لیگ قهرمانان اروپا

دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری ۸ دیدار آغاز خواهد شد.

به گزارش شبکه لحظه:

دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه شب با برگزاری هشت دیدار آغاز می شود. در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این مرحله بارسلونا برای قطعی کردن صعود نیاز به از پیش رو برداشتن اینتر دارد.

گروه A

موناکو – بروخه

اتلتیکومادرید – دورتموند

موناکو بعد از حضور تیری آنری در شرایط خوبی قرار ندارد و بحران در این تیم همچنان ادامه داد. حالا بروخه باید در این شرایط به مصاف تیم موناکو برود. یاران کاوه رضایی که تیم سوم گروه هستند اگر بتوانند برنده این جدال شوند می‌توانند حتی در رویای صعود از گروه باشند.

دورتموند که سال‌ها قبل توانسته بود شکست سنگین ۴ بر یک برابر رئال مادرید را به این تیم تحمیل کند، در بازی رفت با ۴ گل قاطعانه تیم سمئونه را شکست داد تا در صدر جدول گروه قرار گیرد.اکنون دورتموند نیز هر ۳ دیدار خود را در لیگ قهرمانان برنده شده است و برای قطعی کردن صعود کار سختی دارد و باید بتواند برنده جدال با اتلتیکو اینبار در مادرید باشد.

گروه B

اینتر – بارسلونا

تاتنهام – آیندهوون

روزهای خوب بارسلونا بدون لیونل مسی همچنان ادامه دارد. بارسلونا در غیاب ستاره آرژانتینی خود علاوه بر برتری بر رایووایکانو و رئال مادرید، اینتر را نیز در بازی رفت شکست داد. لوئیس سوارس به شرایط خوبی برگشته است و توانست در بازی برابر رایووایکانو دبل کند. آبی اناری ها می‌توانند اولین تیمی باشند که با برتری در این دیدار صعودشان را به مرحله بعد لیگ قهرمانان قطعی می‌کند.

در دیگر دیدار تاتنهام یک امتیازی که همچنان بازی‌های خود را در ومبلی انجام می‌دهد به دیدار آیندهوون دیگر تیم یک امتیازی گروه خواهد رفت. هر دو تیم تک امتیاز خود را از بازی رفت برابر هم به دست آوردند و حالا تاتنهام می‌خواهد به اولین برد خود در این فصل لیگ قهرمانان دست یابد.

گروه C

ستاره سرخ – لیورپول

ناپولی – پاری سن ژرمن

لیورپول بعد از توقف برابر آرسنال در لیگ برتر به دیدار ستاره سرخ تیم یک امتیازی گروه خواهد رفت. مردان یورگن کلوپ برای صعود از این گروه نباید سه امتیاز این دیدار را از دست بدهند چون دو تیم قدر ناپولی و پاری سن ژرمن هم در این گروه حاضر هستند. لیورپول که با تساوی برابر آرسنال همچنان بدون شکست ماند و بهترین شروع خود را در لیگ برتر ثبت کرد بدون مشکل به بلگراد می‌رود.

در یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این شب، ناپولی با هدایت کارلو آنچلوتی در خانه پذیرای پاری سن ژرمن است. در بازی رفت، شانس با ناپولی یار نبود وگرنه می‌توانست سه امتیاز حساس خارج از خانه را به دست بیاورد ولی دی ماریا پاریس را از یک شکست نجات داد.

گروه D

پورتو – لوکوموتیو

شالکه – گالاتاسرای 

تیم بدون امتیاز لوکوموتیو مسکوبا هر نتیجه‌ای غیر از برتری در این دیدار از لیگ قهرمانان حذف خواهد شد. پوتو صدرنشین با هفت امتیاز فعلا حاشیه امنیتی ندارد و در صورت کسب سه امتیاز این دیدار می‌تواند تقریبا خیالش را بابت صعود از این گروه راحت کند.

در حساس‌ترین بازی این گروه تیم ۵ امتیازی شالکه میزبان گالاتاسرای ۴ امتیازی خواهد بود. تیمی که می‌خواهد از این گروه صعود کند باید بتواند در این دیدار ارزش‌هایش را نشان دهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا