معجزه در آمستردام برای تاتنهام دقیقه 5+90/کامبک رویایی شاگردان پوچتینو با هت‌تریک مورا!

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، از دور برگشت مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 23:30 تیم‌های آژاکس و تاتنهام در ورزشگاه آمستردام به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه3 بر 2 به سود تاتنهام به پایان رسید.

دیدار رفت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم هلندی به پایان رسیده بود و در مجموع این دیدار با نتیجه 3 بر 3 به پایان رسید اما تاتنهام به واسطه گل زده در خانه حریف فینالیست شد.

نیمه اول این بازی را آژاکسی‌ها درخشان آغاز کردند و دلیخت در دقیقه 5 گل اول بازی را به ثمر رساند، در ادامه باز هم آژاکسی‌ها برتری خود را بر تاتنهام دیکته کردند و این بار گل زیبای حکیم زیاس، آژاکس را با دو گل پیش انداخت. این نتیجه تا پایان نیمه اول باقی ماند.

در نیمه دوم تاتنهام که چیزی برای از دست دادن نداشت، چند حمله خطرناک را روی دروازه اونانا دروازه‌بان آژاکس تدارک دید و در دقیقه 55 توسط لوکاس مورا به گل رسید. در ادامه تاتنهامی‌ها که با گل اول خود روحیه گرفته بودند باز هم از دست فشار بر نداشتند و مورا باز هم موفق به گلزنی شد و این بار در دقیقه 59 گلزنی کرد.

در ادامه بازی متعادل شد و آژاکس حتی یک بار تیرک دروازه را به لرزه در آورد. با نزدیک شدن به پایان بازی، تاتنهامی‌ها فرصت‌های خوبی را روی دروازه آژاکس ایجاد کردند و در شرایطی که بازی رو به پایان بود، مورا در دقیقه 5+90 گل سوم را به ثمر رساند تا در نهایت تاتنهام دراماتیک و معجره‌آسا راهی فینال شود.

در اولین بازی این مرحله هم لیورپول موفق شد در دیداری دراماتیک و رویایی با نتیجه 4 بر صفر بارسلونا را شکست دهد تا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 4 بر 3 راهی فینال شود.

بر این اساس دیدار فینال 11 خرداد ماه در ورزشگاه متروپلولیتانو شهر مادرید میان تیم‌هایتاتنهام و لیورپول برگزار می‌شود.

منبع: فارس