قهرمان وزنه برداری المپیک جوانان: باورم نمی شد طلا گرفتم

قهرمان وزنه برداری بازی های المپیک جوانان گفت: زمانی که مدال طلا را گرفتم باورم نمی‌شد توانستم به آن برسم و حس عجیبی داشتم.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

در دوره اول بازی های المپیک جوانان که سال ۲۰۱۰ در سنگاپور برگزار شد، وزنه برداری توسط علیرضا کاظمی نژاد صاحب مدال طلای فوق سنگین شد اما چهارسال بعد یعنی المپیک ۲۰۱۴، رضا بیرالوند  و سعید رضازاده نتوانستند وزنه برداری را صاحب مدال کنند  و هر دو با عنوان چهارمی به ایران برگشتند اما در المپیک ۲۰۱۸، علیرضا یوسفی در شرایطی به  طلا رسید که از قبل مشخص بود رقیب سرسختی از بلغارستان دارد اما  وزنه بردار ایران با عملکرد خوبی که از خود نشان داد و مهار وزنه سرنوشت ساز  ۲۱۸ کیلوگرم در دوضرب و ثبت رکورد ۳۸۰ کیلوگرم در مجموع دو حرکت، توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 علیرضا یوسفی درباره ی تجربه بازی های المپیک جوانان و کسب مدال طلای وزنه برداری بیان کرد: المپیک تجربه خیلی خوبی بود  و برای کسب مدال طلا هم از قبل برنامه ریزی کره بودیم بطوری که در یک ضرب اختلافم با وزنه بردار بلغارستان حداقل هفت کیلوگرم باشد و در دوضرب جبرانش کنم. اما وزنه بردار بلغاری در یک ضرب خیلی خوب وزنه زد و فاصله از چیزی که فکرش را می کردیم، بیشتر شد.

او ادامه داد: با این حال امیدم را از دست ندادم و در دوضرب برای مدال طلا جنگیدم و در نهایت هم توانستم آن را به دست آورم. زمانی که مدال طلا را گرفتم باورم نمی شد توانستم به آن برسم و حس عجیبی داشتم.

یوسفی در پاسخ به این پرسش که تاکنون وزنه ۲۱۸ کیلوگرم در تمرینات هم زده بود یا خیر، گفت: خیر. در تمرینات بیشتر از ۲۱۲ کیلوگرم را نزده بودم و حتی ۲۱۲ کیلوگرم را هم یکبار در تمرین زدم.

وزنه بردار نوجوان ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه تلاش خواهد کرد که حضورش در دنیای قهرمانی برای سالهای زیادی تداوم داشت باشد و مانند علیرضا کاظمی نژاد قهرمان المپیک ۲۰۱۰ خیلی زود با قهرمانی وداع نکند، تصریح کرد: کسی می تواند از نوجوانان تا بزرگسالان در وزنه برداری  و سطح قهرمانی بماند که مصدومیت جدی نداشته باشد. متاسفانه آقای کاظمی نژاد با مصدومیت های زیادی مواجه شد و همین باعث شد عمر قهرمانی هایش کوتاه باشد. من فعلا دوسال دیگر در رده نوجوانان می توانم وزنه بزنم از این رو هنوز برنامه ریزی برای رده جوانان نکرده ام.

 او در مورد اینکه فکر می کند روزی بتواند مانند بهداد سلیمی یا رضازاده یک فوق سنگین مطرح و مدعی در سطح جهان باشد ، تاکید کرد: تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم جای بزرگانی مانند آقای سلیمی را پر کنم و پرچم ایران را بالا نگه دارم.

یوسفی در پایان گفت: ازفدراسیون و آقای مرادی  که نقش اصلی را در کسب این مدال داشتند، تشکر می کنم  و از مربیان خودم قاسم و فریدون غزالیان سپاسگزارم که من را تا اینجا کمک کردند و این مدال طلا را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کنم.