محمد درخشان: کمیته ملی المپیک درباره مردانی به وظایف خود عمل کرد و کوتاهی نداشت

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از خبرگزاری تسنیم:

محمد درخشان در خصوص حواشی حذف مارال مردانی از مسابقات جودو سومین دوره المپیک جوانان اظهار داشت: در حال حاضر برای برگزاری مسابقات کاتا قهرمانی جهان در مکزیک هستم. در این چند روز با بعضی از اعضای فدراسیون جهانی جودو دیدار داشتم و در جریان اتفاقات و مشکلات مارال مردانی در المپیک جوانان قرار گرفتم. پس از گفت‌و‌گو با مسئولان فدراسیون جهانی موضوع روشن شد که مسئولان کمیته ملی المپیک به هیچ عنوان کوتاهی نداشتند و به وظایف خود عمل کردند که بابت این موضوع از رئیس کمیته ملی المپیک، سرپرست کاروان و اعضای این کمیته تشکر می‌کنم.

وی گفت: در المپیک جوانان دوره گذشته در چین و همچنین در المپیک 2016 ریو با تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که انجام دادم اجازه حضور بانوان مسلمان را با اجرای تمهیداتی قبل و در حین کنترل فراهم کردم اما متاسفانه در آرژانتین کسی نبود که حامی مارال مردانی باشد و با رایزنی و ارتباطات کار را پیش ببرد. در المپیک جوانان دوره گذشته مشکل حادی برای رامین صفویه پیش آمد که به دلیل حضور من در آنجا و با همکاری شهنازی و سایر مسئولین کمیته ملی المپیک مشکل صفویه حل شد.

رئیس فدراسیون جودو تاکید کرد: در قضیه مارال مردانی وظیفه من و فدراسیون جودو بود تا مقداری هوشیارتر عمل می‌کردیم یا شرایطی را فراهم می‌کردم که در کنار او حضور داشته باشم تا او را از سد مسئولان کنترل مسابقات بگذرانم. در غیر این صورت باید تمهیداتی برای حضور او در آرژانتین می‌اندیشیدم که متاسفانه این اتفاق رقم نخورد و مردانی به دلیل سخت‌گیری اعضای فدراسیون جهانی امکان حضور در مسابقات را پیدا نکرد.

درخشان افزود: به عنوان رئیس فدراسیون جودو هیچ قصور و کوتاهی در کار مسئولان کمیته المپیک و برگزاری مسابقات نمی‌بینم و صحبت‌هایی که در این چند روزه در رسانه‌ها و مطبوعات انجام شد بیشتر مربوط به حواشی موضوع بود. اصل این موضوع به بنده باز می‌گشت تا با توجه به نفوذ در فدراسیون جهانی در روزهای مسابقات در آرژانتین حاضر می‌شدم یا مسئولان کمیته ملی المپیک را برای نحوه برخورد با این جریان توجیه و تمهیدات لازم را پیش‌بینی می‌کردم.

رئیس فدراسیون جودو در پایان به تسنیم گفت: متاسفانه این اتفاق افتاد و امیدوارم این اتفاق با هوشیاری ما دیگر برای ورزشکاران ایرانی رخ ندهد. همچنان علاقمند به حضور بانوان با حجاب اسلامی در میادین جهانی هستیم، اما موانعی از طرف دستگاه‌های ورزشی دنیا به وجود خواهد آمد که برخورد و روابط ما می‌تواند این موانع را برطرف کند. امیدوارم در آینده با این روش و پیش‌بینی‌ها مشکلاتی از قبیل موضوع مارال مردانی نداشته باشیم.