Home برتر قانون بازی رو در رو از زبان سهیل مهدی

قانون بازی رو در رو از زبان سهیل مهدی

سهیل مهدی می‌گوید مصوبه قانون بازی‌های رو در رو و در نظر گرفتن تفاضل گل این بازی‌ها قبل از شروع لیگ به باشگاه‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش شبکه ورزشی لحظه؛ سهیل مهدی پس از جلسه مسئولان سازمان لیگ با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نشست خبری، در جمع خبرنگاران حاضر شد. مهمترین بخش صحبت‌های او در مورد مصوبه بازی رو در رو و تفاضل گل‌ها بود که می‌تواند در این فصل در قهرمانی تاثیرگذار باشد‌.

او در ابتدا گفت: باید این فصل را تمام و فصل آینده را بهتر شروع کنیم. از جمله مواردی که به صورت کلان مدنظر رؤسای فوتبال کشور و آقای تاج بود به بحث گذاشته و درباره آن صحبت شد. موظف هستیم در این مورد برنامه‌ریزی‌های‌مان را دقیق‌تر کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم فوتبال بهتری را به خانه‌ها ببریم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور در پاسخ به این سؤال که چرا مصوبات از همان ابتدای ابلاغ به باشگاه‌ها اطلاع‌رسانی نمی‌شود که اینگونه حاشیه‌ساز نشود، گفت: نمی‌دانم چرا اینقدر حاشیه به وجود می‌آید؟! از روز اولی که مسابقات هنوز شروع نشده و هنوز هیچ تیمی به داخل زمین نرفته بود، این دستورالعمل به باشگاه‌ها اعلام شد. اگر موضوعی، موردی و بحثی هست باید بر همین اساس باشد. خوشبختانه سه ماه بعد، فکر کنم در آبان ماه این مصوبه و موارد دیگر به باشگاه‌ها اطلاع داده شد.

او ادامه داد: سازمان لیگ وظیفه دارد موارد متعددی را به باشگاه‌ها یادآوری کند. برای مثال دستورالعمل لباس را حتماً بروید مطالعه کنید که باید کامل رعایت شود. یادآوری می‌کنم که بحث سه ملی‌پوش را حتماً مدنظر داشته باشید و اگر کمتر از آن شد تیم‌ها حتماً باید در مسابقات شرکت کنند. اجرای این دستورالعمل‌ها کلیدی است. نکات کلیدی دستورالعمل‌ها را اول فصل به تمامی باشگاه‌ها به صورت تیتروار و در قالب یادآوری، اعلام می‌کنیم. از جمله موارد داخل این دستورالعمل‌ها بازی رو در رو بود که امسال بنابر تفسیری که توسط کمیته تدوین مقررات انجام شده و مصوبه کردند، به صورت تفضیلی توضیح داده شده بود. در تمام دنیا هم همین است.‌

وی افزود: کمیسیون تدوین مقررات در اول فصل به باشگاه‌ها ابلاغ کرده و ما هم بر حسب وظایف و اهمیت آن در آبان ماه مجدداً آن را به باشگاه اعلام کردیم. امروز که به روزهای آخر فصل رسیدیم و نگرانی جامعه هواداری است و وقتی چالشی است که از طرف رسانه شیرین‌تر است، به آن پرداخته می‌شود. به نظرم ما تصمیمی برای تیمی نگرفتیم. قبل از شروع لیگ این موضوع را اعلام کردیم و هیچ‌کس آن روز نمی‌دانسته است چه تیمی امروز گل زده دارد، چند بازی کردند و یک تیم چه امتیازی دارد. اصلاً معلوم نبود که چه اتفاقی می‌افتد. به نظرم این چالش یک مقدار فضای رسانه را تهییج می‌کند و جامعه هواداری را که علاقه‌مند به این فضاهاست. سازمان لیگ از این امر مبراست و هیچ علاقه‌ای نداریم طرفدار هیچ تیمی باشیم. صداقت، شرافت و تعهد همکاران ما در سازمان لیگ و کلیه واحدها اینجور نیست که خودمان را خرج قهرمانی یک تیم یا صعود و سقوط تیمی دیگر کنیم.

انتهای پیام/