهره جنجالی «نصف‌جهان»!

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه ، عصر دیروز دو تیم سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان به تساوی یک یک رضایت دادند. در این مسابقه عزت پورقاز برای سپاهان در دقیقه 78 و علی علیپور برای پرسپولیس در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی گلزنی کردند.

کارشناسان داوری: پنالتی پرسپولیس اشتباه بود / دقیقه 70 پنالتی پرسپولیس باید گرفته می‌شد

کارشناسان داوری اما درخصوص اتفاقات و حواشی دیروز نظرات متفاوتی دارند. سعید مظفری زاده معتقد است پنالتی پرسپولیس که در دقیقه 89 اعلام شد اشتباه علیرضا فغانی بوده است و منشا پیش از خطای هند بازیکن سپاهان، خطا کرده است. اما حیدر سلیمانی دیگر کارشناس داوری معتقد است در دقیقه 70 خطای پنالتی روی علیپور رخ داده که از چشمان داور مسابقه دور مانده است.

چیزی که مشخص است، قضاوت مسابقه دیروز صحنه های داوری زیادی داشت که نیاز به بررسی بیشتری دارد. همچنین اعضای هیات مدیره سپاهان نیز واکنش تندی نسبت به قضاوت های اخیر پرسپولیس داشتند و معتقدند این تیم را می خواهند قهرمان کنند و سایر تیم ها بایدد برای نایب قهرمانی تلاش کنند! گفتنی است طبق گفته کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام شد که سه اشتباه تاثیرگذار به نفع سپاهان در سه مسابقه اخیر این تیم مقابل ماشین سازی، پدیده مشهد و نساجی مازنداران رخ داد که از چشم داور پنهان ماند!

برانکو: فغانی عالی قضاوت کرد!

حواشی این مسابقه اما تازه فردای این دیدار حساس آغاز شد. در ابتدا هر دو مربی به قضاوت این مسابقه معترض بودند اما برانکو امروز در بازگشت به تهران از سوت های فغانی ابراز رضایت کرد:« فکر می کنم فغانی اولین داوری خود را برای ما انجام داد. نمی‌دانم شاید شما بهتر بدانید. او نشان داد چرا بین 4 داور برتر دنیا است و حتی یک اشتباه هم نداشت. به او بابت داوری تبریک می گویم. این نمونه ای است که می توان گفت در دنیا نمونه است. نمیدانم میزبان از چه ناراحت است و می دانیم سخت بود. آنها 20 خطا کردند و ما 10 تا. نحوه بازی دو تیم را نشان می‌دهد. سپاهان نشان داد که با ما و استقلال و تراکتورسازی و همین طور پدیده برای قهرمانی می‌جنگد و با لیاقت این امتیازها را کسب کردند اما نمی‌دانم برای چه ناراحت هستند. پنالتی که شفاف بود!».

قلعه‌نویی: اشتباهات فغانی علیه تیم من کاملا عمدی است!

امیر قلعه‌نویی اما تندترین واکنش سال‌های اخیر خود را نسبت به قضاوت فغانی در مسابقه دیروز داشت و نشان داد حسابی از سوت های داور رده بندی جام جهانی شاکی است:« به نظرم این آقا یک خودشیفتگی کاذب پیدا کرده و از بالا به پایین به همه تیم های فوتبال، بازیکنان و مربیان نگاه می کند. خودش را قلدرخانِ فوتبال ایران می داند. هیچ کس هم جرات ندارد به او بگوید بالای چشمت ابرو است. نگاه کنید ببینید هفته قبل در قائمشهر چه جنجالی به راه انداخته است. آیا کسی بود به اشتباهات محرز او واکنش نشان بدهد». سرمربی سپاهان همچنین عقیده دارد اشتباهات فغانی علیه تیمش کاملا عمدی است:«  اصلا من در خصوص اشتباهات فغانی شک ندارم که از عمد این رفتارها را با من و تیم هایم انجام داده است. سپاهان با ذوب آهن که 2-0 باختیم هر دو گل به استناد کارشناسان اشتباه بود و ما را به ناحق بازنده معرفی کرد. بازی جام حذفی با نساجی که فغانی پنالتی را نگرفت و گلی که ما خوردیم روی کیانی خطا بود».