مسی: جدایی رونالدو باعث ضعیف‌تر شدن رئال مادرید شده است

مهاجم بارسلونا معتقد است جدایی ستاره پرتغالی از رئال مادرید باعث ضعف این تیم شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس،  لیونل مسی در مصاحبه با برنامه “Tot Costa” رادیو کاتالونیا درباره موضوعات مختلفی همچون کاپیتان بودن، هدف بارسلونا از لیگ قهرمانان اروپا، شکست در رم، آرتور ویدال، آنتوان گریزمان، رئال مادرید، تصمیم کریستیانو رونالدو، بازنشستگی و بازیکنان بارسلونا صحبت کرد.

ستاره  آبی‌ اناری‌ها در مورد کاپیتانی خود در این تیم گفت‌: برای صحبت درباره این موضوع آماده نبودم اما می‌توانم به عنوان کاپیتان اول تیم صحبت کنم. پیام  کاتالونی‌ها را انتقال می‌دهم و خواسته‌های همه بازیکنان تیم را نیز اعلام می‌کنم. برای من کاپیتان بودن در بارسا بیش از همه چیز یک افتخار است و از این اتفاق، احساس غرور می‌کنم. عملکرد من پس از قبول این مسئولیت عوض نخواهد شد چه در داخل زمین و چه بیرون از آن. من پیش از این کاپیتان تیم بودم تنها کاپیتان اول تیم نبودم.

مهاجم آرژانتینی درباره لیگ قهرمانان اروپا گفت‌: سه سال پیاپی است که در این رقابت‌ها حذف می‌شویم و تلخ‌ترین آن به دو فصل گذشته باز می‌گردد که در آن مغلوب شدیم. اکنون از بازیکنان خیلی خوبی برخوردار هستیم و می‌توانیم برای فتح این عنوان تلاش کنیم. ما به خاطر برخی از جزئیات نتوانستیم به فینال این بازی‌ها راه پیدا کنیم اما در این فصل فرصت جبران داریم. ما در رم در جریان بازی قرار نداشتیم. در شروع بازی دو ضد حمله داشتیم و سپس  نتوانستیم کاری انجام دهیم. حریف دو بار دروازه‌ ما را باز کرد و این چنین از صعود به نیمه نهایی باز ماند.

مسی در مورد تغییر فوتبال در سال‌های اخیر اظهار کرد: باشگاه‌های زیادی وجود دارند که از منبع مالی خوبی برخوردار هستند و بازیکنان به همین خاطر تصمیم می‌گیرند در این تیم‌ها پا به توپ شوند. شرایط نسبت به گذشته متفاوت شده است و اکنون مالکان مولتی میلیاردی همه چیز را تعیین می‌کنند. پیش از این همه بازیکنان دوست داشتند در بارسلونا یا رئال مادرید پا به توپ شوند چون این باشگاه‌ها بهترین بودند اما اکنون این چنین نیست و تفاوت کمی میان منچستریونایتد، پاری ‌سن‌ ژرمن، رئال مادرید، بایرن مونیخ و تیم‌های ایتالیایی وجود دارد.

ستاره بارسلونا در ادامه‌ به بازیکنان جدید تیمش که در فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی به بارسا پیوستند، اشاره کرد و گفت‌: همه بازیکنان جدید تیم خیلی خوب هستند. از آرتورو ویدال شناخت زیادی ندارم. او بازیکن قابل اطمینان و قابل اعتمادی است. استایل بازی‌اش مانند بازیکنانی است که در لاماسیا پرورش یافته‌اند. هواداران بارسلونا همیشه به بازیکنانی علاقمند هستند که بازی با پای خوبی داشته باشند. ما با توپ کار می‌کنیم و اکنون به بازیکنانی همچون ویدال نیاز داریم. او در همه زمینه‌ها خوب کار می‌کند و در بازی با توپ عالی است.

آنتوان گریزمان در جریان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تصمیم گرفت در اتلتیکومادرید بماند و با بارسلونا قرارداد امضا نکند. مسی در این رابطه اظهار کرد: من به خاطر این  که در جام جهانی حضور داشتم خیلی در جریان این مساله نبودم. گریزمان تصمیم خود را گرفت و ما باید به بازیکنان دیگری که شرایط حضور در بارسلونا را دارند، فکر کنیم.

ستاره آبی‌ اناری‌ها در ادامه‌ به رئال مادرید اشاره کرد و گفت‌:  اگر مادرید یکی از بهترین تیم‌های جهان از لحاظ بازیکن و مجموعه باشد، نبود رونالدو از قدرت آنها می‌کاهد و باعث می‌شود یوونتوس (تیم جدید رونالدو) یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا باشد.

رونالدو در تابستان امسال تصمیم گرفت بعد از ۹ سال رئال مادرید را ترک کند. ستاره پرتغالی با یوونتوس قرارداد امضا کرد. مسی گفت‌: از تصمیم او شگفت زده شدم. تصور نمی‌کردم او رئال مادرید را ترک و پیراهن یوونتوس را بر تن کند. تیم‌های زیادی خواهان او بودند. رونالدو با تصمیمش من را شگفت زده کرد. با این حال به تیم خوبی پیوست.

مهاجم آرژانتینی درباره وضعیت خود گفت‌: من این جا همه چیز دارم. از ۱۳ سالگی در بارسلونا حضور داشتم در بهترین تیم دنیا و در یکی از بهترین شهرهای جهان. فرزندانم در کاتالونیا متولد شده‌اند و نیازی نیست به مکان دیگری بروم. نمی‌دانم چه زمانی بازنشسته خواهم شد. تصور می‌کنم بتوانم چند سال دیگر در سطح اول فوتبال اروپا بازی کنم. در زمان مناسب از فوتبال خداحافظی خواهم کرد. دوست دارم قراردادم به پایان برسد و سپس در مورد آینده‌ام تصمیم گیری کنم. در این رابطه نگرانی ندارم. هدفم این است که در بارسلونا بمانم. خانواده‌ من به این شهر عادت کرده‌اند و تغییرات، خیلی شرایط را سخت خواهد کرد.

او در پایان گفت‌: در ضربات آزاد خیلی بهتر شده‌ام و می‌توانم با پای راست خود نیز ضربه بزنم. در ضربات پنالتی‌ باید بهتر شوم و موثرتر عمل کنم. کار خیلی سختی است. مانند شوت کردن در  جریان بازی نیست. دروازه‌بانان نسبت به گذشته بهتر شده‌اند و این کار را برای زدن پنالتی‌ سخت می‌کند.