لشگری: دنبال کسب سهمیه پارالمپیک توکیو و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور هستیم

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مسعود لشگری، رئیس انجمن پاراتکواندو درباره برنامه‌های این انجمن در سال جاری گفت: در سال گذشته تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در رقابت‌های قهرمانی قاره آسیا توانست جایگاه نخست را بدست آورد و در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه با یک پله صعود نسبت به دوره قبل در جایگاه سوم ایستاد.

وی ادامه داد: در سال جدید به دنبال برگزاری رقابت قهرمانی کشور در رده های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستیم تا با شناسایی استعدادها در هر دو گروه مردان و بانوان پشتوانه خوبی برای تیم ملی بسازیم و با دعوت از نفرات برتر به اردو تیم ملی، پاراتکواندوکاران بیشتری را آماده مسابقات کنیم.

لشگری افزود: با توجه به اینکه سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو بر اساس رنکینگ و امتیازات پاراتکواندوکاران توزیع می‌شود حضور در مسابقات برون مرزی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در نظر داریم تیم ملی در سال جدید در رقابت‌های قهرمانی آسیا، آیواز و مسابقات ژاپن حاضر شود و نتایج درخشانی را کسب کند تا امتیازات و رنکینگ ملی پوشان ارتقا پیدا کند و یک گام به کسب سهمیه نزدیکتر شویم.

وی با بیان این مطلب که بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در دو کلاس K43 و K44 هر کدام در ۳ وزن برگزار می‌شود عنوان کرد: ۴ نفر اول رنکینگ در هر وزن می توانند سهمیه مستقیم پارالمپیک را بدست آورند و سایر سهمیه‌ها از طریق رقابت‌های قاره‌ای توزیع خواهد شد و هر کشور می‌تواند ۳ سهمیه در پارالمپیک بدست آورد.

لشگری تصریح کرد: در حال حاضر مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی و سجاد جوانبخت که در این کلاسبندی قرار دارند به ترتیب در اوزان خود در رده اول، چهارم و سیزدهم جهان قرار دارند و تمام تلاش ما بر این است که این ملی پوشان بتوانند از طریق رنکینگ سهمیه پارالمپیک را کسب کنند.

رئیس انجمن پاراتکواندو در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان فدراسیون تکواندو و جانبازان و معلولین از این رشته حمایت خوبی دارند و امیدوارم که با همین روند و حضور در رقابت‌های برون مرزی تیم ملی ما بتواند ۳ سهمیه پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست آورد و در پارالمپیک بدرخشد.

منبع: فارس