منبع آگاه در سازمان لیگ: پیشنهاد زمین به جای پول را قبول نکردیم؛ ایران نوین تا 26 اذر وقت دارد چک 17 میلیاردی را پاس کند

یک مقام آگاه در سازمان لیگ برتر با ارائه توضیحاتی پیرامون مشکل بوجود آمده درباره تسویه حساب مربوط به چک 17 میلیارد تومانی شرکت ایران نوین اعلام کرد که سازمان لیگ تنها تا تاریخ 26 آذر ماه منتظرمی‌ماند تا اسپانسر تبلیغات محیطی لیگ برتر چهاردهم و پانزدهم بدهی خود رابپردازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی لحظه،‌ به دنبال انتشار اخباری درباره این مساله که شرکت مذکور باز هم نتوانسته در تاریخ مقرر اقدامات قانونی و مالی لازم برای پاس شدن چک 17 میلیارد تومانی را انجام بدهد،‌ با یکی از مسوولان رده بالای سازمان لیگ درباره شرایط بوجود آمده صحبت‌ کردیم تا درباره این بحران توضیح بدهد.

این مسوول شناخته شده به خاطر مسائل حقوقی تاکیدکرد که فعلا هیچ نامی از او برده نشود اما اعلام کرد که از بازه زمانی 19 تا 26آذرماه طبق حکم دادگاه ایران نوین باید نسبت به پاس کردن این چک 17 میلیاردی اقدام کند و هیچ مهلت دوباره ای به این شرکت داده نخواهد شد. این مسوول گفت:« به اندازه کافی به این شرکت در سال‌های اخیر برای پرداحت حقوق فوتبال مهلت داده‌ایم و دیگرکاسه صبر ما لبریز شده است. ما باید نسبت به جامعه فوتبال و باشگاه ها هم جوابگو باشیم و بی تفاوتی بیش از حد به تسویه حساب با اسپانسرها می‌توانند سازمان لیگ راوارد بحران کند. تمام باشگاه‌ها هم در شرایط کنونی با مشکلات مالی رو به رو شده‌اند»

این مقام با اشاره به ارائه برخی پیشنهادها درهفته‌ها و ماه‌های اخیر برای تسویه حساب به شبکه لحظه گفت:« به ما دوبار پیشنهاد شد که ملک و ساختمان و زمین به جای این 17 میلیارد به سازمان لیگ بدهند که در هیات رئیسه سازمان لیگ با این پیشنهادها مخالفت شد و به آنها اعلام کردیم که فقط باید پولی که مبلغ آن را هم دادگاه تعیین کرده پرداخت کنند. در شرایط کنونی منتظر پایان مهلت قانونی برای تسویه حساب و نقد شدن چک هستیم. امیدوار هستیم که تلاش کنند این پرونده برای همیشه با انجام تسویه حساب بسته شود. اگر این اتفاق رخ ندهد با اقدامات قانونی حساب‌‌های آنها را مسدود می‌کنیم و در صورتی که لازم باشد حکم توقیف اموال از دادگاه خواهیم گرفت. در زمان مقرر هم شفاف‌سازی پیرامون این مساله به صورت رسمی انجام خواهد شد»