محبی: دلایل افت آزادکاران در ثانیه‌های آخر، باید بررسی شود

پرونده تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان با کسب تنها سه مدال برنز حسن یزدانی، پرویز هادی و علیرضا کریمی بسته شد که عضو شورای فنی تیم ملی کشتی آزاد در این باره اظهار نظر کرد.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

محمدحسین محبی عضو شورای فنی کشتی آزاد، جوان گرایی در تیم ملی را مهمترین عامل نتایج کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی بوداپست مجارستان دانست و اظهار کرد: فدراسیون کشتی و اعضای کادر فنی ترجیح دادند، کشتی گیران جوان را به مسابقات بوداپست اعزام کنند، چرا که می خواهیم در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ با ترکیبی جوان و تازه نفس حضور داشته باشیم.

رییس هیات کشتی کرمانشاه با بیان اینکه بجز چند کشتی گیر از جمله پرویز هادی سایر کشتی گیران ایران همگی جوان بودند، تصریح کرد: هرچند که نتایج ضعیف بود، اما کشتی گیران جوان ما در مقابل کشتی گیران مطرح دنیا عملکرد بدی نداشتند و خوب کشتی گرفتند.

وی درخصوص چرایی اُفت عملکرد کشتی گیران ایرانی در لحظات پایانی مسابقه با حریفان نیز گفت: متاسفانه این مسئله نه تنها در مسابقات جهانی امسال بلکه در مسابقات سال گذشته نیز در بین کشتی گیران ایران مشهود بود. البته یکبار در این رابطه که چرا اکثر کشتی گیران ما در ۱۵ ثانیه آخر رقابت ها اُفت می کنند و شکست می خورند با آقای خادم صحبت هایی را مطرح کردم.

وی از این مسئله به عنوان یک مشکل مهم یاد کرد و گفت: باید بررسی کنیم که این مسئله ناشی از تمرین زیاد کشتی گیران است و یا کم تجربگی یا کم کاری آنها.

عضو شورای فنی کشتی آزاد متذکر شد: در رقابت های بوداپست  کشتی گیران ما از نظر فنی و تکنیکی خوب بودند، اما از نظر آمادگی جسمانی و توان بدنی مشکل داشتند که باید علت آن بررسی شود.

وی بر لزوم برنامه ریزی منسجم برای حضور در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ تاکید کرد و گفت: اگر بدون برنامه ریزی و هدف، با همین روند پیش برویم، قطعا در این مسابقات هم نتیجه خوبی نخواهیم گرفت.