مربی بلژیکی: از سوارکاران ایران انتظار بیشتری داشتم

سرمربی تیم ملی سوارکاری ایران می گوید انتظار بیشتری از سوارکاران در بازیهای آسیایی داشته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از جاکارتا، وانپاسچن بلژیکی سرمربی سوارکاری ایران در پایان رقابتهای مقدماتی تیمی و انفرادی پرش که تنها یک سوارکار کشورمان به فینال بخش انفرادی راه یافت، گفت: ایران سوارکاران خوبی دارد که پتانسیل های بسیار بالایی دارند و من انتظار نتایج بهتری در این مسابقات از آنها داشتم.
وی افزود : چند سوار کار خیلی خوب داریم که در آینده باید خیلی بهتر کار کنند. داوود پوررضایی سوارکار سطح بین المللی است اما به هرحال کار سختی است که با یک اسب قرضی که آشنایی با آن ندارد در یک مسابقه مهم بین المللی شرکت کند . امیدوارم او در مسابقه فینال انفرادی بهتر عمل کند. همچنین سوارکار جوانی داریم ، آریانا روانبخش که متاسفانه در مسابقه دیروز تمرکز نداشت اما امروز خوب بود ولی باید بیشتر کار کند تا نتیجه بگیرد. من به این جوان امیدوارم.
سرمربی تیم ملی سوارکاری افزود: ما در رقابت تیمی فقط یک امتیاز برای رفتن به فینال کم آوردیم اما مطمئنیم با تلاش بیشتر می توانیم در مسابقات آینده نتایج بهتری بگیریم.
وانپاسچن با بیان اینکه بچه های ایران این پتانسیل را دارند که بهترین های آسیا باشند افزود: مهم ترین راهی که می توانیم در رده های جهانی قرار بگیریم این است که این سوارکاران در اروپا تمرین و سواری کنند.

پوررضایی: باید با برنامه تر باشیم

همچنین داوود پوررضایی عضو تیم ملی سوارکاری ایران گفت: برای موفقیت در مسابقات بین المللی باید خیلی با برنامه تر و قویتر ظاهر شویم.
پوررضایی که بهترین نتیجه را در میان سوارکاران ایرانی در بخش پرش ثبت کرد و به فینال بخش انفرادی پرش راه یافت، گفت: از عملکرد کلی خودم راضی نیستم و این دلایل زیادی دارد اما تلاش می کنم در مرحله فینال عملکرد بهتری داشته باشم.
وی درباره نتیجه بخش تیمی گفت: تیم ما امروز عملکرد خوبی داشت اما به علت خطاهای انجام شده و حذف یکی از اعضای تیم در مسابقه دیروز با اختلاف کم نسبت به ازبکستان نتوانستیم به فینال صعود کنیم.
پوررضایی با اشاره به اینکه نباید بدون برنامه ریزی دقیق در هیچ مسابقه ای شرکت کنیم افزود : ما در این مسابقات که سطح آن بسیار بالا بود برای کسب نتیجه شرکت نکردیم اما امیدواریم این مسابقه ها در کسب تجربیات برای ما موثر باشد و در مسابقات آینده نتایج بهتری بگیریم.